ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרות שמחות נותנות יותר חשמל 
 
 אני לא מוווווווכנה לשתף פעולה   
 
מערכת חיים ברשת

מה הדבר שפרות נותנות לאדם? לא חלב, לא בשר ולא עור, את כל אלו לוקח האדם בכוח. הדבר היחיד שהן נותנות בחופשיות הוא קקי והרבה – ועכשיו יש מי שמצא דרך להשתמש גם בזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרת חלב ממוצעת אוכלת לפחות ארבעים קילוגרמים של מזון מדי יום. כמחצית ממה שנכנס מצד אחד, עובר בדרך עיבוד והופך לשרירים, שומן וחלב, ואילו היתר יוצא דרך הצד השני ורוב האוכלוסייה מתייחסת אליו כ...חרא של פרות.

רוב האוכלוסייה, אך לא כולה: דניס הובנשילד, חוואי בעל משק חלב מפרינסטון מיניסוטה, רואה בפסולת הפרות משהו אחר – חשמל. בראיון טלוויזיוני לרשת ABC אמר דניס "אנו לא קוראים לזה פסולת יותר. השם הרשמי עתה הוא תוצר לוואי של חקלאות חיות. גללים אינם פסולת, הם משאב מתחדש."

וכשהובנשילד אומר משאב מתחדש, הוא לא מתכוון רק לפיזור הזבל כדשן ביולוגי בשדות. למעשה, הוא משתמש בקקי הנפלא על מנת לספק את כל דרישות החשמל של החווה ושל עוד כשמונים בתים באזור.

כל רמץ של הזהב השחור שמותירות הפרות מאחוריהן מגורד בצורה אוטומטית על מנת לעבור מסע עיכול נוסף. צינורות תת קרקעיים מובילים את הגללים לבור בטון מחומם. במשך 21 ימים, הוא נאפה בעדינות בחום של כמאה מעלות, מה שהופך אותו לסביבה המושלמת לבקטריות מורעבות.

הבקטריות משחררות גז מתאן, אשר נאגר ומועבר למנוע המחובר לגנרטור בעוצמה של 150 קילו-וואט. ולדברי הובנשילד, הגנרטור הזה פועל ללא ליאות, כבר שנתיים ללא הפסקה. גנרטור שכזה צריך, על מנת לפעול כשורה המון קקי של פרות – לפחות מ-400 פרות. אך אל דאגה, להובנשילד יש 800 פרות שדואגות להאיר לו את הלילה.

"זו חייבת להיות הדרך בעתיד", אמר הובנשילד, "תעשיות חייבות להפוך בסופו של דבר למשהו שעומד ומקיים את עצמו אם אנחנו רוצים לשמר את כדור הארץ כפי שאנו רואים אותו כיום".

החום המופק ע"י המנוע המריץ את הגנרטור שומר על המשך אפיית הגללים בתנור, והחום העודף מועבר על מנת לחמם את רצפות הבטון של הרפת.

אז זכרו, מהיום אין יותר "בולשיט" יש רק "חשמל זול להמונים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by