ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך תובעים אתר אינטרנט? 
 
 מי יתיר את הפלונטר של פלונטר?   
 
גילי סופר

שירות "זאפ" מצרף גם חנויות מחוץ לרשת, כל מה שצריך לדעת בשביל לתבוע אתר אינטרנט ופלונטר (אולי) חוזרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רצינו לכתוב משהו על פורים כי למה לא להרבות בשמחה משנכנס אדר (אם כי היום הוא ז' באדר, היערצייט למשה רבנו). נכנסנו לאתר טוילנד וכל מה שמצאנו הוא את הכתובת MinangCrew Ownz !!! FUCK YOU BUSH. האקרים עליך ישראל. על פי השם זה נראה כמו עבודה אינדונזית או מלזית, כנראה שהשנה המסכות שמעניינות את הרוב, אינן מסכות הליצן.


יוצאים מהפלונטר?

סימנים חיוביים מחנות המחשבים "פלונטר" שנקלעה לקשיים, ואף הודיעה על סגירתה אלא אם יימצא לה משקיע. מי שנכנס לאתר החנות רואה כי ניתן עדיין לבצע בו הזמנות, "האתר עובד אבל ההזמנות לא מטופלות ולא מחוייבות. נחזור לפעילות תוך כשבוע ואתכם הסליחה", כתוב באתר.

מנהל האתר, יריב נחשון, מגלה כי למרות ההודעה ממשיכות לזרום ההזמנות לחנות המסובכת. "רק אתמול נכנסו הזמנות ב-7000 שקל", אומר נחשון. החנות הפסיקה לשלוח מוצרים בשבוע שעבר, "כל מי שביצע הזמנה באתר החל ב-21 בפברואר לא חויב.", הוא מציין. עם זאת, עדיין חייבת החברה כסף או מוצרים לעשרות לקוחות, "מי שלא קיבל את המוצרים שהזמין עד עתה כבר לא יקבל אותם".

מאגר של כ-30 אלף לקוחות הוא אינו דבר של מה בכך, ונחשון מעריך כי החנות תחזור לפעול 'תוך שבוע-שבועיים'. "אנחנו נמצאים במו"מ מתקדם עם משקיע גדול", הוא אומר, "מדובר באחת החברות הגדולות בתחום, גדולה יותר מנטאקשן".


יוצאים מהרשת

לפני שבועות אחדים דיווחנו על הקמת אתר מבצעים, בו מרוכזים מבצעי מכירות באתרי מכר וגם בחנויות שלא מחזיקות סניף ברשת. לאחרונה החליטו גם מפעילי מנוע השוואת המחירים המצליח זאפ להוסיף להשוואות המחירים שלהם גם חנויות אופליין.

"הרעיון הוא לנסות לשלב לתוך המודל העסקי שלנו גם חנויות שאין להן את המשאבים להקמת חנות באינטרנט", אומר מנכ"ל זאפ, ליאור פרומן. עד כה, מסביר פרומן, האפשרות יחידה שעמדה בפני בעלי העסקים היא להקים חנות משל עצמם ברשת, ועתה עושים בזאפ ניסיון לשלב אותם בסחר האלקטרוני באופן חדש.

הדבר אולי נראה עניין של מה בכך. נחמד לדעת גם כמה יעלה לנו לקנות את המוצר בפינת הרחוב, אך יש בדברים ללמד הרבה על התפתחותה של האינטרנט. אם לפני שנים אחדות ראו נביאי הרשת ושאר שוטים, את העולם הווירטואלי כעולם חדש שמשאיר את מה שקדם לו להיסטוריונים בלבד, משנתפוגגה הבועה מתבהרת תמונה אחרת. האינטרנט משתלבת בעולם הקיים, לא מחליפה אותו.

כפי שהקהילות אינן הופכות וירטואליות, אלא משתמשות באינטרנט ככלי ליצירת המבנה הקהילתי או לשימורו, כך גם המסחר: אפשר לברר את המחיר ברשת, אפשר לבצע בה את ההזמנה, ואפילו להעביר את התשלום, אך הדברים אינם מנותקים מה שקורה מחוץ לרשת, ותמיד נשארות רלוונטיות שאלות כגון מה המחיר של המוצר בחנויות, והאם משרדיו של מי שמכר לי את המוצר שוכנים באילת, בטבריה, בתל אביב, או בברלין.
 
 
בית המשפט!

ומעניין לעניין באותו עניין: המקום. כותב לנו דן מלמד, כי לאחר שהמתין עד בוש (כחצי שנה) לרדיו דיסק לרכב אותו קנה ברשת, בכוונתו להגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות, ושואל איך עושים את זה, ואיפה.

אז ראשית, אנחנו מאחלים לכוווולם שלא יזכו לראות בית משפט מבפנים. והיה אם נאלצתם להגיש תביעה קטנה אז אתר משרד המשטים מציע מספר עמודים ששווה לבקר בהם. בין היתר ניתן למצוא שם טופס למילוי כתב תביעה וכתב הגנה, ועמוד בו מתעדכן הסכום המרבי אותו ניתן לתבוע בבית דין זה. הסכום, אגב, עודכן בתחילת השנה האזרחית והוא עומד כעת על 17,800 שקל. משרד המשפטים גם העלה לרשת דברי הסבר מפורטים בנושאי תביעות קטנות שכדאי לקרוא לפני שניגשים לבית המשפט בהם מוסבר היכן ניתן לתבוע. גם באתר התמ"ס נמצא מדריך מקוצר על ההליך.

שני דברים חסרים באתר בתי המשפט: רשימת בתי המשפט לתביעות קטנות (אותה מצאנו באתר שי"ל), ועדכון לגבי גובה האגרה. בתי המשפט לתביעות קטנות יש בירושלים (02-5010222), בתל-אביב (03-6926257) ובחיפה (04-856062/52), וכן בבאר-שבע, אילת, אשדוד, אשקלון, בית-שאן, חדרה, טבריה, כפר-סבא, נצרת, נתניה, עכו, עפולה, פתח-תקווה, צפת, קריית-גת, קריית שמונה, רחובות ורמלה. גובה האגרה על כל פנים הוא כמה עשרות שקלים, המחושבים על פי אחוז אחד מסכום התביעה ועוד 37 שקלים - אגרת הקלדה. תביעות בסכומים נמוכים במיוחד ישנה אגרת מינימום.

כאן המקום להזכיר כי תלונות ניתן להפנות גם למועצה לצרכנות, לממונה על הגנת הצרכן במשרד התעשייה והמסחר, וכן לרשות ההסתדרות לצרכנות, זכר למפא"י ההיסטורית (לחברי הסתדרות בלבד). מקום נוסף הוא איך לא? – אלינו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by