ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המסדר יעבור לווירטואלי 
 
 אתה עם הפיקסלים, תסתובב ימינה!   
 
מערכת חיים ברשת

באנגליה החליטו לרענן את השורות – מסדרי הזיהוי אותם עורכת המשטרה נוטשים את חדרי החקירות ועוברים אל המחוזות הווירטואליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה הבריטית עורכת בימים אלו מהפכה דיגיטלית – מסדרי הזיהוי נוטשים את חדרי החקירות ועוברים אל עבר המחוזות הווירטואליים, במטרה להאיץ את הליך זיהוי העבריינים וכדי להקטין את הלחץ על קורבנות הפשעים.

במשטרת מחוז יורקשייר נפתח ביום חמישי, משרד זיהוי ההיי-טק החדש. הפרוייקט, שזכה לשם Viper (נחש צפע), הוא מאגר נתונים המכיל צילומי וידאו של 14,000 אנשים, חשודים ומתנדבים, דבר המאפשר למשטרה ליצור מסרי זיהוי וירטואליים.

מסדר זיהוי בצורה המסורתית הוא הליך שדורש מספר שבועות לארגנו. את מסדר הווידאו הווירטואלי ניתן לארגן בתוך מספר שעות. וגם מדובר בחסכון כספי ניכר, כאשר מסדר וירטואלי עולה כ-£150 (₪1,150) לעומת מסדר רגיל שעולה בין 800 ל-1,200 ליש"ט (6,000-9,000 ש"ח).

השר הבריטי לביטחון פנים, דיוויד בלנקט, אשר פתח את המרכז החדש אמר כי "מסדר הזיהוי הווירטואלי הוא חוויה מלחיצה הרבה פחות עבור קורבנות ועדים. הדבר חוסך למשטרה זמן, וחשוב מכל, ישנם סימנים כי השיטה מגבירה את מספר הזיהויים החיוביים".

השיטה הוכיחה עצמה כיעילה במיוחד במקרים של שודדי רחוב. "אם אנו יכולים להאיץ את המסדרים לזיהוי חשודים למספר ימים במקום מספר שבועות לאחר האירוע, אנו יכולים להביא את הפושעים למשפט הרבה יותר מהר ולהרחיק אותם מהרחוב שם הם גורמים נזק", אמר בלנקט (תוך התעלמות מהעובדה כי בתי הכלא הבריטיים צפופים מעל ומעבר, וכי עבריינים רבים נכנסים ויוצאים מהם בשיטת הדלת המסתובבת).

"העדים כלל לא יצטרכו לצאת מהבית לתחנת המשטרה. הם יוכלו לחזות במסדרי הזיהוי בביתם או בבית החולים בעזרת לאפ-טופ". הוסיף פקד מייקל פיקלינג מהמשרד החדש. שלוש עשרה יחידות משטרה ברחבי אנגליה כבר משתמשות בשיטה החדשה בלמעלה מ-90 אחוזים ממסדרי הזיהוי.

השוטרים פשוט שולחים תצלום של החשוד שלהם למשרד, ושם הוא מעובד לכדי מסדר זיהוי עם עוד שמונה צילומים של אנשים דומים לו. המסדר הווירטואלי מוחזר ליחידה המקורית שם יוכלו לצפות בו העדים לאחר שעות בודדות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by