ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
משטרת הפוטושופ 
משטרת המאדרפאקינג פוטושופ וסמואל ל. מאדרפאקינג ג'קסון 
 
 סמואל ל. ג`קסון ומכונית הקרטון. מתוך הפוסטר של ``Lakeview Terrace``   
משטרת הפוטושופ |
 
דורון פישלר

הדבר הכי מעניין בסרטים החדשים של סמואל ל. ג'קסון ודיין קוק הוא הפוסטרים שלהם, וגם זה - רק בגלל פאשלות הפוטושופ. משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם יש הרבה יותר פוטושופ מכפי שנדמה לכם. כשאתם רואים תמונה בעיתון, בפרסומת, במגזין או על שלט חוצות, רוב הסיכויים שהתמונה עברה שיפוץ, שיפור, או תיקון כלשהו בידי אמן פוטושופ. מטרתה של משטרת הפוטושופ היא לגרום לכם לחשוב פעמיים על מה שאתם רואים: תמונה אחת אמנם שווה אלף מילים, אבל רבות מהמילים האלו עשויות להיות שקרים.

חודש ספטמבר הוא חודש רע מאוד לקולנוע, לא רק בארץ (אין, אין מה לראות) אלא גם בארה"ב. השבוע יצאו באמריקה שני סרטים שהדבר הכי מעניין בהם הוא הפוסטרים שלהם, וגם זה – רק בגלל פאשלות הפוטושופ שבהם.

 

סמואל ל. ג'קסון מואשם בהתחזות לשוטר

 
הסרט המצליח של השבוע היה "Lakeview Terrace" עם סמואל ל. ג'קסון – ואל תטרחו לנסות למצוא לזה תרגום לעברית, כי הסרט הזה כנראה לא הולך להגיע להקרנות בארץ. לא ראינו את הסרט, כמובן. ראינו רק את הפוסטר. והוא בפני עצמו היה משעשע.

הבעיה הראשונה היא כמובן שלסרט קוראים "לייקויו טרס", שזה באנגלית משהו כמו "שדרות טשרניחובסקי". שם משעמם לחלוטין. מהאיש שהשתתף בסרט עם השם הגאוני "נחשים על המטוס" ציפינו ליותר. לפי הפוסטר, היה צריך לקרוא לסרט "סמואל ל. ג'קסון במכונית משטרה", אפילו זה היה יותר טוב.
 
פוסטר הסרט "Lakeview Terrace"
 פוסטר הסרט "Lakeview Terrace"   
הבעיה השניה עם הפוסטר היא שהתמונה שבו מגוחכת. מאחורי סאם ג'קסון (החברים קוראים לו סאם) אפשר לראות את הנוף הפרברי והשקיעה, אבל מה שאי אפשר לראות שם זה את הצד השני של המכונית. בדרך כלל, כשאתה מסתכל לתוך מכונית אתה רואה את ההגה (יש), את הנהג (יש), את הכסא שליד הנהג (אין) ואת הצד הפנימי של הדלת בצד השני של המכונית (אין), ורק דרך החלון של הדלת השניה – את הנוף. אבל למכונית של שמואל (החברים הממש טובים קוראים לו שמואל) אין צד שני. הוא נראה כאילו הוא נשען על חלון בתוך צלם קרטון של מכונית משטרה, כמו אלה ששמו פעם בצידי הדרכים כדי להפחיד נהגים.

זהו אחד המקרים הנדירים שבהם נחשפה לעיני הציבור גם התמונה המקורית שממנה נוצר הפוסטר (כמו שקרה לדיאן קיטון בזמנו), וכך מתאפשרת הצצה לתהליך המחשבתי שעברו המעצבים ולהחלטות שקיבלו.

זה מתחיל מנקודות ברורות מאליהן: בתמונה המקורית ג'קסון יושב בתוך מכונית פשוטה, אבל כדי להבהיר את המסר שהוא מגלם שוטר, בפוסטר נוספה למכונית צ'קלקה על הגג. הראש של ל. (כינוי השמור רק לידידיו הממש-ממש טובים) הוזז אחורה, כדי לא להסתיר את הנוף, והנוף עצמו הוחלף, משיחים מטושטשים לגגות פרבריים מפוקסים.
 
מימין: התמונה המקורית. משמאל: פרט מתוך הפוסטר
 מימין: התמונה המקורית. משמאל: פרט מתוך הפוסטר   צילום: יח"צ 
 
 
בתמונה נעשו גם שינויים תמוהים יותר – למשל, נראה כאילו ג'קסון קיבל קידום דרגה פוטושופי, ועל השרוול נוסף לו "פלאפל" שלא היה לו קודם; לעומת זאת, חגורת הבטיחות שלו נמחקה, אולי משום שלחגור חגורת בטיחות זה דבר חנוני מדי בשביל בנזונה מסוכן כמו סל"ג. כמו כן, כל חצי הגוף הימני שלו – מכפתורי החולצה והלאה – הוסר, אולי כדי לא להסתיר את הנוף ואולי כדי שלא נחשוב, חלילה, שלסמי יש טיפת שומן מיותרת בגוף. כאמור, גם כל הסימנים לדלת האחרת נמחקו, וכך קיבלנו את המראה הקרטוני של המכונית הזאת.

 

הפוסטר הכי גרוע של החברה של החבר הכי טוב של דיין קוק

הסרט השני שיצא השבוע בארה"ב, ולשם שינוי ייצא בקרוב גם בארץ, הוא "החברה של החבר הכי טוב שלי". הפוסטר של הסרט לא נראה נורא. הוא משעמם, זה כן, הוא נראה בדיוק כמו עשרות פוסטרים לעשרות קומדיות רומנטיות אחרות, אבל מה כל כך רע?

במקרה הזה התלונה הגיעה לא מאיתנו, אלא מכוכב הסרט, דיין קוק. קוק לא סובל את הפוסטר, ולצורך העניין הפך את עצמו לשוטר-פוטושופ ופרש את טענותיו בפוסט מפורט שכתב בבלוג שלו. רשות הדיבור לקוק:
 
הפוסטר של "החברה של החבר הכי טוב שלי"
 הפוסטר של "החברה של החבר הכי טוב שלי" 
 צילום: יח"צ 
 
"הראש שלי: הצד השמאלי של הפנים שלי נראה כאילו הוא נמס לי מהגולגולת. אני מניח שאני מסתכל ישירות על ארון הקודש? הפנים שלי נראות כמו הואגינה של בריטני ספירס.

"המבט: האדם שאני מגלם ככל הנראה התאהב בתלתל מהשיער של קייט האדסון. בובת חלון הראווה של קייט, לעומת זאת, מאוהבת עד ייאוש בתוככי האוזן הימנית שלי, וג'ייסון הוא חצי המום וחצי זר פרחים.

"הבגדים: הדמות שלי לובשת צווארון מאוד גבוה. כל כך גבוה שהחלק העליון שלו היה צריך להיות מכוסה בשלג. קופץ אולימפי במוט יתקשה לעבור אותו. אני גם מסוגל לסובב את הראש שלי בנוחות ב-360 מעלות, כיוון שגדלתי באסם עם משפחה של ינשופים.

"עור: זה לא סוד שהפנים שלי די מחוספסים בגלל ביקור של פיית פצעי הבגרות, אבל על פי הפוסטר הזה יש לי עור חרסינה מושלם. אני נראה כמו רצפת חדר האמבטיה במלון חמישה כוכבים.

"שיער: זה למעשה קלוז-אפ של השפם של מאגנום שהדביקו לי על הראש".
 
מתוך הפוסטר. דיין קוק גדל עם משפחה של ינשופים?
 מתוך הפוסטר. דיין קוק גדל עם משפחה של ינשופים? 
 
וזה לא נגמר: בבלוג, קוק ממשיך להתלונן על הפוסטר עוד ועוד. האמת? התלונות שלו נכונות, אבל סטנדרטיות. הוא והשחקנים האחרים עברו את אותו הטיפול שעובר כמעט כל שחקן בכמעט כל פוסטר של כמעט כל סרט. אנשים בפוסטרים לעתים קרובות אינם ממש דומים לעצמם. עור-חרסינה לא מציאותי, והלבשת הפנים על גוף הלבוש בבגדים שהשחקן לא לבש מעולם, הן דבר שקורה כל הזמן. הוא היה צריך לשאול את קייט האדסון, יש לה ניסיון מר בזה. אבל כנראה שכשעושים את זה לך אתה לוקח את זה אישית. בינתיים נראה שיותר אנשים קראו את הקיטור שלו על הפוסטר מאשר ראו את הסרט. ואולי טוב שכך.

 

רותי אינטרנשיונל

קטנה לסיום: עידו קינן מחדר 404 גילה לנו את מה ששאול רזניק גילה עוד קודם: בפרסומת לדיוטי פרי בכיכובה של "רותי", לא רק שהדרכון שלה ענק וחסר בו שם באנגלית - מצוין בו במפורש המין "ז/M", ובכך חושף את האמת: רותי מהדיוטי היא למעשה גבר.
 
רותי מהדיוטי והדרכון המסגיר (עיבוד מחשב: שאול רזניק/דורון פישלר)
 רותי מהדיוטי והדרכון המסגיר (עיבוד מחשב: שאול רזניק/דורון פישלר) 
 
נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by