ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מאה שעות של מוזיקה על דיסק אחד 
 
 
מערכת חיים ברשת

הכירו את האיום החדש מעל ראשה של תעשיית המוזיקה – דיסק שניתן להקליט עליו מאה שעות של מוזיקה (והחברה שהוציאה אותו גדולה מכדי שניתן יהיה להפחיד אותה)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם עד עכשיו הייתה תעשיית המוזיקה בלחץ מכל אותם פיראטים חצופים שמעיזים להוריד ולצרוב מוזיקה, הרי שעתה יש להם סיבות להתחיל לרשום צוואה. חברות המוזיקה כולן הזדעזעו לגלות בסוף השבוע האחרון כי שתי חברות הענק, סוני ופיליפס, הוציאו על אחת אמצעי אחסון מדיה חדשים, שמצטיירים כגן העדן החדש לפיראטים.

"זה פשוט צעד דבילי. כל דבר שמאפשר לפיראטים לשדוד יותר מוזיקה, חייב להיות חדשות גרועות לתעשיית המוזיקה", מסר דובר מטעם ה-BPI, איגוד הסחר של תעשיית התקליטים לאתר הניו-סיינטיסט.

שחרור הדיסקים החדשים לשוק מגיע במקביל לשפל הגדול ביותר שחווה תעשיית המוזיקה מאז כניסתו של פורמט ה-CD לשוק. תעשיית המוזיקה נוקבת בשירותי הורדת הקבצים ושכפול הדיסקים כאשמים בירידה במכירות.

המערכת החדשה של סוני משתמשת בשיטת דחיסת המידע הקיימת במיני-דיסקים, על מנת לדחוס כשלושים שעות של מוזיקה (בקבצי MP3) על גבי תקליטור CD אחד. הדיסקים ינוגנו על גבי מערכות סטריאו ביתיות חדשות אותן מוציאה סוני שיעלו באנגליה פחות מ-£100. המערכת של פיליפס נעזרת בצורב DVD ממוחשב על מנת לשמור למעלה ממאה שעות של מוזיקה בקבצי MP3 על גבי דיסק DVD אחד, שניתן יהיה לנגנו על גבי נגן DVD נייד חדש אותו מוציאה החברה.

זה מודל זה?
אז מדוע סוני מעונינת לשווק אמצעי הקלטה שיהפוך את הפיראטיות לקלה עוד יותר, בעוד חטיבת המוזיקה שלה שמייצרת ומוכרת דיסקים מתלוננת על הפסדים ותובעת ת'צורה לכל דבר שזז (באמצעות RIAA בה היא חברה)?

בעוד חטיבת המוזיקה של סוני סירבה להגיב על מעשי החטיבה האחות, השיב מייק טסורומי, נשיא חטיבת מוצרי האלקטרוניקה הביתיים בברלין, כי הצעד הזה הוא הגיוני בלבד. "חברות המוזיקה צריכות לשנות את המודל העסקי שלהן".

הנטייה בתעשייה עתה היא לבצע מעבר להורדת ומכירת קבצי מוזיקה מאתרי מוזיקה רשמיים. אולם עד עתה, המחירים אותם מציעים אתרים אלו אינם כה אטרקטיביים, ורוב האנשים עדיין מעדיפים מסיבה זו או אחרת, להוריד אותם בחינם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by