ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"משלוח מנות" הודי לפקיסטן 
 
 
רויטרס

לרגל החג, או סתם כי בא להם, החליטה קבוצת האקרים הודית לשלוח צרור של תולעי רשת למחשבי השכנים הפקיסטניים – והוסיפו עוד קצת שמן למדורת השנאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת האקרים, המתיימרת להיות הודית, שיגרה מתקפת-סייבר כנגד יעדים פקיסטניים ע"י שחרור מהדורה חדשה של וירוס המייל "Yaha", כך מסרה אמש (ד') חברת האנטי-וירוס "סופוס". התולעת, שנכתבה ע"י קבוצה הקוראת לעצמה "הנחשים ההודיים", לא הצליחה עד כה להפיץ עצמה יותר מדי או לגרום לנזק כלשהו.

תולעת ה-"Yaha-Q", העדכנית מבין שרשרת תולעי ה-Yaha ששוחררו ע"י האקרים משתי המדינות מאז דצמבר, מותירה אחריה דלת אחורית על המחשב הנגוע ושולחת עצמה לאנשים המופיעים על גבי ספר כתובות האי-מייל, מסר כריס רייט, מומחה טכני מסופוס.

התולעת מנסה לשבש את פעולת תוכנת האנטי וירוס ופוקדת על המחשב לפתוח במתקפת מניעת שירות (Denial of service) כנגד חמישה אתרי אינטרנט פקיסטניים. האתרים בהם מדובר הם אתר הממשלה הראשי, משרד המחשבים הממשלתי, פורטל קהילתי, ספקית האינטרנט Comsats והבורסה לניירות ערך בבירה קראצ'י.

איך נדבקים? התולעת מגיעה כקובץ המצורף לאי-מייל, אך היא יכולה להיות מופמצ גם דרך רשתות אינטרנט שיתופיות, כגון אלו המשמשות תאגידים וחברות גדולות. היא מנסה לעקוף פיירוולס ושאר תוכנות אבטחה ולחדור ישירות לשרתי רשת.

בנוסף לשיגור הודעות מתגרות בפקיסטאן והשארתן על המחשב, שולחת התולעת הודעה גם לרוג'ר טומפסון, מנהל טכני למחקר קוד זדוני בחברת TruSecure האמריקאית, וכותבת וירוסים הידועה בכינוי "Gigabyte", אשר כתבה בחודש ינואר וירוס, בתגובה לוירוס Yaha אשר הופץ במטרה להפיל את אתר האינטרנט שלה.

"אני לא מתכננת לכתוב עוד מתקפת נגד או להמשיך להתעסק עם האנשים האלה בכל צורה שהיא", הגיבה כותבת הוירוסים באי-מייל.

טומפסון הגיב לעניין כי ככל הנראה הוא מכותב בוירוס כיוון שהעיר בעבר כי לדעתו גרסאות שונות של Yaha נכתבו בתור הצהרת כוונות פוליטית.

הסיבה לכך שהתולעת לא ומפצת יתר על המידה, נעוצה בשל העובדה כי היא נחסמת על ידי תוכנות האנטי וירוס ושאר תוכנות אבטחה, כמו גם בשל העובדה שאנשים נעשו חשדניים הרבה יותר לגבי תוכן האי-מייל שמגיעים אליהם ולא פותחים כל קובץ מסתורי ומפוקפק המצורף למיילים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by