ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
מי הרג את מיילי סיירוס? 
 
 רוקסן מ``היפה והחנון`` התקשרה, היא ביקשה את הכובע שלה בחזרה    צילום: GettyImages    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

השמועות של מותה של כוכבת הילדים מיילי סיירוס היו מוקדמות, ולא רק זה - גם העולם לא הושמד על ידי מאיץ החלקיקים הענק, הדפדפן של גוגל מוחרם על ידי ממשלת גרמניה, וממציא האייפוד נשאר בידיים ריקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תרגעו, זה לא סוף העולם

על זה כל המהומה
 על זה כל המהומה 
 צילום: GettyImages 
 
• אם אתם קוראים שורות אלה, העולם לא הושמד, ככל הנראה. למרות התחזיות האפוקליפטיות שרבים חשבו שיתרחשו בעקבות הפעלתו של ה-LHC, "מאיץ ההדרונים הגדול", שום דבר לא באמת קרה, הבטיחו לנו חור שחור שיבלע את כדור הארץ, אבל זה נשאר בגדר הבטחה - אולי במועד מאוחר יותר.

• אם לא ברורה לכם מטרתו של מאיץ החלקיקים, דורון פישלר מפשט את הדברים ומסביר איך זה עובד, ולמה לעזאזל אנחנו צריכים את זה, אם בכלל.

• עידו קינן הסתפק בבלוג שלו בפוסט אורח מפוברק מאת היהודי שהתפכח, מי שבשנת 2003 היה מהבלוגרים יותר מהנים בישראבלוג. המפוכח נהג להגיב בבלוג שלו על ענייני השעה, כשאת הפוסטים תיבל לא רק בשגיאות כתיב, אלא גם בהלצות גזעניות ודעות לאומניות שתמצאו במאחזים מרוחקים. בשלב כלשהו, הוא כתב פוסט פרידה ששורה אחת הספיקה על מנת למצות אותו: "הבדיחה הזאת לא מצחיקה יותר". האמת, דווקא היתה מאוד מצחיקה, ואפשר היה למתוח אותה עוד כמה חודשים. מצד שני, בטח קשה לזייף שגיאות כתיב ודעות חשוכות. ועדיין, כשסוף העולם בפתח, זה לגמרי מצדיק קאמבק: "‫איך אותם “כופרים”!!! אינם מתבוששים לבצע כזה “ניסוי” שמטרתו לגלות את חלקיק ה”אלוהים” כאילו אלוהים הוא חלקיק הרי הוא גדול!!!!! אין שום הוכחות לאותו “מפץ גדול”!!! שהרי אם לא כן לא היתה זו תיאוריה!!! ומוצא האדם מן הקוף בושה!!!!!!!!! איך ייתכן שקופים יקימו “מאיץ” לחלקיקים שאפילו לראותם אי אפשר ולכן רק אלוהים שם אותם באותו “מאיץ”"”"!!!!!"
 
 
• ואם אתם לא סומכים עלינו כשאנחנו אומרים לכם להרגע ושהעולם לא הושמד, תוכלו לבדוק גם באתר המופת "האם מאיץ ההדרונים הגדול הרס את כדור הארץ?", שם תקבלו תשובה מתומצתת. אם זה לא מספיק, תוכלו לנסות גם ב"האם מאיץ ההדרונים הגדול השמיד כבר את העולם?", כי מאוד חשוב לוודא שהמידע שקיבלתם אמין, ולוודא זאת מול כמה שיותר מקורות מהימנים. אחרי הכל, אומרים שכשחור שחור בולע אותך, תפיסת הזמן מתגמשת, ואותה שניה קטנה ובודדת שבה הכל מתרחש, למעשה נמשכת לנצח.

עוד אתרים שחלקם מצחיקים ורובם לא שימושיים, תוכלו למצוא במדריך הלא-שימושי לאינטרנט של תומר ליכטש.

• אפילו גוגל, שתשמור על המידע שלנו מכל חור שחור שמאיים לבלוע אותנו, פעלה כמיטב המסרת בארועים משמעותיים, ועיצבה לוגו מיוחד לכבוד המאורע.
 
עושים כבוד למאיץ
 עושים כבוד למאיץ   צילום: גוגל 
 

מי אמר כרום ולא קיבל?

• שבוע וחצי אחרי ההשקה, גוגל כרום, הדפדפן של החברה, ממשיך לתפוס כותרות, חלק גדול מהן עדיין נוגעות לבעיית הפרטיות. בין ענייני הפרטיות של הכרום, נושא מרכזי שזכה לחשיפה רבה בשבוע שעבר הוא תנאי השימוש בדפדפן, שעליהם צריך להסכים כל משתמש בעת ההתקנה של התוכנה - לפני תנאי השימוש הללו, נכון ליום הראשון להשקת הדפדפן, גוגל רשאית להשתמש במידע שהגולש מזין, שולח, ומציג. יום לאחר השקת הדפדפן, לאחר תלונות רבות מהמשתמשים, גוגל נסוגה מהסכם השימוש הקיצוני, והסירה את הסעיף המטריד.

עם זאת, מוקדם מדי להיות רגועים, כיוון שאותו סעיף מופיע גם בתנאי השימוש בשירותים אחרים של גוגל, כמו בלוגר, שירות התמונות פיקאסה, ואף Google Docs.

• ואם אתם מחפשים גורמים יותר רשמיים מסתם בלוגים או מגזיני טכנולוגיה שיזהירו מפני כרום, אז תגידו תודה למשרד לאבטחת מידע של ממשלת גרמניה (כן, יש גוף כזה): לפי פרסום בעיתון Berliner Zeitung, דובר המשרד לאבטחת מידע ממליץ לגולשים שלא להשתמש בגוגל כרום כיוון שמדובר בגרסת בטא שעדיין אינה מושלמת, וכמו כן, מציין ש"נפח המידע הקיים בידי החברה מדאיג".

• בדומה למתחריו, לכרום יש עוד מגוון רחב של אפשרויות שאולי ישכנעו אתכם להפוך אותו לדפדפן הבית, כך שאם אתם בעניין, לייף האקר מספקים לכם רשימת טיפים מורחבת עבור התוכנה.

 
 

בקטנה

שמועות כוזבות על מוות בטרם עת. סיירוס
 שמועות כוזבות על מוות בטרם עת. סיירוס 
 צילום: GettyImages 
 
• כוכבת הילדים האמריקאית מיילי סיירוס מתה למשך מספר שעות בסוף השבוע האחרון, לאחר ששמועות כוזבות שהופצו ב-Digg ובוויקיפדיה טענו שהיא נהרגה בתאונת דרכים כאשר היתה בדרכה לסט הצילומים. אף גורם לא התייחס לשמועות הללו, בעיקר כיוון שבאותו זמן נתנה סיירוס מספר הופעות לתקשורת. עם זאת, עורך חדשות כלשהו ביאהו הוכיח למפיצי השמועה שהשקעתם לא היתה לשווא, ופרסם ידיעה על מותה בטרם עת. ככל הנראה תוכל למצוא אותו במדורי חיפוש העבודה.

• ואם כבר כוכבות פופ - מתברר שהקליפ לשיר Girlfriend של אבריל לאבין הוא הנצפה ביותר ביוטיוב, זאת לאחר שמעריציה של הזמרת הרימו קמפיין אינטרנטי על מנת לזכות את הקליפ בכמה שיותר צפיות.

• במסיבת עיתונאים שהתקיימה בלונדון ביום רביעי, פנה רוברט איגר, נשיא חברת דיסני, אל ספקיות האינטרנט וביקש מהן לנקוט בצעדים כנגד משתמשים שמשתפים תוכן לא חוקי ברשת, ולנתק אותם משירותיהם, או לכל הפחות - לשלוח להם מכתבי אזהרה.
 
שרה פיילין, ממש בובה
 שרה פיילין, ממש בובה 
 צילום: HeroBuilders.com 
 
• קיין קריימר, אזרח בריטי בשנות החמישים לחייו, הוא האיש שהמציא את הטכנולוגיה שעליה מבוססים נגני האייפוד של חברת אפל, כך מדווח ה-Daily Mail. עוד לפני שנתיים סיפר קריימר לדיילי מייל שבשנת 1979, בעודו בן 23, פיתח שבב שניתן היה לאכסן עליו קבצי מוזיקה קצרים, מה שהפך, לאחר קצת יותר משני עשורים, לנגן המוזיקה שאנו מכירים כיום. בעת שפיתח את השבב לא היה לקריימר את הסכום הדרוש על מנת לרשום את השבב כפטנט בינלאומי, וכך אפל ניצלה זאת ורשמה אותו על שמה. עד היום קריימר לא זכה לראות רווחים מהמצאתו, זאת על אף שזכה בהכרה מצד אפל על כך שהוא זה שאחראי לרעיון, ואף הוטס על ידי החברה לקליפורניה על מנת להעיד במשפט בו חברת Burst.com טוענת שהפטנט לאייפוד הוא שלה.

• בבדיקה שנערכה מטעם מגזין Fortune, עלה כי מתוך בדיקת 1,058 שמות דומיין של חברות גדולות, כ-35% מחזיקות בבעלות על דומיינים שיוצאים כנגדן, עם המילה sucks לאחר שם החברה. צעד הגיוני, בהתחשב בעובדה שעלות רישום דומיין לשנה היא בערך כמו שתי מנות שווארמה בלאפה (לא כולל פחית שתיה), ויכולה לחסוך הרבה כאב ראש אחר כך.

• אחרי שמשטרת הפוטושופ הרשימה אתכם עם תמונות מזויפות של שרה פיילין בביקיני (או שאולי התרשמתם מציפי לבני בביקיני?), אולי זו ההזדמנות לקנות בובה שלה. ואל דאגה, יש גם בובות של ברק אובאמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by