ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
Samsung TouchWiz F480 
 
סקירת סלולר |
 

Samsung TouchWiz F480 מתחרה בגזרת הטלפונים הסלולריים בעלי מסך המגע. הצג שלו רוטט בתגובה לכל פעולה, יש לו ווידג'טים בהתאמה אישית, מצלמה מעולה עם מנגנון זיהוי חיוכים - ובכל זאת, צחי הופמן לא השתגע עליו. אז מה קרה שם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

סמסונג TouchWiz F480. מתחרה בשוק מסכי המגע
 סמסונג TouchWiz F480. מתחרה בשוק מסכי המגע 
 צילום: יח"צ סמסונג 
 
חברת סמסונג מצטרפת לנישת הטלפונים בעלי מסך המגע. התוצאות קצת מאכזבות: ממשק המגע מקרטע וחוויית השימוש רחוקה מאוד ממה שהתרגלנו לקבל באייפון או בדיאמונד של HTC. בין היתרונות של המכשיר אפשר לציין את יישום הווידג'טים, המאפשר להתאים את היישומים בהם תשתמשו על גבי מסך הבית, את מצלמת 5 המגה פיקסל המוצלחת ואת הבטריה החזקה. אלא שהחסרונות מרובים מהיתרונות, והם כוללים גם העדר Wi-Fi, GPS ומקלדת QWERTY.

יתרונות: מסך מגע, ווידג'טים, מצלמת 5 מגה פיקסל מעולה עם פוקוס אוטומטי, זיהוי פנים וזיהוי חיוכים ובטריה חזקה.

חסרונות: אין Wi-Fi, אין GPS, אין מקלדת QWERTY וממשק מגע שלא ממש נעים למגע.

ציון סופי: 7.5

מחיר באורנג': 2,844 שקל (או 79 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר ללא חבילת דור שלישי: 3,960 שקל (או 110 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר בסלקום: 2,700 שקל (או 75 שקל כפול 36 תשלומים)

מחיר בשוק הפתוח: 2,789 שקל

 

הביקורת

 
מגמת "אני רוצה להיות אייפון" ממשיכה עם הדגם החדש של סמסונג, ה-TouchWiz (או בשמו הסדרתי, F480). זה הדגם הראשון של החברה שמגיע עם מסך מגע, והוא מנסה להתחרות ראש בראש מול ה-Viewty של LG (וגם קצת מול הדיאמונד של HTC).

ה-TouchWiz היה אחד הכוכבים של סמסונג בתערוכת הסלולר האחרונה בברצלונה. הדגם הזה הבטיח לנו לקבל אייפון, רק עם כל הצ'ופרים שלא היו בדגם של אפל: מצלמת 5 מגה פיקסל, דור 3.5, שיחות וידאו, רדיו ובלוטות' סטריאופוני. על הנייר וגם בהדגמות בתערוכה, ה-TouchWiz היה נראה כמו השפן שהיה חסר לסמסונג בקטלוג שלה. בפועל מדובר בדגם קצת מאכזב, בעיקר בגלל הפאשלות במערכת ניהול מסך המגע.

 

צג מגע רוטט

סמסונג TouchWiz F480. ממשק מוכר
 סמסונג TouchWiz F480. ממשק מוכר 
 צילום: יח"צ סמסונג 
 
כאמור, גולת הכותרת של ה-TouchWiz הוא מסך המגע הענק שלו (2.8 אינץ'), המאפשר לבצע את כל הפעולות דרכו באמצעות האצבע וללא עט מגע. כמו באייפון או בשאר התואמים לטלפון של אפל, מסך המגע מאפשר לטייל בתפריטים באמצעות גלילה, כאשר לחיצה על אייקון מסוים תחזיר לכם תגובת רטט קלה וגם צפצוף חלש, שיודיע לכם שפעולתכם נקלטה במערכת. בניגוד לאייפון או לדיאמונד, הגלילה במכשיר ממש לא כיפית - בחלק מהמקרים היא מקרטעת ובחלק אחר היא סתם איטית.

בכל הקשור למערכת ההפעלה, מדובר בממשק המוכר והידידותי של מכשירי סמסונג בארץ. לא כל כך אהבנו את העדרה של מקלדת QWERTY (מקלדת אותיות מלאה). קצת מוזר שמכשיר בעל צג מגע לא יאפשר גם מקלדת QWERTY מלאה על המסך שלו. האופציה הזו לא היתה תופסת מקום פיזי על גבי המכשיר ולכן ברור שמהנדסי סמסונג פשוט חיפפו בקטע הזה. למרות הנוחות של מערכת ההפעלה, מצאנו את עצמנו מסתבכים בחוסר ההסברים למשתמשים שלא רגילים לממשק המגע. דוגמא לכך הוא יישום הבלוטות' המעוצב במראה חביב מאוד לעין. אלא שבסמסונג ניסו להיות אפל ולכן הם בנו את היישום הזה בצורה מאוד מאוירת. ולכן, כאשר תרצו לבצע זיווג ראשוני (Pairing) בין ה-TouchWiz לאוזנייה שלכם, תצטרכו לגרור את תמונת האוזנייה לאייקון של הבלוטות'. הבעיה שהדבר הזה ממש לא ברור רק מהשימוש במכשיר, כך שסביר להניח שתמודדו מספר דקות בגירוד בראש, לפני שתבצעו פעולה זו בהצלחה.

בעיה אחרת בממשק מוכרת מאוד למשתמשי לוח הפגישות במכשירי סמסונג בארץ – מספר התווים לכתיבת האירוע המבוקש מוגבל כך שתצטרכו ללמוד לכתוב בקיצורים.

 
סמסונג TouchWiz F480. אין מקלדת מלאה
 סמסונג TouchWiz F480. אין מקלדת מלאה   צילום: יח"צ סמסונג 
 
 

ווידג'טים מותאמים אישית במסך

Samsung F480 TouchWiz. ווידג'טים על עמוד הבית בצג
 Samsung F480 TouchWiz. ווידג'טים על עמוד הבית בצג 
 צילום: יח"צ סמסונג 
 
סמסונג לא הצליחה לחקות את מנוע הטריפל טאץ' המוצלח של אפל במערכת המגע, ולכן מסתפקת החברה בדואל טאץ'. כדי לתת ללקוחות שלהם יתרון אחר, הם מאפשרים להתאים את מסך הבית באופן אישי על ידי ווידג'טים. בדיוק כמו בחלונות ויסטה, תוכלו לגרור ווידג'טים מסרגל מוסתר הנמצא בצד השמאלי של המסך. את הגרירה תבצעו באמצעות משיכת הווידג'ט אל מרכז המסך. הרעיון הזה ממש יעיל, כיוון שתוכלו בכל פעם להחזיק על גבי עמוד הבית שלכם יישום אחד או מספר יישומים בהם אתם צריכים להשתמש באותו רגע, למשל, שעון, לוח ימי הולדת, משחקים, גישה לפרופילים או נגן מוזיקה. לדעתנו, מדובר ביישום בהחלט מדליק, שעדיין לא ראינו בדגמים אחרים של סמסונג או של חברות אחרות בארץ. החיסרון היחיד הוא שלא תוכלו להוסיף ווידג'טים משלכם, למשל, גישה לבלוטות'. בנציגות סמסונג בארץ הבטיחו שהדבר יהיה אפשרי בדור הבא של היישום.

לעומת הרעיון החדשני הזה, בסמסונג החליטו להעתיק מסוני אריקסון את יישום זיהוי השירים. זה לא חדש שחברות מעתיקות אחת מהשנייה (ע"ע החברות הקוריאניות וה-V3 של מוטורולה) או שזה פוגע ביישום עצמו, פשוט סוני אריקסון איבדו את הייחודיות שלהם באמצעות מוצר זה. בכל אופן, גם יישום זיהוי השירים של סמסונג עובד בצורה מצוינת, אולם הוא לא מזהה שירים בעברית (בניגוד לסוני אריקסון).

 

לא חייכת, לא צולמת

Samsung TouchWiz F480. מצלמה מעולה
 Samsung TouchWiz F480. מצלמה מעולה 
 צילום: יח"צ סמסונג 
 
בניגוד לממשק המגע, מצלמת ה-5 פיקסל של סמסונג היא בהחלט דבר שצריך להתגאות בו. מדובר במצלמה עם איכות תמונות מ-ע-ו-ל-ה, שבהחלט נותנת פייט מצוין למתחרים. בין היתרונות מלבד איכות התמונות, אפשר למצוא כאן זיהוי פנים המגביר את הפוקוס על הפרצופים המצולמים, מזהה חיוך – המאפשר לצלם את התמונה רק כאשר האובייקט מחייך (למרבה הפלא התכונה הזו ממש עובדת), פוקוס אוטומטי ומבטל רעידות שלא עובד בצורה כל כך מוצלחת. בכל הקשור לצילום תמונות בתנאי תאורה יותר חשוכים, איכות התמונות קצת פחות טובה מזו שבאור יום, אולם עדיין מדובר באיכות סבירה. הבעיה היחידה שאין כאן פלאש קסנון ותאורת הפלאש הקיימת כאן לא עושה את העבודה בצורה מספיק טובה. חסרון גדול ונוסף במצלמה הוא מיקום העדשה, שנמצא בדיוק במקום שאתם מניחים את האצבעות. התוצאות לא יאחרו להגיע ואתם תראו הרבה אצבעות על התמונות שצולמו בטלפון שלכם. איכותו של צילום הוידאו נמוכה.

דפדפן אינטרנט בינוני
דפדפן האינטרנט המצורף הוא מבית חברת Access. מדובר בדפדפן בינוני עם קצבי גלישה סבירים, המאפשר צפייה יחסית נוחה בעמודי האינטרנט והצגת גודל הדף על פי בקשת המשתמש.

תכונות נוספות ב-TouchWiz כוללות: יכולת הגדלת הטקסט בהודעות SMS, ספיקרפון המבצע עבודה טובה, ושיחות וידיאו שניתן להקליט. כמו כן, נגן המוזיקה של הטלפון ידידותי לשימוש, כאשר ה-TouchWiz גם כולל חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות סטנדרטיות, רמקול באיכות סבירה, רדיו כולל RDS להצגת שם התחנה ותצוגת מסך הניתנת לצפייה גם באור שמש ישיר.

בשורה התחתונה, לא אהבנו את ה-TouchWiz בעיקר בגלל חוויית המגע, הלא כל כך נעימה למגע ובעיקר ביישומים היותר מתקדמים שציפינו מהמכשיר ולא היו בו, כמו מקלדת QWERTY מלאה Wi-Fi או GPS. מצד שני, מי שמחפש מכשיר מגע עם מצלמה טובה ונגן מוזיקה, בהחלט עשוי לאהוב את הדגם הזה.

 
סמסונג טאץ' וויז
 סמסונג טאץ' וויז   צילום: יח"צ סמסונג 
 

ביקורת מקוצרת

סמסונג TouchWiz. מתחרה ב-LG Viewty
 סמסונג TouchWiz. מתחרה ב-LG Viewty 
 צילום: יח"צ סמסונג 
 
תמורה להשקעה: 7.5
מסך ואיכות תצוגה: 8
צליל: 8
תפעול: 7.5
עיצוב: 8
ציון סופי: 7.5 (הציון הוא אינו ממוצע)

מתחרים בקטגוריה:
LG Viewty

פרטים טכניים:
רשתות: HSDPA/GSM 900/1800/1900
מידות: גובה – 98.4 מ"מ, רוחב – 55 מ"מ, עובי – 11.6 מ"מ
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: בינוני (100.6 גרם).
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה) : 3 שעות
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה) : עד 250 שעות

תצוגה: 256,000 צבעים
צליל: 64 פולי, תומך בקבצי MP3 ו-WMA
זיכרונות במכשיר: 1,000
זיכרון: 232 מגה (פנימי), 1 ג'יגה הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג microSD (עד 8 ג'יגה)
תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, E-Mail
רמת קרינה: w/kg 0.89
הערכה כוללת: אוזניות סטריאופוניות משולבות דיבורית אישית, כבל חיבור למחשב, תוכנה, כיסוי עור לטלפון וחיבור 3.5 מ"מ.
פיצ'רים: מצלמת סטילס באיכות של 5 מגה פיקסל, צילום וידאו, פלאש, זיהוי פנים וחיוך, נגן מוזיקה, רדיו, בלוטות' סטריאופוני, העלאת תמונות וסרטים לאתרי בלוגים, קריאת מסמכי אופיס ונדידה לאירופה וארה"ב.

פרטים נוספים
סוג מסך: TFT, 256,000 צבעים
סוללה: Li-Ion 1000 mAh
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by