ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסייבר טרור לא מאיים על אף אחד 
 
 
צבי טלית

מומחי אבטחה עולמיים הגיעו למסקנה כי סכנת ה"סייבר-טרור", נופחה מעל ומעבר לכל פרופורציה, על ידי ממשל בוש והמדיה המשת"פית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיום אותו מציג ה"סייבר-טרור" נופח מעל ומעבר, והרשת ככל הנראה לא עומדת להפוך לכן שיגור של מתקפות טרור. למסקנה זו הגיע פאנל של מומחי אבטחה וטכנולוגיה מרחבי העולם, שהתאספו יחד ביריד הטכנולוגיה CeBIT, על מנת לדון באיומים הקיימים ברשת לגורמים פרטיים ועסקיים.

חברי הפאנל מסרו כי החברות נמצאות באיום ממשי הרבה יותר מצד פושעים רגילים, רמאים ונוכלים, מאשר מצידם של טרוריסטים מומחי טכנולוגיה. המאבק באיומים האמיתיים מצריך שיתוף פעולה של כלל מי שמעורב ומשתמש ברשת האינטרנט. כפי שמדווח שירות ה-BBC.


ככה מוכרים עיתונים

ברוס שיינר, מומחה ידוע ומכובד בקהילת האבטחה, מסר כי האיום, כביכול, אותו הסייבר-טרור מציג, נופח יתר על המידה. "ההייפ הגדול בנושא מגיע מממשלת ארה"ב, ואני לא יודע למה" אמר שיינר.

חבר פאנל נוסף, ארט קוביליו, ראש חברת האבטחה RSA, אמר כי חלק מהאזהרות על סייבר-טרור הגיעו בתגובה למתקפת הטרור ב-11 בספטמבר. אולם, הוא הוסיף, חלקים במדיה גם הם אחראים להייפ הגדול סביב הנושא. "חלק מהסיפורים הללו מבדרים למדי ומוכרים הרבה מאוד עיתונים. חלק מתאגידי המדיה מלבים בכוונה את הלהבות".

מר שיינר הוסיף כי כל קבוצת טרור שתרצה לזרוע פאניקה ולתקוף את האויב שלה, לא תבחר בטכנולוגיית הרשת כבחירה הראשונה שלה. "אם הם רוצים לתקוף, רוב הסיכויים שהם יעשו את זה עם פצצות, כמו שהם תמיד עשו". לעומת זאת, הפרעת התנועה ברשת ורשתות תקשורת אחרות, יגרמו הטרדה, לא פחד. (רבים מהישראלים היו מקבלים בהנאה כל מתקפת מניעת שירות שתחליף פיגוע תופת).


הסכנות הממשיות הרבה יותר פשוטות

"פריצה לרשתות הביפרים או שיבוש זרימת האי-מיילים, אינה פעולת טרור", אמר שיינר והוסיף כי חברות וצרכנים צריכים להתמקד באיומים האמיתיים שקיימים ברשת, מצידם של פושעים רגילים, כותבי וירוסים ושאר מתכנתי קוד זדוני.

"הפושעים נוטים לפגר אחר הטכנולוגיה בשנים בודדות, אולם ברגע שהם מגלים טכנולוגיה מסויימת, הם נוטים להשתמש בה, והאינטרנט הוא מכרה זהב אמיתי". הגנה מפני הפושעים היא די קשה, כיוון שהם בדרך כלל מעורבים בשטפון המתקפות הנערכות מדי יום על חברות.

המענה לאיומים אלו דורש עבודה רבה מצד ארגונים המשתמשים ומפתחים את טכנולוגיות הרשת, אמר שיינר. אחת ממשימות המפתח היא להתחיל ליצור קהילה חוקית על גבי האינטרנט, שבה יחונכו אנשים לגבי זכויות און-ליין ולגבי דברים שפשוט לא עושים בחיי הרשת, קהילה שתוכל גם ללכוד ולתבוע פושעים.

אולם הצעדים אותם נוקטת ממשלת ארה"ב לא מזכירים כלל יצירתה של קהילה אחראית ושקולה. צעדים אלו מזכירים יותר מדיניות של הפחדה, שמטרתה הסופית היא יצירתו של מערך ביון אלקטרוני, שיותר משהוא מהווה מענה על "איום הטרור הווירטואלי", מהווה סכנה ברורה ומוחשית לאושיות הדמוקרטיה והחברה החופשית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by