ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המוסכניק הווירטואלי 
 
 אז ככה יראה המוסכניק שלנו? (BBC)   
 
מערכת חיים ברשת

חברת מחקר גרמנית חושפת בתערוכת Cebit לראשונה את מערכת המציאות המורחבת שתעשה למוסכניק שלכם חיים קלים יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מחקר גרמני השייך לקבוצת המחקר פראונהופר פיתח מערכת המביאה את טכנולוגיית המציאות המורחבת אל הסדנאות לתיקוני כלי רכב (או כמו שנהוג לקרוא להם: מוסכים). המערכת מוצגת בימים אלו בתערוכת CeBIT שבעיר הנובר.

המערכת משולבת לתוך מען קסדה המכילה מצלמה ואוזניות, אותה מרכיב המוסכניק על ראשו, והוראות לביצוע מדויק של העבודה מוקרנות אל תוך שדה הראיה שלו כאשר הוא ניגש לתקן את הרכב.

טכניקה זו קיימת בשימוש מזה שנים רבות בתעשיית בניית המטוסים, כפי שדווח ב-BBC, אולם מהנדסי קבוצת פראונהופר מאמינים כי הם הצליחו להרכיב מערכת היכולה להיות פראקטית גם עבור תחזוקת מכוניות.


ריהוט וירטואלי

המהנדסים פיתחו תוכנה המאפשרת להם להרכיב במהירות מערכות מציאות מורחבת בלי צורך להתעכב ולהתאים המערכת ב"תפירה מיוחדת" עבור כל פרוייקט בנפרד, מה שעשוי להוריד את עלות המערכת לצרכנים העתידיים. המערכת עובדת כמו בקר ActiveX, כך שניתן לשלבה לכל תוכנה קיימת כמו שהיא.

המעצבים של המערכת פועלים גם בשיתוף פעולה עם תאגיד הרהיטים איקאה, על מנת לפתח מערכת שבה יוכלו הלקוחות לסייר בחנות הרהיטים עם תמונה של החדר בביתם, אותו הם רוצים לרהט, ובעזרת מערכת המציאות המורחבת, תוצג בפניהם התמונה הוירטואלית המתארת כיצד ייראה פריט ריהוט זה או אחר בביתם, לאחר שירכיבו אותו.

בפרוייקט הדמיה אחר של הקבוצה, שמומן על ידי האיחוד האירופי, בנו מעצבי הקבוצה מערכת המאפשרת לאנשים המבקרים באתרים היסטוריים לראות במציאות מורחבת כיצד נראה המקום בימיו עטורי התהילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by