ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שנה טובה למשחקים 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחקר שוק חדש צופה ימים טובים למשחקי הוידאו – עוד קונסולות, עוד משחקים ובעיקר עוד הרבה כסף לגלגלי התעשייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכירות משחקי הוידאו ברחבי העולם צפויות לגדול בכ-10 אחוזים בשנה הקרובה, ולהגדיל בזאת את גל המכירות הגדל בהתמדה מזה עשור, כך פרסמו אנליסטים בדו"ח שהתפרסם היום (ג').

חברת ניתוח מגמות השוק הלונדונית, ScreenDigest ואיגוד המו"לים לתוכנות בידור ופנאי, שיחררו את התחזית השנתית שלהם, החוזה כי מכירות המשחקים ב-2003 יגיעו לשיא נוסף של 18.5 מיליארד דולרים.

לפי הדו"ח, מכירות משחקי הוידאו ו-"התוכנות הבידוריות" יגדלו ב-9.5 אחוזים ב-2003 מסף המכירות של 16.9 מיליארד בשנת 2002. מה שמעיד על כך כי הפצצה וירטואלית ונהיגה שלוחת רסן ברחובות הערים הדיגיטליות עוקפות את בתי הקלנוע כאופציית הבילוי המועדפת.

מסתבר שלמרות המיתון העולמי, הפופולריות של משחקי הוידאו (שאינם זולים כלל, להזכירכם) עולה בהתמדה, בניגוד גמור לתעשיית המוזיקה, אשר נתקלת בקשיים אדירים לשווק את מרכולתה, ומתלוננת ללא הרף על ירידות במכירות הדיסקים.

"השוק למשחקי וידאו עוד לא הגיע לשיאו" אמר בן קין, מנהל המחקר של ScreenDigest. "השוק וודאי יגיע השנה לשיאו במונחים דולריים, מה שמייצג הלחץ הקיים על החברות להוריד מחירים. אולם במוחים של כותרים ונפח מכירות, השוק ללא ספק ימשיך לגדול."

המחקר מצביע על כך כי השנה צפויות להמכר עוד כ-32 מיליון קונסולות משחק ברחבי העולם, לעומת כשלושים מיליון יחידות של פלייסטיישן 2, Xbox, וגיים-קיוב שנמכרו בשנה החולפת.

מאז שנת 1995 בה הוציאה סוני לראשונה את מכשיר הפלייסטיישן הראשון, נמכרו למעלה משלושה מיליארד משחקי וידאו ומכשירי תוכנת פנאי ברחבי העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by