ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
על מכסה המנוע היה זוז 

על מכסה המנוע היה זוז

 
 
אודליה ברקין

אלה בתריי זוזיי, להקתו של רם אוריון, איש נושאי המגבעת, ובתחילת השבוע הקרוב יוצא תקליט הבכורה שלהם, "בתיאבון". לרגל המאורע המרגש כינסנו את אוריון, לשיחה על דיג, ארמית למתחילים ונגינה כוחנית (ויש אם.פי3 להורדה!)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתריי זוזיי. מימין לשמאל: ספי אפרתי, רם אוריון וסטיב מאריוט (מתוך האתר הרשמי)
 בתריי זוזיי. מימין לשמאל: ספי אפרתי, רם אוריון וסטיב מאריוט (מתוך האתר הרשמי)   
הכל התחיל לפני כמעט חמש שנים. רם אוריון (32), גיטריסט "נושאי המגבעת" המיתולוגיים, שהיו פחות או יותר הדבר הכי מעניין שקרה במוסיקה הישראלית בתחילת שנות התשעים, חיפש מה לעשות עם עצמו אחרי פירוק הלהקה. בסוף הוא החליט לנסוע ללונדון. בחירה יפה, תודו.

בכל אופן, בלונדון, חוץ מלראות טלוויזיה מצויינת, הוא גם פגש את סטיב מאריוט (29), מתופף ואיש רגוע במיוחד, והקים איתו להקה. קראו להם בתריי זוזיי (כן, באנגלית, ואפילו שכל השירים שלהם היו באנגלית), הם הוציאו קסטת דמו, ואז התפרקו כשרם חזר לחיקו החמים של רחוב ברנר התל-אביבי.

כמה חודשים אחר כך נחת סטיב בבן גוריון, וראו זה פלא: בתריי זוזיי הוקמה מחדש. ליאון רוזנברג, אז כתב כלכלי ודוגמן מתחיל, צוות כבסיסט, סטיב אייש את התופים ורם את המיקרופון והגיטרה (המגובה בסוללת אפקטים ששוקלת יותר ממנו).

אחרי מלא מלא הופעות וסינגל ("גלי צה"ל") הוחלף רוזנברג (שתפקידו ככוכב עולה מנע ממנו לשמש כבסיסט) בספי אפרתי (24), ואחרי עוד מלא מלא הופעות וכמה סינגלים ("מחר", "העיקר הבריאות", "סודו של היקום"), יוצא בתחילת השבוע הקרוב תקליט הבכורה של בתריי, שיקרא "בתיאבון". אוקיי, עכשיו כשאתם קולטים את התמונה הכללית, ניתן לאוריון להמשיך מכאן.

 
בתיאבון. עטיפת אלבומה החדש של הלהקה
 בתיאבון. עטיפת אלבומה החדש של הלהקה   
-רם, מה שלומך?

"טוב תודה".

-ספר לדודה, מתי התחלת להתעסק במוזיקה? אמא לא רצתה שתהיה רוקח?

"נולדתי בתל- אביב. בגיל 12 עברתי עם המשפחה לרמת השרון ושם התחלתי לנגן גיטרה, בעיקר על חשבון לימודים בתיכון רוטנברג. בגיל 18 נשלחתי לחיל שריון והפכתי לנהג טנק, ובגיל 21 חזרתי לתל-אביב כגיטריסט בנושאי המגבעת והפה והטלפיים. ב94- ` עברתי עם חברתי ללונדון שם פגשתי את סטיב והוקמה בתריי זוזיי, גרסת יו.קיי. אחרי קצת יותר משנתיים חזרנו לארץ, ועם הצטרפותו המחודשת של סטיב קמה בתריי זוזיי המקומית".

-יאה נאה. ומה אתה עושה עכשיו?

"כרגע אני עסוק כמעט בלעדית בבתריי זוזיי, בכל מה שקשור להפקת הדיסק שיוצא השבוע, הקליפ, האתר, ההופעה החגיגית (שתיקרא מסיבת התריי) שתיערך ב-22 בחודש בבארבי, ראיונות, צילומים, חזרות, פגישות ותחזוקה שוטפת. לפעמים אני כותב ל`כל העיר`, המקומון הירושלמי.

"לעיתים יותר רחוקות אני הולך לדוג בירקון עם סטיב. הדגים אוהבים אותנו. אנחנו נותנים לכולם לחם ומדי פעם שולפים אחד החוצה ומיד מחזירים אותו לחברים שלו עם קוסה בשפתיים".

-ומה הקטע עם השם, אה?

"`דזבין אבא בתריי זוזיי`, מתוך חד-גדיא בהגדה של פסח כמובן. הרבה שנים רציתי לנגן בלהקה שנקראת בתריי זוזיי, בלי שום הקשר ספציפי. דווקא חוסר הקונטקסט או המחויבות בשם הפך אותו ליותר אטרקטיבי. השורה התחתונה היא שהלהקה עושה את השם ולא ההפך".
 
רם ברגע של שלווה ופרסומת סמויה (מתוך האתר הרשמי)
 רם ברגע של שלווה ופרסומת סמויה (מתוך האתר הרשמי)   
-נו, אז איך היית מגדיר את הצליל של הלהקה?

"פאוור טריו, זה המונח המקובל לפורמט שלנו. מקסימום מלודיה נפח ואנרגיה מהרכב מינימלי. התוצאה היא נגינה שחייבת להיות הדוקה כוחנית ויעילה, ודורשת נוכחות חזקה של כל שלושת חברי ההרכב.

-שלומי ברכה הפיק את התקליט שלכם, וגם את מי רצח את אגנתה פאלטסקוג של נושאי המגבעת. איך היה לחזור לעבוד איתו?

"תענוג צרוף. מדובר באיש רגוע כמו הים התיכון ביום חמסין, מתחבר לשירים ברמה רגשית ומטפל בהם בהתאם, עם כל הניסיון וההתלהבות הרצויים. יחד עם רונן טל, טכנאי ומפיק הסאונד, היה לנו צוות הפקה מפנק ביותר".

 
 
-ומה קורה עם החברה מנושאי המגבעת? אתם עוד בקשר?

" הלהקה פוזרה בתחילת `92 ומאז את תמיר אלברט לא יצא לי לפגוש כבר איזה שנתיים, וגם לא את אלון כהן. עם אהד פישוף אני בקשר, בעיקר כששנינו נמצאים על אותה יבשת, ובשנה הבאה נקליט את השלישי של הפה והטלפיים (פרויקט צד של אוריון, פישוף ואסף גברון - א.ב). עוש, שהוציא דיסק יפה לא מזמן כיבד אותי בערוץ גיטרה בשיר שלו, ואדם הורביץ הולך להתארח ולשיר במסיבת התריי".

-ולמה קוראים לאלבום בתיאבון?

"כדי שתפסיקו לשאול שאלות משונות ותאכלו. לפני שיתקרר".

כאמור, אלבום הבכורה של בתריי זוזיי יוצא לחנויות בתחילת השבוע. וביום רביעי הקרוב (ה-22 בחודש) בשעה 22:00 תערוך הלהקה הופעה חגיגית עם אורחים כמו שלומי ברכה, אדם הורוביץ, איגי וקסמן והחזית האלקטרונית. בינתיים אתם יכולים ליהנות מהאתר של הלהקה, או להוריד גירסת אמ.פי.3 של השירים הבאים:

העיקר הבריאות

סודו של היקום

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by