ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה כואב, אבל פחות 
 
 הצרכן הוא המסר   
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית התקשורת הסלולרית התכנסה לאירוע השנתי הגדול שלה, תערוכת CeBIT שנערכת בגרמניה. המצב על הפנים, אבל יש מי שמביט בעתיד בתקווה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית הסלולר על הקרשים. בשנה האחרונה נעלמו מהשוק העולמי 2,000 חברות שעסקו בתחום, כש-1,500 מהן נסגרו, ועוד 500 נרכשו על ידי הדגים הגדולים. על פי חברת BITKOM הגרמנית, 35,000 משרות אבדו ב-2002, וככל הנראה יאבדו עוד 10,000 ב-2003.

לתוך מצב הרוח השחרחר הזה נפתחה אתמול תערוכת CeBIT, המוקדשת כולה לתעשיית הסלולר, בהאנובר הגרמנית. גם בתערוכה עצמה ניכרו אותות הזמנים הקשים. 6,526 חברות מציגות בתערוכה, כ-700 פחות מאשר בשנה שעברה. גם מספר המבקרים בתערוכה אמור לצנוח מ-674,00 לפחות מ-600,000. החיים קשים.

אבל יש מי שאופטימי. כמו למשל הקאנצלר הגרמני גרהארד שרדר, שפתח בנאומו את תערוכת הענק. "מגזר ה-IT אמור לחזור לנתיב צמיחה אחרי תקופה הכרחית אך קשה של הסתגלות", אמר למבקרים. לא ברור על מה נשענת האופטימיות של שרדר, שארצו צפויה לעבור את שנת 2003 עם צמיחה בממדים ישראלים מוכרים - אפס אחוז.

זו גם הסיבה שמנכ"ל BITKOM, וולקר יונג, מצא לנכון לבקר בנוקשות את ממשלתו. כרגיל, כדרכם של אנשי תעשייה, הוא קרא לממשלה להחליש את האיגודים המקצועיים, להאיץ בבנקים לחזור ולהשקיע בתעשייה. "לפני שנתיים, הבעיה העיקרית שלנו היתה מחסור בעובדים מוכשרים. היו הבעיה היא מימון", אמר.

אבל לא כל אנשי התעשייה בוכים. קחו למשל את מנכ"ל נוקיה יורמה אולילה, שנשמע אופטימי להחריד. "ניידות, על פי תפיסתי, היא המגהטרנד העולמי הבא. השנים הקרובות יפגינו את ההשפעה של הניידות בעיצוב כל התחומים של טכנולוגית המידע, המדיה ותעשיות הצריכה. כל אחד הוא צרכן סלולרי פוטנציאלי, וכולנו הופכים לעולם נייד באמת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by