ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
הטרנדים החמים של הסלולר 
 
 עתיד הסלולר: הטרנדים החמים    צילום: GettyImages    
סלולר |
 

חווית משתמש משולבת, מסרונים עם חתימה אוטומטית, פרסומות באמצע ה-SMS ועוד - חמשת הטרנדים שמהר מאד ישתלטו לנו על הטלפון הסלולרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחום הסלולר לא השתנה באופן מהותי במהלך עשר השנים האחרונות. נכון, התמכרנו ל-SMS, גילינו את ה-MMS ובדקנו אימיילים SOS אבל עד כה לא נוצר חיבור אמיתי בין האפליקציות. עידן הרשתות החברתיות גורם לשינוי בתחום – שילוב טכנולוגיות שונות, כמו גם יצירת שירותים חדשים ומודלים עסקיים חדשים עבור מפעילי התקשורת. דרור בין, מנהל חטיבת ה-Messaging של חברת קומברס, התנדב למפות עבורנו את הטרנדים החמים הבאים של עולם המסרים המיידיים במכשירים הניידים.
 

חוויית משתמש משולבת

בעתיד נשלח הודעות טקסט ותמונות מאותו הממשק, באותה הודעה
 בעתיד נשלח הודעות טקסט ותמונות מאותו הממשק, באותה הודעה 
 צילום: GettyImages 
 
כיום, לקוח שרוצה לשלוח הודעה למשתמש אחר צריך להחליט מראש האם ברצונו לשלוח הודעת טקסט או תמונה. בעתיד הקרוב חווית השימוש תהפוך לאחת: טקסטים ותמונות יישלחו כולם מאותו הממשק, ואף באותה הודעה, ללא הפרדה מלאכותית. במקביל, חברות שירותי מסרים מיידיים, כדוגמת מיקרוסופט ותוכנת MSN-מסנג'ר שלה, או ICQ, יציעו למשתמשי הטלפונים הניידים את אותם השירותים (כפי שכבר עתה ניתן לשלוח הודעות SMS דרך התוכנות הללו).

חברות הסלולר, שיחושו מאוימות על ידי המהלך ירצו לשמור את הלקוחות שלהן אצלן – לגרום להם לשלוח את המסרים המיידיים דרך המכשיר שלהן ולא דרך תוכנה חיצונית – והשוק יהפוך תחרותי יותר. כך או כך, תוצאה נוספת תהיה שהממשקים הנוחים והפשוטים יעודדו לקוחות לשלוח יותר מסרים מידיים והודעות זה לזה – מה שבתורו יעשור את הקופה של חברות הסלולר וחברות התוכנה שמספקות להן שירותים אלה.
 

מימון הודעות SMS באמצעות פרסומות

 
רובנו משלמים על הודעות ה-SMS שאנו שולחים, מה שעשוי להצטבר להוצאות כבדות עבור קהלים שאינם מרוויחים משכורת גבוהה, כמו בני נוער או חיילים. לעומת זאת, תוכנות המסרים המיידיים מאפשרות לנו לשלוח מסרים לחברים בלי חשבון – אבל בתמורה חושפות אותנו לבאנרים בתחתית חלון רשימת אנשי הקשר ולפרסומות נוספות בחלון כתיבת ההודעה. הפתרון המתבקש הוא לאפשר לפרסומות לכבוש מעוז נוסף: הודעות ה-SMS הנכנסות והיוצאות שלנו. הכוונה היא לשילוב הודעת פרסום קצרצרה בת כשלוש מילים בסוף כל הודעת SMS נכנסת ("שתו קוקה קולה", "הקליקו לקופון"), או שילוב של פרסומת כזו בתחתית כל הודעה ששלחתם. אם שלחתם MMS – בתחתית ההודעה יופיע באנר.

כבר עתה יש מספר חברות שמציעות את האופציה כזו, רובן במסגרת ניסוי ראשוני שנועד לבחון את כדאיות הנושא. ההערכה היא כי הפרסומות יתבררו כרווחיות מאד עבור חברות הסלולר (כיוון שמי שיירשמו למסלול ה"חינם תמורת פרסומות" ישלחו יותר הודעות לחבריהם, אך גם יקבלו יותר הודעות בחזרה – בין השאר ממשתמשים שמשלמים על הודעות יוצאות), והמגמה תתגבר.
 
ממנו את הודעות ה-SMS באמצעות פרסומות - אקסטואליות או באנרים גרפיים
 ממנו את הודעות ה-SMS באמצעות פרסומות - אקסטואליות או באנרים גרפיים   צילום: עינת חורשי 
 
 

פרסונליזציה של הודעות SMS

לוגו שירות הגיבוי של יאהו - עוד לא מה שאנחנו מתכוונים אליו, אבל קרוב
 לוגו שירות הגיבוי של יאהו - עוד לא מה שאנחנו מתכוונים אליו, אבל קרוב   
הודעות על פי תבנית אישית קבועה הפכו לדבר שבשגרה וכבר לא מרגשות אף אחד. אבל תארו לעצמכם שהייתם יכולים להוסיף חתימה לכל SMS שאתם שולחים, בדומה לאימייל; או להגדיר מענה אוטומטי לכל מסרון נכנס ("סליחה, אני בישיבה כרגע", "אני בחופשה, פנו ל..."), שוב – בדומה ל-Auto Reply באימייל.

יותר מכך: תארו לעצמכם שלא הייתם מוגבלים על ידי נפח הזכרון של מכשיר הסלולר שלכם והייתם יכולים לשמור כל הודעה שהתקבלה במכשיר שלכם – טקסטואלית או ויזואלית – וכל דאחקה ששלחתם לחבר'ה. לא צריך יותר לעבור על הדואר הנכנס ולמחוק, או לשלוח הודעות לארכיון. כבר עתה יש מספר חברות שמגששות את דרכן ועושות את צעדיהן הראשונים בתחום גיבוי הודעות SMS. לרוב, המשתמש נדרש להזין כתובת אימייל אליה יישלחו ההודעות באופן אוטומטי. אם אתם מסמסים פעילים במיוחד, כדאי יהיה לבחור בכתובת אימייל נפרדת, כדי שתיבת הדואר שלכם לא תוצף.
 

חיבור עם עולם המחשב האישי

החיבור למחשב יאפשר לכתוב מגילות
 החיבור למחשב יאפשר לכתוב מגילות 
 צילום: GettyImages 
 
במקום לשמור ספר טלפונים אחד במכשיר הנייד ורשימת אנשי קשר נפרדת במחשב האישי, תארו לעצמכם סנכרון של שניהם (במובן מסוים, זה מה ש-modu מנסה לעשות). יותר מכך – לא מדובר רק בסנכרון אלא בניצול כל האפשרויות המשתמעות ממנו. אפשרות אחת היא שליחת הודעות טקסטואליות מהמחשב האישי למכשיר הנייד של כל אחד, בקלות, בעלות של הודעת SMS רגילה, אבל עם היתרונות שמאפשר המחשב – מקלדת מלאה והודעות ארוכות יותר שאינן מוגבלות על ידי מספר תווים. כמו כן ניתן יהיה להכנס לתיבת המסרונים הנכנסים והיוצאים של הטלפון הנייד – דרך המחשב. ואם נדמה לכם שחברות הסלולר יתנגדו לאיחוד הכוחות בין הטלפון הנייד למחשב האישי, חשבו שנית: ההקלדה הנוחה של הודעות צפויה לגרום לאנשים לשלוח יותר הודעות SMS ואלו ייתרגמו לרווחים גדולים יותר לספקיות. בעתיד הרחוק יותר יתבצע סנכרון גם מול הטלוויזיה, כך שניתן יהיה לצפות בהודעות SMS דרך המסך הגדול (וגם לשלוח אותן דרך הטלוויזיה).
 

אתרי תוכן גולשים

סמסונג L760
 סמסונג L760 
 צילום: יח"צ 
 
כולם מתקשקשים בפייסבוק, כולם מדברים על YouTube, כולם מעלים תמונות לפליקר. ואת כל זה, הגולשים עושים דרך המחשב האישי. חברות הסלולר ראו כי טוב והחליטו שהן רוצום גם. המכשירים החדשים של נוקיה, למשל, מאפשרים להעלות קבצים לפליקר ישירות מהסלולרי (כזה הוא, לדוגמה, ה-N96). גם סמסונג לא מפגרת מאחור, עם ה-L760, סליידר דור שלישי המשלב את אפליקציית ה-Mobile Blog.

עד כאן – מוכר וידוע. אבל מה קורה אם אין לכם טלפון סופר משוכלל? קומברס מנסה לתת מענה, ומציעה להעלות את הסרטונים דרך מסרים מיידיים – במקום להעלות את הסרטון באופן ידני, המשתמש שולח את מה שמכונה Short-Code, שלמעשה אומר מה אמורים לעשות עם התמונה או הקובץ (כלומר, שולחים קוד מסוים כדי להעלות תמונה לפליקר, וקוד אחר על מנת להעלות אותה לפורטל אחר). האפשרות הזו עובדת גם בכיוון ההפוך: מספיק לשלוח הודעת SMS אחת כדי שהשירות יוריד לכם באופן אוטומטי למכשיר הסלולרי כל דבר שהחברים שלכם העלו לפייסבוק שלהם. עם זאת, אפשרות זו מוגבלת על ידי נפח הקבצים שהספקית יודעת להעביר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by