ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
מבחן הטלפונים החכמים 
 
 HTC דיאמונד, סוני אריקסון G900 ונוקיה E71   
סלולר |
 
The Marker

בעבר היו הטלפונים החכמים מיועדים בעיקר לצרכים עסקיים, אבל הדגמים החדשים עושים הכל חוץ מקפה. בדקו באמצעות אתר WiseBuy את המכשירים המובילים בשוק וחזרנו עם מנצח - והוא אפילו לא יקר במיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nokia E71

נוקיה E71. הטלפון המנצח, עם ציון 9.4
 נוקיה E71. הטלפון המנצח, עם ציון 9.4 
 צילום: יח"צ 
 
העיצוב הרזה והאצילי של הנוקיה E71 הוא רק הקדמה לאיכות המצויינת של המכשיר. החל בגלישה ובביצועי האופיס, וכלה בהנדסת האנוש: ה-E71 הוא משרד נייד אפקטיווי. יחסית למכשיר מסוגו, גם המחיר סביר. ה-E71 נותן פייט לא רע למכשיר העסקי הוותיק בלקברי. ההבדל המהותי הוא שב-E7, מכשיר המבוסס על ה-Push Mail של מיקרוסופט, אין צורך בשרת ייעודי כמו בבלקברי.

איכות הקול: בנוסף לאיכות הטובה של הרמקול הפנימי, זהו אחד המכשירים שיותר נוח לדבר בהם בלי לאחוז בהם ביד ונעים גם להאזין באמצעותו למוסיקה, בשל איכות ברמקול החיצוני.

נוחות השימוש: למרות צמידות המקשים, הקימור הקל שלהם יוצר הפרדה שלאחר הסתגלות קצרה הופכת את ההקלדה לנוחה. בשל רוחב המסך (2.4 אינץ') ואיכותו, הצפייה בווידיאו והגלישה באינטרנט נוחות, אם כי ב-WiseBuy מציינים שבאור יום הוא נהפך לכהה מאוד. ערכת ההפעלה S60 רצה במהירות בשל המעבד החזק ואחד החידושים המרעננים בה הוא מעבר מהיר בין שני שולחנות עבודה הניתנים להתאמה אישית.

מולטימדיה: למרות היותו טלפון עסקי, יכולות המולטימדיה לא הוזנחו. יש בו שיפורי שמע כמו אקולייזר ורדיו FM ומצלמה 3.1MP עם פלאש LED, פוקוס-אוטומטי ועוד פונקציות מתקדמות. היא לא מתעלה על המצלמות האחרות, אך מפיקה תוצאה סבירה. E71 מצויד גם במקלט GPS וברכיב A-GPS לקליטת אות מהירה ברשת הסלולרית.

גלישה וסנכרון: קישוריות ה-Wi-Fi (או לחלופין הגישה בדור 3.5) ודפדפן ה-MiniMap מאפשרים הצגת דפים טובה וחוויה אינטרנטית מעולה. ויש מקש ייעודי ל-Email.

סוללה: גם בשימוש בכל הפונקציות הסוללה החזיקה כמעט יומיים ברצף.

יתרונות: מקלדת מלאה • מסך רחב • קישורית Wi-Fi. • GPS • עיצוב מרשים ועובי דקיק • מערכת הפעלה סימביאן מגוונת ומהירה

חסרונות: מצלמה לא מרשימה • המסך בעייתי בשמש.
 
 

Nokia E51

נוקיה E51. ציון 9.1
 נוקיה E51. ציון 9.1   
נוקיה E51 אינו סלולרי עסקי שגרתי. הוא דק וקומפקטי מהרגיל ומתאים לאנשי עסקים שרוצים מכשיר מתקדם אך קטן ומוכנים לוותר על מקלדת מלאה. תג המחיר שלו שפוי בהחלט, במיוחד אם לא קונים אותו דרך מפעילות הסלולר.

איכות הקול: איכות השמע ברמקול החיצוני והפנימי מצוינת. הרמקול החיצוני מתמודד יפה גם עם האזנה למוזיקה, אך באוזניות המצורפות הווליום נמוך למדי והאיכות בינונית.

נוחות השימוש: על אף שלוח המקשים קטן יחסית הוא מתפקד היטב, והוא אפילו נוח למדי. רק מקשי העוצמה והרשמקול בצדי המכשיר קשים מאוד ללחיצה. המסך קצת קטן בשביל מכשיר עסקי (2 אינץ') אך מציג תצוגה חדה ואיכותית. גרסת מערכת ההפעלה החדשה של סימביאן, שעליה מתבססים גם טלפונים עסקיים אחרים, פועלת כאן באופן יוצא מן הכלל, ושלומי עמיצור מ-WiseBuy מציין כי זהו אחד מהמכשירים המהירים שיש. חבל שלא ניתן ליצור ולערוך קובצי אופיס, אלא רק לצפות בהם.

מולטימדיה: לא מדובר במכונת מולטימדיה משוכללת. את הצרכים הבסיסיים - מצלמה ונגן - המכשיר ממלא באופן פשוט, ולא מצטיין.

גלישה וסנכרון: הגלישה באינטרנט היא עבור E51 כמו כפפה ליד, בשל מאפיינים דומים לאלה של ה-E71.

סוללה: הסוללה חזקה להפליא, ושרדה בתקופת הבדיקה קצת יותר מארבעה ימים של שימוש מקיף.

יתרונות: קישורית Wi-Fi • מקשים ייעודיים ליישומים עסקיים. • מערכת הפעלה סימביאן מהירה • המכשיר קומפקטי, דק ובנוי היטב

חסרונות: מקשי הניווט קטנים ומקשי הצד קשים מדי • המצלמה פשוטה מדי
 
 

HTC Touch Diamond

HTC Touch Diamond. ציון 8.6
 HTC Touch Diamond. ציון 8.6   
HTC Touch Diamond, הסמארטפון החדש של HTC, יושק בקרוב בסלקום ובאורנג'. כבר כעת ניתן למצוא אותו בחנויות שאינן שייכות למפעילות, אבל המחיר לא נמוך. המכשיר זה שואף להיות היהלום שבכתר הסלולריים העסקיים ועלול אף להיות מורכב מדי למי שלא זקוק לכל התכונות שהוא מציע. לצד התכונות העסקיות של המכשיר, ההשקעה בוויזואליות ובממשק מסך המגע מציבה תחרות לא רעה ל-iPhone.

איכות הקול: איכות השמע מעולה - הן בנגינת מוזיקה והן בדיבור. ואולם בדיבור, העוצמה בינונית והצליל נוטה להתעוות מעט.

נוחות השימוש: ה-Diamond הוא מהקטנים והקלים מסוגו. ועדיין, המסך גדול יחסית ומעניק תצוגה מרהיבה וחדה כתער, והמקשים גדולים דיים ומגיבים היטב. ממשק מסך המגע של HTC מאפשר גישה מהירה ונוחה לפונקציות החשובות ותומך בניווט באמצעות החלקת אצבע. עם זאת, מערכת ההפעלה (Windows Mobile 6.1Pro) אטית משהו.

מולטימדיה: ה-GPS המובנה מקבל אות לוויין בזמן סביר (2 דקות). איכות הווידיאו טובה מהממוצע. עם נגן מוזיקה התומך בפורמטים רבים ונפח 4GB, הדיימונד יכול להפוך בקלות לנגן המוזיקה האישי שלכם. המכשיר כולל גם מצלמת 3.2 מגה. למצלמה אין אמנם פלאש, אך ב-WiseBuy מציינים שהתמונות מתקבלות באיכות טובה מאוד גם כשמצלמים בתוך הבית.

גלישה: הדפדפן, מבית אופרה, הוא מהטובים בשוק, והשימוש בדואר אלקטרוני מתבצע במהירות דרך רשת דור 3.5 או Wi-Fi. למכשיר גם תוכנת אופיס שמאפשרת לערוך וליצור מסמכים.

סוללה: בשימוש רגיל תצטרכו להטעין את המכשיר מדי ערב לפחות.

יתרונות: • מסך מגע איכותי עם ממשק יפהפה • קישורית Wi-Fi • GPS • קומפקטיות ועיצוב מוצלח

חסרונות: • אין הרחבת זיכרון • ממשק אטי מעט • סוללה בינונית
 
 
 

Asus P750

Asus P750. ציון 8.4
 Asus P750. ציון 8.4 
 צילום: יח"צ 
 
Asus P750 הוא מכשיר עם איכות קול מצוינת, ושפע יישומים המתאימים למשתמש העסקי. רק מסך המגע הקטן מדי והסוללה הבינונית מצליחים להעיב על התמונה הכללית. ה-Asus נמכר באורנג' ללקוחות עסקיים בלבד. מנויים פרטיים שירצו לרכוש אותו יצטרכו לחפשו בחנויות - ולשלם מחיר גבוה למדי.

נוחות השימוש: מסך המגע מפצה על היעדר המקלדת, אך ב-WiseBuy מציינים כי מסך המגע קטן מדי, ואינו מאפשר שימוש נוח במקלדת הווירטואלית.

מולטימדיה: במצלמה מומלץ להשתמש בעיקר באור יום. מהירות טעינת הנגן (Windows Media Player) בינונית למדי. מקלט ה-GPS מאתר במהירות רבה את הלוויינים, אך כמו רוב המכשירים בתחום גם הוא מגיע בלי תוכנת ניווט רלוונטית לישראל.

גלישה וסנכרון: המכשיר כולל, כמובן, חבילת אופיס ותמיכה מלאה בדואר אלקטרוני, והגלישה בדור 3.5 או Wi-Fi נעשית בנוחות באמצעות דפדפן Pocket. יישומים מותאמים לאנשי עסקים מאפשרים, למשל, לסרוק כרטיסי ביקור - כולל זיהוי פרטי הכרטיס והעברתם לרשימת אנשי הקשר. תוכנה אחרת מאפשרת חיבור אלחוטי למחשב הנייד ושליטה במצגות בשלט רחוק.

סוללה: איכות הסוללה די בינונית. בשימוש רגיל, דומה לזה שבוצע במכשירים האחרים, המכשיר החזיק בקושי יום.

יתרונות: • פעולה מהירה • תמיכה מצוינת ב-Office. • GPS מהיר • קישורית Wi-Fi • מצלמת סטילס טובה

חסרונות: • מסך קטן • סוללה בינונית
 
 

Sony-Ericsson G900

סוני אריקסון G900. ציון 8.3
 סוני אריקסון G900. ציון 8.3   
מדובר באחד הסמארטפונים הקומפקטיים ביותר - עם דגש על נוחות שימוש וסוללה טובה.

נוחות השימוש: אחד הפיצ'רים החזקים ביותר ב-G900 הוא מסך המגע, שמעבר להצגת תמונה חדה ואיכותית בכל מצב, ניתן לבצע באמצעותו בקלות את רוב פעולות הניווט בנגיעה אחת רכה.

מערכת ההפעלה עשירה ביותר בתוכנות, על אף שהיא אטית ואף נוטה לקפוא מדי פעם. פונקציה חביבה היא הפתקים הדביקים, המאפשרים לכתוב לעצמכם תזכורות קצרות על פתקים צבעוניים. קצת מעצבן שלא ניתן להקליד באנגלית במקשי המכשיר, אלא רק במצב טקסט חיזוי, זיהוי כתב היד או דרך המקלדת הוירטואלית.

מולטימדיה: עם מצלמת 5 מגה-פיקסל עם אוטו-פוקוס ופלאש ותפריטי מצלמה מגוונים היה ניתן לצפות גם לתמונות איכותיות, אך התוצאה די בינונית. נגן המוזיקה מעוצב ונוח, ויש גם רדיו עם RDS וזיהוי שירים (TrackID).

גלישה וסנכרון: באופן מפתיע, הגלישה היא בדור 3 ולא 3.5, אך ניתן גם לגלוש ב-Wi-Fi. כל השאר, גלישה, ניהול דואר אלקטרוני, תוכנות אופיס: הכל "לפי הספר" של הקטגוריה העסקית.

סוללה: הסוללה השיגה זמן מרשים לסמארטפון - של כמעט שלושה ימים רצופים של פעילות.

יתרונות: • מסך מגע איכותי • קישורית Wi-Fi. • ממדים קומפקטיים • מערכת הפעלה סימביאן

חסרונות: • מערכת ההפעלה קצת אטית • הקלדה בעייתית באנגלית • מצלמה סבירה בלבד
 
 

BlueBird Pidion BM-150R

פידיון BM-150R. ציון 7.4
 פידיון BM-150R. ציון 7.4 
 צילום: יח"צ 
 
ל-BlueBird Pidion BM-150R מבנה מאסיווי ועמיד ומסך גדול, והוא מתאים פחות לאיש העסקים העובד במשרד, ויותר לסוכני מכירות בשטח. ואולם הפוטנציאל הזה לא ממומש כהלכה. עוצמת השמע בעייתית, מקלט ה-GPS האיטי והמסך הלא איכותי פוגמים בשימוש.

נוחות השימוש: המכשיר בעל ממדים מאסיוויים והוא שוקל לא מעט (190 גרם). הוא יתקשה להיכנס לכיס או לכף יד בינונית, אך ב-WiseBuy מציינים כי הצד החיובי הוא שהמכשיר הוא בעל תקן הקשחה בפני עמידות ונפילות. הגודל שלו מאפשר גם את מסך המגע הגדול מאוד 3.5 אינץ'. עם זאת, בשביל כזה גודל מסך, היינו מצפים לרזולוציה גבוהה יותר. באור שמש המסך גם מתכהה מאוד.

מערכת ההפעלה (5 Windows Mobile) מאפשרת עריכה וצפייה במסמכי אופיס בממשק מהיר יחסית, אך פעולתה קופאת מדי פעם. תוכנת הטלפון נוחה למדי ומקשי החיוג גדולים דיים ומאפשרים חיוג באצבעות; אבל כדי לשלוח SMS תאלצו להקליד עם הסטיילוס (עט אלקטרוני) על המקלדת הווירטואלית הקטנטנה.

מולטימדיה: המצלמה מסוגלת לצלם תמונות סטילס בלבד, ואיכות התמונות היא בסיסית מאוד. נגן המוזיקה (10 Media Player) קצת מוגבל בשיפורי שמע ותמיכה בפורמטים למשל, אך ניתן להתקין נגני צד שלישי מתקדמים יותר.

תוכנת הניווט של פלאפון טובה למדי והמסך הגדול מוסיף לנוחות הניווט. עוצמת השמע מקשה לשמוע את הוראות הניווט ואולם ניתן לפתור את הבעיה באמצעות משדר FM פנימי שמסוגל לשדר את ההוראות למערכת השמע ברכב.

גלישה וסנכרון: הדפדפן המובנה מספק גלישת WAP טובה, אך תמיכה בינונית בלבד בדפי HTML. הדפים נטענים במהירות סבירה, אך לא תמיד העמוד נראה במיטבו, ולעתים שורר בו בלגן מוחלט. תוכנת הדואר דומה לזו שבתוכנת Outlook.

סוללה: מספיקה לכמעט יום של עבודה.

יתרונות: קישורית Wi-Fi • GPS • משדר FM פנימי • מסך מגע גדול • עמידות גבוהה

חסרונות: עוצמת שמע נמוכה • רזולוציית מסך נמוכה • מצלמה מיושנת ולא שימושית • GPS אטי
 
 

כך בדקנו

 
אספנו את המכשירים העסקיים שיצאו בחודשים האחרונים ושמשווקים באמצעות חברות הסלולר או בחנויות. כל אחד מהמכשירים נבדק במשך שבוע על ידי מומחי אתר WiseBuy, המדריך ומסייע בקניית מוצרי חשמל ואלקטרוניקה באמצעות מדריכי קנייה, סקירות מוצרים ומאגר מוצרים ומפרטים מקיף. הציון שוקלל מאיכות הקול והשמע (15% מהציון הכולל), נוחות השימוש (35%), יכולות גלישה וסנכרון (20%), יכולות מולטימדיה שונות כמו צילום סטילס ווידיאו, נגן מוזיקה, הצגת וידיאו ורדיו (10%), משך פעולת הסלולה (10%) ועמידות המכשיר (10%).
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by