ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
אין קץ לילדות 
 
 מסגרת לתמונות של YES    צילום: עידו גנדל    
הגאדג`טיה |
 

האמנם מסגרת דיגיטלית אחת דומה לרעותה? לא בטוח. ומה עם רמקולי ה-USB? אז זהו, שהם לא בדיוק מה שהם נשמעים. לא פלא שעידו גנדל התלהב בסוף ממכונית בגודל ציפורן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסגרת דיגיטלית YES

בעבר היתה לנו התנסות חיובית עם המסגרת הדיגיטלית של סוני, וחשבנו לעצמנו: מה יכול להיות רע במסגרת נוספת, זולה וזמינה יותר לקהל הישראלי? לצערנו, הנה לפניכם הפירוט.

המסגרת הדיגיטלית של חברת YES Visualax האלמונית היא בעלת מסך רחב בגודל 7 אינץ' (רזולוציה של 480 על 234), ומסגרת עבה מאד בצבע שחור או לבן (שני הצבעים מצורפים לאריזה, וקל מאד להחליף ביניהם). יש לה גם רמקולים פנימיים קטנים ויציאה לאוזניות עבור קובצי MP3 וסרטים, היא קוראת כרטיסי SD / MMC / XD / MS וכוללת חיבור USB 2.0 להתקני אחסון שונים. בכל הפונקציות אפשר לשלוט באמצעות הלחצנים הנסתרים מאחור – פעולה לא נוחה בכלל – או באמצעות השלט הרחוק הדק והחביב. תפריט הפעולות מוצג על המסך והוא אינטואיטיבי ונוח לשימוש.
 
 
לדעתנו השמרנית, הייעוד העיקרי של מסגרת תמונות דיגיטלית הוא להציג תמונות. לרוע המזל, המסגרת של YES לא יודעת איך עושים את זה. איכות התמונה בינונית (זה ניכר בעיקר אם מסתכלים מקרוב או בחדר מואר), תמונות אנכיות מוצגות לרוחב (אפשר לסובב באמצעות השלט, אבל זה לא עסק) והגרוע מכל, התמונות מוצגות בפרופורציה שגויה. בדקנו תמונות שצולמו במצלמה דיגיטלית שגרתית לחלוטין: במצב מסך רחב (16:9), כצפוי, התמונות נמתחו לרוחב ונראו לא טבעיות, אבל במצב 4:3 הן נראו משום מה מכווצות מדי, כאילו מתחו אותן מעט לגובה! ניתן להציב את המסגרת אנכית, אבל אז הלוגו נראה משונה ואילו התצוגה עצמה אינה מסתובבת בהתאם.

המסגרת "מתהדרת" בזיכרון פנימי של 16 מגה בלבד, כך שאם ברצונכם להציג יותר מתמונות ספורות (פורמט jpg בלבד), תצטרכו להקדיש לה כרטיס זיכרון או דיסק-און-קי. הקריאה מאלה נעשית באופן אוטומטי לחלוטין. אפשר לבחור בין מצב הצגת תמונות בלבד, מצב MP3 בלבד, מצב תמונות+MP3 או מצב וידאו (MPEG-4). המסגרת יודעת לאתר את כל הקבצים הרלוונטיים, גם בתוך תיקיות, ולהציג אותם. איכות הרמקולים הפנימיים נמוכה כצפוי, אבל עם אוזניות או רמקולים חיצוניים אפשר לשמוע היטב. יש גם מצב שעון עם אפשרות לשעון מעורר, ותצוגת תאריך.

הפתעה אמיתית התגלתה במצב הווידאו. המסגרת אמנם גמגמה בהצגת וידאו שצולם במצלמה הדיגיטלית והציגה אותו לאט מדי ועם צליל מקוטע, אבל עם וידאו ממקורות אחרים הסתדרה בלי בעיה. הסרטים הוצגו בפרופורציה נכונה ונראו, מסיבה לא ברורה, ברורים ואיכותיים הרבה יותר מהתמונות.

לסיכום, המסגרת הדיגיטלית הזו אינה נותנת תמורה למחיר הנוכחי הגבוה יחסית. הסיבה שהיא מקבלת שני כוכבים ולא אחד היא חוויית המשתמש הטובה, שהופכת את המסגרת למתאימה גם – או אולי בעיקר – לאנשים עם רתיעה מסוימת מטכנולוגיה.
 

מסגרת דיגיטלית YES: נוחות על חשבון האיכות

599 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 
 

רמקולים USB

רמקולים עם חשמל מה-USB
 רמקולים עם חשמל מה-USB 
 צילום: יח"צ  
 
כשראינו את שם המוצר לראשונה התלהבנו, מתוך מחשבה שמדובר ברמקולים מתוחכמים במיוחד שמתחברים ל-USB במקום ליציאת השמע. ובכן, לא זה המצב: השמע מועבר דרך יציאת האוזניות הרגילה של המחשב, הנגן וכו', ורק אספקת החשמל מגיעה מחיבור USB. זהו קונספט מעניין, אבל בפועל אין לו יתרון משמעותי על פני חיבור רגיל "לקיר". רמקולים שולחניים מסוג זה הרי נוטים להישאר על השולחן, ויש כל כך מעט מקרים בהם משתלם לחבר רמקולים כאלה למחשב הנייד בשטח, במקום בו אין שום חיבור לחשמל, שהגימיק הזה אינו יכול להחזיק לבדו את המוצר. את הרמקולים בחיבור USB צריך לבחון כמו כל רמקול.

ככאלה, הם לא מדהימים. הם נראים טוב, זה נכון: העיצוב שלהם מודרני, נקי ונאה, והם דקים למדי. אבל מבחינת איכות הצליל יש עוד המון מקום לשיפור. בעוצמות נמוכות (יש חוגה לכוונון עוצמת הקול), הצליל מזכיר רמקולים של מחשב נייד ממוצע: צפצפני ומאכזב. בעוצמות גבוהות יותר המצב משתפר – מתחילים לשמוע באסים, והרמקולים מתמודדים יפה גם בקצה גבול היכולת שלהם (עד 3 וואט RMS). עדיין, אין מה להשוות אותם לרמקולים של מערכת, וגם בגזרת השולחניים הזולים מצאנו איכויות צליל טובות יותר, או לפחות איכויות זהות בפחות כסף.

כמו כל הרמקולים מקטגוריה זו, הם מחוברים ביניהם בחוט בעל אורך מוגבל כך שאפשרות ההצבה היחידה שלהם היא, בעצם, משני צדי המסך. גם כבל ה-USB וכבל השמע מוגבלים באורכם – אם בניתם על מדף צדדי או עליון מרוחק, תצטרכו גם כבלים מאריכים. לסיכום, אין סיבה להעדיף אותם על פני רמקולים זולים אחרים – אלא אם יש לכם צורך, מסיבה לא ברורה כלשהי, דווקא ברמקולים שניזונים מחיבור ה-USB.
 

רמקולים USB: נו, רמקולים

99 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 

מכונית מיני עם שלט שעון

מכונית בגודל ציפורן! ויש לה שלט! שהוא גם שעון!
 מכונית בגודל ציפורן! ויש לה שלט! שהוא גם שעון! 
 צילום: יח"צ 
 
מי שעוקב אחר סקירות הגאדג'טים כאן ב-nana10 מכיר בוודאי את חולשתו של הח"מ לצעצועים בשלט רחוק. עם זאת, אין ספק שהפעם מדובר בצעצוע מגניב גם מבחינה אובייקטיבית: מכונית קטנטנה במיוחד, בעלת שלט רחוק מובנה בתוך שעון יד דיגיטלי. חלומו הנצחי של כל ילד (או ילד בנפשו) שעוד לא טבע לגמרי בתוך המחשב.

השעון עצמו מגושם, פלסטיקי למראה ובעל מסך זעיר וספרטני להצגת השעה. את עיקר פני השטח שלו תופסים לחצני הבקרה: קדימה, אחורה ועוד חמישה לחצנים לא מסומנים שלא ברור מה הם עושים. בדיקה קצרה באינטרנט גילתה שמדובר, בעצם, בגירסת צנע מוחלשת של צעצוע רציני הרבה יותר – אלא שההוא גם עולה יותר, ולמעשה פחות מגניב. למה? כי המכונית שעליה אנחנו מדברים היא בגודל של חצי בוהן, בערך. היא כל כך קטנה, שאפשר להצמיד אותה לרצועת השעון בעזרת תפס שמצורף לאריזה ולא להרגיש שהיא שם.

לאריזה מצורפים גם מברג קטנטן ושלוש סוללות שעון. את הסוללות אתם מרכיבים בעצמכם – שתיים בשעון עצמו ואחת במכונית. את הפעולה הזו רצוי מאד שמבוגר יעשה. לאחר מכן מפעילים את המכונית באמצעות המתג הקטנטן שבתחתיתה, מניחים אותה על הרצפה או השולחן ומתחילים להשתולל. המכונית מסוגלת לנסוע קדימה, או אחורה תוך כדי סיבוב – תנועה שמאפשרת לכוון אותה לאן שרוצים. כל מרווח זעיר בין מרצפות מספיק כדי להסיט אותה ממסלולה, וגם זה כמובן חלק מהכיף. לרוע המזל, אין אפשרות לשנות את תדר השלט (הוא בכלל אינפרה-אדום), כך שאי אפשר לערוך מירוצים כמו שצריך – כל המכוניות יגיבו לכל השלטים. יכולת הקליטה של המכונית, אפרופו, מצוינת בהתחשב בתנאים.

ברצועת השעון יש מספיק חורים כדי להתאים כמעט לכל יד, של ילד או של מבוגר, והמחיר הקטנטן הופך את הצעצוע למתנת נימוסין מצוינת לילדים ולמבוגרים שטותניקים. עוד מעט החגים, רבותי, מהרו לפני שיאזל המלאי.
 

מכונית מיני עם שלט שעון: כמה טפשי, ככה מגניב

39.9 ש"ח, באדיבות מתנות - גימיק
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by