ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חיים ברשת 
בדקנו עליך בפייסבוק 
 
  צילום: GettyImages    
חיים ברשת |
 
אלכס פולונסקי

מעלים תמונות פרובוקטיביות לרשת החברתית או כותבים על חוויות סמים בבלוג? צפו לכשלון בראיון העבודה הבא, קובע מחקר חדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תשכחו מהמאמץ של להשיג את מכתבי המלצה מפרגנים מהבוסים לשעבר לקראת התחלת תהליך של חיפוש עבודה חדשה, כי הרלוונטיות שלהם יורדת בהדרגה, ואת מקומן תופוסות הרשתות החברתיות. על פי מחקר שנערך באתר CareerBuilder.com, בהשתתפות 3,169 מנהלי כח אדם, נמצא ש-22% בדקו מועמדים פוטנציאליים לעבודה ברשתות חברתיות שונות, מספר כפול לעומת שנת 2006.
 
 
מתוך כלל הנשאלים, 34% הודו כי הם נוטים לפסול מועמדויות של מועסקים פוטנציאליים בעקבות מידע שגילו עליהם ברשתות החברתיות. 41% אמרו שמה שגרם לפסילה היא העובדה שהמועמד העלה מידע על שתיית אלכוהול או שימוש בסמים, ו-40% פסלו מועמדים על סמך תמונות פרובקטיביות שהעלו לפרופיל שלהם. נושאים אחרים שגרמו למנהלים לפסול מועמדים היו מקרים באו ראו על פי הפרופיל שלהם ברשת החברתית שיחסי האנוש שלהם לקויים, שיש להם נטיה לאפליה על רגע גזעי, מיני או דתי, או שהם משתפים מידע חסוי ממקומות עבודה קודמים.

עם זאת, אלה שבודקים פרטים על המועמדים בפרופילים ברשתות החברתיות לא עושים זאת רק בכדי לפסול אותם, אלא גם כדי לקבל עליהם רושם חיובי – 24% ציינו שהם השתמשו ברשתות חברתיות על מנת לקבל התרשמות סופית מהמועמד בטרם קבלתו לעבודה.

"כתוצאה מכך שמעסיקים משתמשים באינטרנט על מנת לקבל זווית נוספת על מועמדים לעבודה, אלה מעדכנים את הפרופיל שלהם כך שיהיה יותר ידידותי למי שיחפש עליהם מידע", אומרת רוזמרי הפנר, דוברת CareerBuilder.com. כ-16% ממחפשי העבודה שמשתמשים ברשתות חברתיות אמרו שהם מעדכנים את הפרופיל שלהם, באופן שיאדיר את המקצועיות שלהם אל מול מעסיקים פוטנציאליים".

עוד כתבות במגזין חיים ברשת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by