ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה חכם ככה לינוקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

מוטורולה חשפה את הסלולרי החכם הבא שלה וראו זה פלא – הוא יודע לצלם, לשלוח מייל, לנגן MP3 ורץ על לינוקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית הטלפונים הסלולרים מוטורולה חשפה אמש בתערוכת CeBIT את הטלפון החכם החדש שלה, אשר נשען על לינוקס כמערכת ההפעלה המריצה אותו. המכשיר מדגם A760 טוען לתואר המכשיר הסלולרי הראשון הבנוי על מערכת הפעלה בעלת קוד פתוח עם תוכנת ג'אווה.

בנוסף ללינוקס, מצויד הבייבי החדש של מוטורולה גם במצלמה מובנית, יומן, תוכנת אי-מייל, נגן MP3, רמקול לדיבור מרחוק ומסך לחיץ. הדגם החדש, כך מסר שירות ה-BBC, אמור לצאת לשוקי אסיה בשלב מאוחר יותר השנה.

ההודעה על השימוש בלינוקס גרמה לתהיות בקרב מומחי הסלולר, שכן מוטורולה חברה בקונסורציום החברות "סימביאן" שגם הוא מייצר תוכנה לסלולרים חכמים. דובר החברה מסר כי מחויבותה של מוטורולה לסימביאן לא נפגעה כלל.

הוא אמר כי לינוקס היא דרך נוספת למוטורולה להיות "אחראית לגורלה" בתחום פיתוח הפצפונים החכמים, וכי החברה רצתה לטבול במאגר הידע העצום הטמון בקהילת המפתחים של לינוקס. "אין מערכת הפעלה אחת מושלמת, יש צורך להיות מעורבים עם כל אחת מהן", אמר הדובר.

וכמו פלצפונים חכמים לפניו, גם הדגם הנ"ל מגיע עם תוכנות דוא"ל, יומן וכיו"ב. תוכנת מסרים מיידים מוטמעת במכשיר כסטנדרט. השימוש והמעבר בין התוכנות נעשה באמצעות ג'ויסטיק קטן או ע"י לחיצה על המסך.

יש בו גם מצלמה לתמונות סטילס, ניתן לראות עליו קליפים קצרים, לשמוע קבצי MP3 וניתן ליצור קשר עם מכשירים אחרים בעזרת חיבור Bluetooth, קרן אינפרא אדומה או חיבור USB.

כמו כל פלצפון פחות חכם, ניתן יהיה לשחק במשחקים המותקנים על המכשיר, ואם לא התבלבלתם מרוב חכמתו של מכשיר הפלא (לא ידוע אם הוא עבר את מבחן הכנת הקפה) ויהיה לכם מזל, אולי אפילו תזכרו שאפשר לחייג איתו ולדבר עם אנשים אחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by