ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אם סדאם מת עד יוני, עשיתם אלף דולר 
 
 
מערכת חיים ברשת

ואם הוא מת עד מרץ, עשיתם אלפיים. אתרי ההימורים ברשת עמוסים בהימורים על גורלו של האיש החביב עם השפם. ויש מי שאומר ששערי ההימורים שם יודעים יותר מאלכס פישמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד היומונים העבריים שופכים גלונים של דיו אדומה בשחרור הערכות מופרכות באשר לתאריך המלחמה המתרגשת ובאה, מסתייעים בפטפוטיה של הקצונה הבכירה בצה"ל, יש מי שמטה את אזנו, או ליתר דיוק את עינו, למקום אחר לגמרי. כן, מסתבר שהמקום הנכון לברר בו מתי תתחיל המלחמה הוא אתרי ההימורים ברשת.

האתרים הללו, שהמלחמה הקרובה עושה להם רק טוב, עמוסים לעייפה בהימורים על גורלה של המלחמה וגורלו של סדאם חוסיין בעקבותיה. כך למשל, באתר BETonSPORTS.com ניתן להמר על תאריך יומו האחרון בחיים של סדאם חוסיין. יחס ההימורים על התשובה "עד סוף יוני" עומדת על 1:1. "עד סוף מרץ"? 2:1. באתר TradeSports.com ניתן להמר על כך שסדאם ימצא את עצמו בגלות, ביחס של 5:1. על פי הערכות, מיליוני דולרים כבר הוצבו על השערים הללו.

אבל לאנדרו לי, סטודנט לממשל באוניברסיטת הארווארד, כל העניין חשוב יותר מסתם הרבה כסף. לדידו, מדובר במקור מעולה לחיזוי אירועים פוליטיים. "אם ממשלה שלא מעורבת בעניין רוצה לדעת מתי סדאם יועף מתפקידו, TradeSports מציע מדד טוב יותר מכל מומחה באזור", אמר לעיתון ה-Boston Globe.

יותר מכך, לטענת העיתון משתמשים מומחים פוליטיים בשערי ההימורים כאמצעי בדיקה לגבי תוצאות בחירות, ועל פי נסיונם הם מדויקים יותר מסקרי דעת קהל. גם בכל הנוגע לתוצאות ספורט, אתרי ההימורים מדייקים יותר מכל פרשן אחר. כלכלנים טוענים כי העובדה כי המהמרים משקיעים מכספם ומתחייבים להימור שלהם, גורמת להם להפוך לנשאלים מיודעים במיוחד. כאן אין "לעבוד על מינה צמח" או שאר שטויות. כאן זה כסף.

אפילו הפנטגון בדק אפשרות לנצל את שוק ההימורים כאמצעי לחיזוי אירועים קרובים. פורסט נלסון, פרופסור באוניברסיטת איווואה, אמר כי "השווקים האלה יוכלו לעזור לצבא להעריך את הסיכונים שבכל דבר, החל מנפילת משטרים ועד התקפות טרור".

אלא שקדחת ההימורים הזו לא משמשת אנשים רק כדי להעריך אפשרויות וסיכונים. יש מי שבא להביא את מחאתו על המלחמה, המיותרת לדידו. האתר Marchtowar.com מאפשר למהמרים בו לנחש את השניה המדויקת בה תפתח המלחמה. האתר נפתח בכותרת "דם תמורת נפט? You Bet!!" ומתחייב לתרום 80 אחוזים מהכנסותיו לצדקה, ואת 20 האחוזים הנותרים לתת לזוכה המאושר, בתלושי דלק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by