ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
אקטואליה 
הרשת מגיבה בשמועות לפרשת רוז 
 
אקטואליה |
 
אלכס פולונסקי ודורון נחום

בעוד המשטרה מנסה לאכוף את צו איסור הפרסום בעניין העלמותה של רוז בת הארבע, הפורומים מלאים בשמועות וחלקי פאזל שירכיבו את התמונה הגדולה. המשטרה: "בעלי אתרים פרטיים ומנהלי פורומים מסכנים את החקירה ועלולים לשבש אותה. אנו מתייחסים לפעילותם בחומרה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותי החקירה העוסקים בחקירת העלמות הילדה רוז מאזור השרון עוקבים בימים האחרונים בדריכות אחר הפורומים והאתרים השונים ברשת האינטרנט. חלק מהפורומים מפרסמים מידע מגוון ורחב העוסק בחקירת היעדרותה של הילדה, כמו גם פרטים נוספים המפרים את צו האיסור פרסום שהוציא בית המשפט.

פקד לימור יהודה, דוברת מחוז המרכז של המשטרה, סיפרה ל-nana10: "אנו רואים בחומרה את הפרת צו איסור הפרסום. חוקרים מטעמנו אוספים ראיות כנגד בעלי אתרים ומנהלי פורומים, ואם נמצא כי קיימת הפרה של הצו יוזמנו המפרים לחקירה ואנו ננקוט נגדם בכל ההליכים המשפטיים העומדים לרשותנו. צריך להבין שהפרת הצו מסכנת סיכון של ממש את החקירה ואת התקדמותה".

קצין אחר במחוז המרכז הסביר כי המשטרה אינה מוציאה סתם צוי איסור פרסום. לדבריו, מדובר בפרשיה חמורה, מסועפת וחסרת תקדים: "בידינו פרטים מוכמנים, שחלקם פורסמו ועלולים לפגוע במאמצים לאתר את רוז. כאשר נוכל נבקש מבית המשפט להתיר את פרסום הפרשה, נמסור הודעה מסודרת ואחראית על המתרחש".
 

הפורומים פרוצים לכל שמועה

 
ניתן להבין את דרישתה של דוברת המשטרה, אולם האינטרנט ככלי תקשורת המונים שונה משידורי הרדיו או הטלוויזיה. חוקי הצנזורה אמנם חלים גם על האינטרנט - אך קשים בהרבה לאכיפה. הפורטלים כפופים לצווי איסור הפרסום, אבל אלה, בפועל, לא חלים על הפורומים. וכך, בעוד שפרשה המתוארת על ידי המשטרה כאחת החמורות והמזעזעות בתולדות המדינה, מתפרסמת בכלי התקשורת הממוסדים תחת ערפול ובפרטים חלקיים, הפורומים והטוקבקים עמוסים ברמיזות, הערכות, והדלפות מידע.

כך לדוגמה, פרשיות קודמות שמידע עליהן נחשף בפורומים באינטרנט - על אף צווי איסור פרסום שהוטלו בעניינן - הן זו בה נחשף שמו של גונן שגב כשר לשעבר שהבריח סמים. פרשיות אחרות היו אלו בו נאמר מה היה הפריט הרגיש שאיבד ראש המוסד, מאיר דגן, או עקיפת ניסיון הצנזורה הצבאית למנוע את פרסום המקרה בו 13 חיילי צה"ל נהרגו בג'נין.
 

מפרסמים רמיזות וחלקי פאזל

מסנני הטוקבקים ומנהלי הפורומים עובדים בימים האחרונים שעות נוספות על מנת למנוע פרסום מידע שעלול לחשוף את פרטי העלמותה של רוז. אלא שהגולשים מצאו דרך לעקוף את הסינונים והמחיקות המרובות.

כדי להמנע מהפרה בפועל של צו איסור הפרסום, מטקבקים הגולשים רמיזות בלבד. אלו אינן מהוות עבירה על החוק, אך מנגד - נותנות מספיק פרטים למי שמגגל היטב ומעוניין להרכיב את חלקי הפאזל בעצמו. אלא שלא רק הגולשים הפרטיים עושים זאת. כך, לדוגמה, זמן קצר לפני פרסום הידיעה על העלמותה של רוז בת ה-4, הופיעה ב- Ynet, אתר האינטרנט הממוסד, ידיעה מעורפלת בכוונה תחילה. על פי הידיעה, במהלך הימים האחרונים הוצבו על גדות הירקון מחסומים ושוטרים - כאשר העוברים והשבים ותושבי האזור לא מצאו לכך סיבה נראית לעין. גם תוכן הידיעה רמז לכך שישנן לא מעט ספוקלציות ושמועות סביב הנושא. התגובות, כמובן, לא איחרו לבוא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by