ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר Igames נפרץ 
 
 
ניק שאול

קבוצת האקרים החליפה את עמודו הראשי של האתר בהודעת נאצה אנטי-ישראלית-אמריקאית. ההאקרים: האתר שלכם הוא לא הראשון ולא האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העמוד הפרוץ של האתר
 העמוד הפרוץ של האתר   
אתר Igames הינו אתר חדשות-משחקים פרטי, המנוהל בידי חיילים ובני נוער העושים זאת באופן התנדבותי. על אף שלא עומד מאחורי האתר גוף-מסחרי, קבוצת האקרים בחרה שלא לחוס עליו – ופרצה אותו. כנהוג בפריצות מן הסוג הזה, מחקו הפורצים את העמוד הראשי של האתר ושמו במקומו את הכיתוב (בתרגום חופשי): "אל תשחקו בדם כי אנחנו שונאים את זה! לא למלחמה המזוינת כנגד עירק!! שילכו לעזאזל בוש וכל הישראלים".

על הפריצה חתמה קבוצת ההאקרים MinangCrew, הנחשבת בקהילה לקבוצה חתרנית ומקצוענית למדי. ברזומה של הקבוצה ניתן למצוא מאות אתרים מחוללים, בניהם גם אתרים ממשלתיים ואתרי קניות. לאחר הפריצות לאתרים, נוהגת הקבוצה להשאיר הודעות שנונות הבאות במקומו של האתר הפרוץ, שבסיומם חתימת הקבוצה והמשפט "אתה שייך לנו", או "קבוצת MinangCrew הייתה פה". אתרים שונים בעולם נפרצו ע"י הקבוצה בטענה שהם "מעוצבים בטעם רע ", "יקרים מדי" ו- "בעלי תוכן ירוד", זאת על פי פרסומי הקבוצה באתרים הפרוצים. לעיתים גם משאירים חברי הקבוצה הודעה הכוללת בתוכה את פרטי פרצת האבטחה שנוצלה, זאת בכדי שבעלי האתר יוכלו לתקנה במהרה.

על פי מקורות יודעי דבר, לא נחשבה עד כה הקבוצה לבעלת דעות-אנטי-ישראליות. "היא מחפשת סיבות, כמעט באקראיות, בכדי לפרוץ לאתרים", מספר רועי רוטנברג, מומחה בתחום: "כנראה שהיא מצאה פרצה באבטחה של השרת, וגם מצאה בטעות את האתר הישראלי שיושב שם. הקבוצה לדעתי סתם ניצלה את ההזדמנות וזה התירוץ הראשון שעלה לה לראש. שימו לב שגם האמירה שהשאירו לא מי יודע מה אינטליגנטית", לדבריו.
 
לוגו הקבוצה
 לוגו הקבוצה   
מנהל igames , יניב פלדמן, מספר בראיון לחיים ברשת כי הפריצה תפסה אותם "קצת לא מוכנים": "לא הייתה לנו שום יריבות עם הקבוצה הזאת, ולא ברור לי למה פרצו דווקא לנו".
מחמיא קצת?
"אני לא חושב שאנחנו צריכים פרסום כזה. אבל אני ציוני גאה, ואם זה אומר שיפרצו לי לאתר – אז שיפרצו".
מצאת את חור האבטחה?
"עוד לא הגעתי לזה. לדעתי הם ניצלו גישה לשרת שישבנו בו באמצעות טריק בסיסי".

כתב מצוות igames שגילה לראשונה על הפריצה, ניסה לפנות לקבוצה באמצעות האימייל אך זכה לתגובה הבאה: "זאת לא הפריצה הראשונה שלנו לאתרים ישראלים וגם לא האחרונה".

האתר אגב, לאחר עבודת שחזור מאומצת של מנהליו, חזר בינתיים לאוויר.

(תודה ל-yaelss מ"פרש")
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by