ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוס, תולעת ווירוס נפגשים במחשב 
 
 סגרי ת`דלת יא תולעת!   
 
מערכת חיים ברשת

לא, זו אינה בדיחת קרש – תולעת חדשה מופצת בימים האחרונים באינטרנט, והיא מחפשת אתכם, בעלי הסיסמאות הגרועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנחנו יודעים שהתגעגעתם. הרי מזמן כבר לא ביקרה פה תולעת ראויה לשמה: קבלו את Deloader, הבונבוניירה החדש שרוצה לחרב לכם את המחשב. תולעת המתפשטת דרך מערכות מופעלות Windows המוגנות על ידי סיסמאות חלשות או צפויות, ושותלת גם דלת אחורית נאה לקינוח.

וכן, התולעת אכן מתפשטת לה בניחותא בין מחשבים בעלי רגישות (דרך פוליטיקלי קורקט לומר מחשבים שבעליהם התרשלו בבחירת סיסמה), כך נמסר מסימנטק.

התולעת מפיצה עצמה ע"י סריקה רנדומלית של כתובות IP, בניסיון לתקשר עם פורט 445, אשר מאפשר למשתמשים חיצוניים גישה למערכת הקבצים של חלונות. תופעה זו נחסמת בדרך כלל ע"י Firewall, מה שאומר שמשתמשים ביתיים נמצאים בסיכון גבוה יותר מהתולעת החביבה.

אם התולעת מצליחה ליצור קשר עם מחשב, היא מתקינה עליו קובץ בשם INST.EXE על גבי ספריית ה-Start של חלונות. מדובר בסוס טרויאני שמטרתו לפתוח דלת אחורית למחשב הנגוע. אח"כ משכפלת התולעת קובץ בשם DVLDR32.EXE שהוא עותק של הוירוס עצמו.

לאחר מכן מנסה התולעת ליצור קשר עם רשימה של מחשבים המחוברים למחשב הנגוע דרך אותה רשת, ומנסים להשיג גישה אליהם תוך כדי שימוש בסיסמאות נפוצות.

מפיצי תוכנות האנטי וירוס נמצאים עתה במרוץ סביב השעון על מנת לעדכן את התוכנות לגבי הוירוס, אז מה שנותר לכם לעשות, כרגיל, הוא להשיג את עדכון תוכנת האנטי וירוס וגם לבחור סיסמה שאינה ניתנת לניחוש בקלות ולשקול האם לנתק את המחשב מרשתות שיתופיות עד יעבור זעם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by