ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת גאדג`טים 
היי, איש כחול! 
 
 משטח קירור Spire PacificBreeze    צילום: עידו גנדל    
סקירת גאדג`טים |
 

מה נראה כמו כיריים חשמליות אבל עושה את הפעולה ההפוכה? - משטח קירור למחשב נייד. חוץ ממנו, עידו גנדל מחלק ציונים גם לאיש-שעון כחול ולזיכרון נייד • הגאדג'טיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משטח קירור למחשב נייד Spire PacificBreeze

מחשבים ניידים, כידוע, מתחממים מאד וזה מפריע לנו כאשר אנחנו מנסים לעבוד איתם כשהם מונחים על הברכיים שלנו. אבל הסכנה האמיתית שבחימום היא לא לברכיים אלא לאורך החיים של רכיבי המחשב עצמם. בנפח המצומצם של הנייד קשה ליצרנים להכניס מאווררים וגופי קירור ראויים לשמם, והמעבד סובל. אחד הפתרונות המוכרים לבעיה הוא "משטחי קירור", פלטפורמות עם מאווררים שמונחות מתחת לנייד ויוצרות תחלופה של אוויר.

משטח הקירור Spire PacificBreeze שונה מרוב המשטחים הרגילים. לא מניחים אותו מתחת לנייד, אלא תוקעים אותו כטריז מתחת לחלקו האחורי. שני המאווררים שואבים אוויר קריר מחלל החדר ומזרימים אותו (במהירות רגילה או גבוהה לבחירתכם) אל החלל שנוצר מתחת לנייד. צורת העבודה הזאת מספקת בונוס זעיר בדמות ההטיה של המחשב כך שהמקלדת ממוקמת בזוית נוחה יותר, כמו מקלדות של נייחים.
 
 
נתחיל בצדדים החיוביים. בניגוד לחששות הראשוניים שלנו, המחשב נותר יציב כשמניחים אותו על משטח הקירור: הוא לא נופל או מחליק עם כל תזוזה קטנה. המשטח שואב את החשמל הדרוש דרך חיבור USB, כך שלא צריך נקודת חשמל נוספת, ויש בו יציאת USB נוספת שבה אפשר להשתמש, כך שאתם לא מפסידים חיבור מתוך מספר החיבורים המוגבל של הנייד. את היעילות של המשטח מדדנו באמצעות תוכנה שעוקבת אחר טמפרטורת המעבד, שהוא הרכיב עליו אנו הכי מעוניינים להגן. לרוע המזל, טמפרטורה זו נוטה לעלות ולרדת בצורה משמעותית גם במהלך פעילות רגילה, כך שקשה לדעת מה התרומה המדויקת של המשטח, אבל לפי התרשמותנו מדובר בהפחתה ממוצעת של כעשרה אחוזים בטמפרטורה הנמדדת. סביר להניח שרכיבים שקרובים יותר לתחתית הנייד, כמו כרטיסי הזיכרון בנייד שנבדק, ירוויחו עוד יותר.

אבל יש גם חסרונות. ראשית, לא ברור עד כמה הפחתה של עשרה אחוזים מועילה ושווה את הכסף. בנוסף, המאווררים מרעישים – לא נורא, אבל מספיק כדי להעיק אם אתם עובדים בסביבה שקטה במיוחד. מתחתם יש נורות LED כחולות מרגיזות ומיותרות שאי אפשר לכבות (מי בכלל צריך אותן כשהמסך ממילא מסתיר את כל העסק?), ובמשטח הספציפי שקיבלנו לבדיקה, מפצל ה-USB המובנה לא עבד. מובן שזו תקלה מקומית בלבד, אך עצם העובדה שאלמנט בסיסי כל כך מתקלקל היא סימן רע. וכמובן, אפשר להשתמש במשטח הזה רק כאשר המחשב ניצב סטטי על משטח ישר.
 

משטח קירור למחשב נייד Spire PacificBreeze: עושה הרבה רוח

140 ש"ח, באדיבות Ivory מחשבים
 
 
 

זיכרון נייד Sandisk Cruzer Micro 16GB

Sandisk Cruzer Micro 16GB
 Sandisk Cruzer Micro 16GB 
 צילום: יח"צ 
 
השוק מוצף בהתקני זיכרון ניידים ("דיסק-און-קי") במגוון עצום של עיצובים, נפחים ומחירים. התקנים בנפח של ג'יגה או שניים, שנמכרו לא מזמן באלפי שקלים, מחולקים היום כמתנות צנועות ואילו היצרנים ממשיכים להתחרות בייצור התקנים עם נפח זיכרון גדול יותר ויותר. אחת החברות הבולטות בתחום היא Sandisk, שסדרות ה-Cruzer שלה (Micro, Micro Skin ו-Titanium, בעיקר) מוכרות מאד בשוק הישראלי ומובילות לעתים קרובות בפרמטרים של מחיר ואמינות. הפעם בדקנו את ה-Cruzer Micro בנפח המכובד מאד של 16 ג'יגה-בייט (להלן ה"קרוזר"). השוק אמנם דינמי ומשתנה תוך ימים, אך נכון לרגע כתיבת הביקורת הזו, זהו פחות או יותר ההתקן המשתלם ביותר מבחינת שקלים פר ג'יגה, והוא זול גם בחישוב הסופי.

מדובר בהתקן קומפקטי – בערך בגודל אגודל – ובעל עיצוב סולידי. חיבור ה-USB נשלף או מוחזר למקומו בלחיצה קלה ודחיפה של החלונית הלבנה, וכך מתבטל הצורך במכסה שנוטה ללכת לאיבוד. בקצהו השני מושחלת טבעת מתכת זעירה על חריר שמתאים גם להשחלת רצועת נשיאה סטנדרטית, וזהו. קיימים בשוק זכרונות ניידים קשוחים יותר, אך גם הקרוזר לא גורם לתחושה שהוא עומד להתפרק כל רגע.
 
Sandisk Cruzer Micro 16GB
 Sandisk Cruzer Micro 16GB   צילום: יח"צ 
 
כמו בדיסקים הקשיחים, שיטת חישוב הנפח מטעה במקצת. בפועל, הקרוזר מעניק "רק" כחמישה-עשר ג'יגה לאחסון. לצורך הבדיקה המרנו את מערכת הקבצים שלו ל-NTFS. במחשב שהריץ ויסטה, מדדנו מהירות כתיבה של כ-5 מגהבייט לשניה (מספקת אך לא מרשימה) ומהירות קריאה של כ-23 מגהבייט לשניה (טובה מאד). מספרים אלה רלוונטיים לקבצים בודדים וגדולים – כמו בכל אמצעי אחסון שכזה, כאשר מעתיקים הרבה קבצים קטנים, המהירויות יורדות באופן ניכר.

בנוסף, הקרוזר מגיע עם פלטפורמת U3, שמופעלת כברירת מחדל בעת חיבורו למחשב ומאפשרת לכם להפעיל תוכנות שמותקנות על הקרוזר עצמו בכל מחשב שהוא. יש מספר תוכנות שמותקנות כברירת מחדל – אנטי וירוס מוגבל, תוכנת סינכרון קבצים, משחקים קטנים וכו' – אבל אפשר בקלות למחוק אותן כדי לחסוך מקום ו/או להוריד תוכנות אחרות מהאינטרנט. הפלטפורמה מאפשרת גם הגנת סיסמה על ההתקן כולו, ואם אין לכם צורך בה אפשר פשוט לפרמט את הכונן לגמרי ולפנות עוד כמה עשרות מגהבייט לאחסון.

לסיכום, מדובר בהתקן אחסון נוח, פשוט וזול מאד עם נפח שיספיק לכם לשנים קדימה. אם אתם לא חייבים להשיג את הפרמטרים המעולים ביותר שכסף יכול לקנות, או עיצוב אופנתי מיוחד במינו, הקרוזר הוא בשבילכם.
 

זיכרון נייד Sandisk Cruzer Micro 16GB: סוס עבודה משתלם

213 ש"ח ב-KSP
 
 

אישעון

איש שעון
 איש שעון 
 צילום: יח"צ גימיק 
 
מחפשים מתנה קטנה למשרד, או למישהו שעובד במשרד? משהו זול, אבל פרקטי מספיק בשביל לא להיזרק למגירה? תזכרו את האישעון, שהוא בעצם שעון דיגיטלי שיושב בתוך צעצוע סימפטי וקטן בדמות איש.

השעון עצמו נמצא ב"פרצוף" של האיש ומציג את השעה (ללא שניות), ואם לוחצים על כפתור אז גם את התאריך ואת השניות בתצוגה מתחלפת. בנוסף, קיימת אפשרות להגדיר שעון מעורר. כל התכונות האלה נשלטות על ידי שני כפתורים בלבד, והצלחנו להסתדר איתם אפילו ללא דף ההוראות – סימן להנדסת אנוש טובה. בצדו האחורי של הראש יש קליפס גדול, שמסוגל להחזיק פתק עם תזכורת ואפילו דפי A4 ספורים. וכמובן, האטרקציה הגדולה מכולן: הגוף והגפיים של האישעון ניתנים לכיפוף, ואפשר להציב אותו בכל מיני פוזות.

אין הרבה מה לומר על הגאדג'ט הזה, ובמחיר המצחיק שלו גם לא צריך לומר הרבה. מוצא חן בעיניכם? תקנו. מצאנו רק בעיה אחת: הגוף של האישעון, אולי בגלל סוג החומר בו השתמשו כדי להפוך אותו לגמיש, נהיה דביק. הדבק לא נשאר על האצבעות ואין לו ריח, אבל הוא בכל זאת יוצר תחושה קצת לא נעימה כשנוגעים בו, ומן הסתם גם יצבור לכלוך.

 

אישעון: חמוד ודביק

19.90 ₪ (לא כולל משלוח), באדיבות מתנות - גימיק
 
 
לסקירות גאדג'טים נוספות במסגרת "הגאדג'טיה"
סקירות מוצרים נוספות (מחשבים ניידים, מסכי מחשב, מצלמות וכו')
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by