ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צדק צדק תרדוף – אלא אם אתה סוכן FBI 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט האמריקאי מאשים: סוכני ה-FBI מסרו שבועות שיקריות על מנת להשיג צווי חיפוש ומעצר לפדופילים באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכני FBI נלהבים יתר על המידה, הצליחו ככל הנראה לחרבן את אחת הפשיטות הגדולות ביותר שנעשו בארה"ב בנושא החלפת קבצי פורנוגרפיית ילדים באינטרנט, לאחר ששיקרו במתן הצהרה בשבועה שנועדה להשיג צווי מעצר נגד חשודים.

ה-FBI צד חברים בקבוצת הדיון הסוטה ביאהוו, שנקראה "Candyman" ע"י שימוש בכתובות האי-מיילים שלהם בכדי למצוא אותם. לרוע המזל, הסוכנים טענו כי כל מי שמצטרף לקבוצת הדיון, מקבל אוטומטית תמונות של פורנוגרפיית ילדים דרך האי-מייל, מה שהיווה את הבסיס המשפטי להשגת צווי החיפוש על המחשבים.

וזה עשוי היה להיות בסיס משפטי נהדר, לו רק הייתה טענתם נכונה. אולם לא כך הדבר, כפי שפסקו לאחרונה שני שופטים פדרליים, האחד מניו יורק והשניה מסט-לואיס.

לשני השופטים התברר כי החברים בקבוצות הדיון היו צריכים לבחור האפ לקבל אי-מיילים המכילים תמונות פורנוגרפיות, אלו לא נשלחו אוטומטית לכל מי שנרשם, כפי שה-FBI טען בצורה שקרית בעת מתן העדות בשבועה.

העובדה הפשוטה שמישהו הצטרף לקבוצת דיון, אינה מהווה קרקע יציבה מספיק להוצאת צווי חיפוש, פסקו השופטים. ה-FBI יתבקש להנפיק ראיות של ממש להחלפת פורנוגרפיית ילדים, בנפרד לצווי המעצר המקוריים שהוצאו על בסיס שבועת השקר.

"סוכנות ה-FBI פעלה מתוך התעלמות נמרצת מהאמת, והפגינה יותר משמץ של כשלון בחקירה או טעות תמימה" רשם השופט הניו-יורקע, דני צ'ין. הוא קבע כי רוב חברי קבוצת הדיון בחרו שלא לקבל לידיהם תמונות של פורנוגרפיית ילדים דרך האי-מייל.

קטרין פרי, השופטת מסט-לואיס השוותה בין טענת ה-FBI כי הירשמות לקבוצה מבססת סיכוי להחזקת פורנוגרפיית ילדים לבין "לומר שאם מישהו נרשם לארגון או ניוזלטר שעוסק בליגליזציה של סמים, אזי יש יסוד סביר להניח כי אותו אדם מחזיק בסמים".

הפרקליט הראשי של ארה"ב ג'ון אשקרופט הכריז בשנה שעברה כי החקירה היא נצחון גדול לכוחות הצדק. אך עתה נראה כי לרבים מקרב כ-1,800 האנשים שנעצרו ונחקרו, נפרצו הבתים ורכושם הוחרם בצורה בלתי חוקית בעליל, והרבה תיקים פתוחים ככל הנראה ייפלו בשל כך.

מה-FBI לא נמסר עדיין אם בכוונתם לערער על פסיקת בתי המשפט בניו יורק ובסט-לואיס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by