ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת מוצר 
סקירת אזניית בלוטות': מוטורולה MotoPure H12 
 
 גם יפה וגם אופה. אזניית ה-H12 של מוטורולה   
סקירת מוצר |
 
ליאור באקאלו

ה-H12 של מוטורולה היא אחת האזניות הנוחות שבדקנו. איכות השמע שלה מצויינת, הכפתורים נוחים ואפילו העיצוב הנוצץ שלה מצא חן בעינינו. אז למה בכל זאת היא התעקשה לבאס עם מיקרופון בעייתי? סקירת מוצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

אזנית ה-H12 של מוטורולה היא אחת האזניות שיותר חיבבנו בזמן האחרון. היא קלה, נוחה, איכות השמע שלה מצוינת והיא גם נראית לא רע בכלל. כמה חבל שמיקרופון בעייתי שהתעקש לעשות בעיות דפק את העסקה, והרס לנו את מה שהיה יכול היה להיות אזניית הבלוטות' המושלמת.

יתרונות: נוח באוזן, כפתורים נוחים, מחזיקה זמן רב בין הטענה להטענה, איכות שמע טובה

חסרונות: מיקרופון בעייתי שלא מסנן רעשים, עצמת שמע חזקה מעט יותר מדי

עמוד המוצר באתר היצרן

ציון: 8

מחיר נמוך בעת הפרסום: 369 שקלים

עבורנו אזניית בלוטות' מושלמת היא כזו המשלבת נוחות שימוש עם איכויות שמע טובות, ואף זורקת לתוך העסקה גם כמה תכונות ייחודיות. ה-H12 התקרבה לאוטופיה שלנו, אבל המיקרופון שלה, שגרר תלונות רבות מצד האנשים איתם שוחחנו באמצעותה, הרס הכל. בכל זאת, מדובר באזניה טובה מאוד עם יתרונות רבים, שאלמלא המחיר המעט גבוה שלה היינו יכולים להגדיר כמציאה.

נוחות שימוש

התכונה שהכי חשובה לנו באזניה, עוד לפני איכות השמע שלה, היא נוחות האזניה באוזן. על איכות שמע בעייתית עוד נהיה מוכנים להתפשר תמורת מחיר אטרקטיבי, אבל אזניה שלא ניתן להחזיק באוזן היא פשוט אזניה גרועה. עם משקל של 12 גרמים, ה-H12 של מוטורולה יושבת באוזן בנוחות רבה, לא מחליקה, וגם אם לא תשכחו שהיא שם (וטוב שכך), תתרגלו אליה מהר מאוד.
 
כפתורים נוחים לתפעול
 כפתורים נוחים לתפעול   
האזניה מגיעה יחד עם קשתית פלסטיק שקופה שניתן לחבר ולנתק כרצונכם. במשך מרבית השימוש נעזרנו בקשתית, אבל גם בלעדיה האזניה יושבת טוב מאוד באוזן ולא "עפה" גם לאחר נענוע ראש עצבני, אם כי קשה להשתחרר מתחושת "חופש" מסוימת.

במוטורולה זרקו לתוך הקופסה שלושה מתאמי אזניים שונים, שאמורים לסייע גם למי שמבנה האוזן שלו לא סטנדרטי לחלוטין. בנוסף, בשל הקשתית המתנתקת, ניתן להשתמש באזניה בשתי האזנים, גם אם הדבר מצריך תרגול מסוים, בשל מיקום הכפתורים השולטים על עצמת השמע.

כפתורים

בניגוד לאזניות אחרות שסקרנו בעבר, ה-H12 לא מכריחה אותנו לנחש כמה שניות עלינו ללחוץ על כפתור ההפעלה המרכזי כדי להדליק אותה או לקשר אותה אל מכשיר הסלולר, אלא מצוידת בכפתור הפעלה נוסף המשמש אך ורק להדלקה. על פניו מדובר בתוספת שולית, אך מי שמכיר את התסכול הכרוך בנסיונות קישור אזניה חוזרים ונשנים אל הטלפון (או המחשב), רק כדי לגלות שבטעות כיביתם אותה, יעריך זאת.

כפתורי עצמת השמע ממוקמים מעל האזניה ומסומנים על ידי בליטות נוחות, המקלות על זיהוי כפתורי ההגברה וההנמכה, בלי צורך להמר כל פעם מחדש. כפתור ההפעלה המרכזי גדול ונוח והוא רגיש מספיק כדי להבחין מתי אתם מבקשים לבצע שיחה באמצעות חיוג קולי (לחיצה קצרה) או לחייג למספר האחרון אליו התקשרתם (לחיצה ארוכה).
 
 
יכולות טכניות

איכות השמע של ה-H12 טובה מאוד ועצמת השמע שלה חזקה, לפעמים אפילו חזקה מדי. האנשים איתם שוחחנו באמצעותה במהלך הבדיקה נשמעו היטב וברור, הטונים לא נחתכו, אם כי לעתים רבות מצאנו את עצמנו נאלצים להנמיך את עצמת השמע. מצד שני, לאחר שבאזניות קודמות שבדקנו מצאנו עצמנו מנסים להגביר עוד ועוד את עצמת השמע לשווא, ייתכן שמדובר דווקא ביתרון.

אך בעוד אנחנו שמענו היטב, מצידו השני של הקו התקשו פעמים רבות לשמוע אותנו. אמנם לא מדובר בסינון רעשים בעייתי כמו זה בו נתקלנו בעת השימוש באזניית ה-BT2020 של Jabra, אך עדיין, במקומות סואנים או כשחברינו לעבודה במשרד התעקשו לצעוק, האנשים מצידו השני של הקו התלוננו על בעיית שמיעה. שימוש באזניה בעת נסיעה ברכב עם חלונות פתוחים היתה חוויה מאתגרת, אם כי אפשרית.

מעבר לבעיית השמע הבסיסית, חלק מהאנשים איתם שוחחנו התלוננו שהטונים שלנו נחתכים וכי הקול שלנו פשוט נשמע רע. מצד שני, הם לפחות הצליחו לשמוע אותנו.

חיווי ותכונות מיוחדות

ה-H12 מאפשרת למשתמשיה לא רק לקבל ולסיים שיחות ולבצע שיחות באמצעות זיהוי קולי, אלא גם לסנן, לענות ולדחות שיחות ממתינות ולהשתיק שיחות, והכל באמצעות צירופי לחיצות על כפתור ההפעלה המרכזי וכפתורי עצמת השמע. ייתכן שחלק מהמשתמשים ימצאו כתכונות אלה כשימושיות, אבל אנחנו, שמתקשים לזכור אם כפתור ההגברה הוא הקרוב יותר לאוזן או הרחוק ממנה, לא ממש מצאנו עצמנו נעזרים בהן.
 
 
מגיעה עם שני מטענים וחיבור מיקרו USB
 מגיעה עם שני מטענים וחיבור מיקרו USB   
כמו אזניות בלוטות' רבות אחרות, גם ה-H12 מהבהבת ברציפות גם בזמן המתנה, אך אלה מכם הסולדים מאוזן מנצנצת ישמחו לדעת כי ניתן לבטל זאת.

עיצוב ואביזרים נלווים

היום, כשהגאדג'ט אותו אתם נושאים בגאון משמש גם כסמל סטטוס, לעיצוב של ה-H12 תפקיד חשוב בהחלטה האם לרכוש אותה. העיצוב גרם לנו לחוסר החלטיות: מחד, העיצוב הכסוף נראה לנו מעט נשי והשווה לאזניה מראה של עגיל גדול, אך מנגד היה משהו בעיצוב המעט רטרואי שלה, שהזכיר לנו (ולטובה) מקלט רדיו ישן. בסופו של יום, מדובר בעניין של העדפה אישית.

טעינה

על-פי הצהרת היצרן, סוללת ה-H12 מספיקה ל-5.5 שעות שיחה, או עד שמונה ימי המתנה בין טעינה לטעינה. היא מגיעה עם צמד מטענים, כאשר הראשון מהווה מעין קופסה סגורה, ומשמש - כהגדרת החברה - ל"ניידות והגנה", ואילו השני הוא מטען שולחני המאפשר גישה נוחה בבית או במשרד.

היפה הוא שאין צורך כלל לחבר את האזניה פיסית למטען אלא רק להניח אותה עליו, והאזניה נטענת באמצעות חיבור מגנטי. תכונה קטנה, אבל חביבה.

למרבה הצער, אמנם במוטורולה ציידו את האזנייה בשני מטענים, אך רק בספק כוח אחד. החיבור בו משתמש הספק הוא מיקרו USB, שעדיין לא הפך לפופלרי במיוחד בישראל. לכן, לא תוכלו להשתמש במטען אחד בבית ובשני במשרד, אלא אם כן תסחבו איתכם את הספק ממקום למקום. בחנות הבינלאומית של מוטורולה מתומחר ספק מסוג זה בכ-72 שקלים.

עם זאת, לספק הכוח, שלו חיבורים אמריקנים, מצורפים מתאמים לחיבורי חשמל בישראל ובבריטניה, המהווים בונוס לא צפוי. במחיר בו קניתם את האזניה, הרווחתם את זה ביושר.
 
טובה אבל בעייתית
 טובה אבל בעייתית   
שורה תחתונה

אזניית ה-MotoPure H12 של מוטורולה היא אזניה טובה, גם אם מעט בעייתית. אם אתם מוכנים להתפשר מעט על כיולתם של בני שיחכם לשמוע אתכם במקומות רועשים, או לחילופין בעלי מזגן ברכב, בעיית המיקרופון של ה-H12 לא תטריד אתכם יותר מדי.

נוחות השימוש הנפלאה שלה, האינטואיטיביות והבונוס בדמות צמד המטענים הופכים אותה לפתרון מצוין לאנשי עסקים או למי שידו משגת. מצד שני, עם תג המחיר הגבוה שהוצמד לה, לא בטוח שבכלל כדאי לכם להתפשר.

לסקירות מוצרים נוספות
לסקירות נוספות של אזניות בלוטות'
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by