ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
המשטרה יודעת הכל על הסלולרי שלכם 
 
 ככה ייראה ה-LG Prada II?    צילום: Boy Genius Report    
חדשות הסלולר |
 
סנונית ליס

משטרת ישראל עוקבת מי מכר לכם את הטלפון הנייד ומי משלם את החשבונות, ממשלת הודו דורשת ממי שרוצה לקנות סלולרי שיביא המלצות ועוד חדשות סלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוטרים. מקבלים עליכם יותר מידע ממה שמותר להם
 שוטרים. מקבלים עליכם יותר מידע ממה שמותר להם 
 צילום: GettyImages 
 
המשטרה עוקבת אחרי תאריך הצטרפותכם לחברות סלולר ואחר דור הסלולר שבו אתם משתמשים. היא בודקת את שם סוכן המכירות הסלולרי שלכם ואת זהות משלם חשבון הטלפון הנייד שלכם, בניגוד למה שאושר לה על פי חוק. פרטים מדאיגים אלו עלו מדיון ועדת חוקה, חוק ומשפט בשבוע שעבר. נציגי סלקום שהשתתפו בדיון הראו מסמכים המוכיחים שהמשטרה ביקשה מהחברה לחשוף מידע אודות לקוחותיה, שלא אושר במסגרת חוק נתוני התקשורת.

חוק נתוני התקשורת, שאושר בשנה שעברה, מאפשר למשטרה לאגור נתונים אודות שימוש הטלפון הסלולרי והקווי של אזרחי המדינה ואודות אנטנות סלולריות. באמצעות מידע זה יכולה המשטרה לעקוב אחרי תנועתו של כל משתמש סלולר, לכן הוא זכה לכינוי "חוק האח הגדול". החוק נועד לאפשר למשטרה לבנות מאגר נתונים של אזרחי המדינה. המסמכים שחשפה סלקום מוכיחים שהמשטרה דרשה ממנה מידע רב שלא אושר על פי חוק. ועדת החוקה התכנסה לאישור תקנות חוק נתוני התקשורת אך בשל גילויים אלו, כלל לא הגיעה לדון בכך. חברי הוועדה הביעו זעזוע עקב הגילוי: "זה מדליק אור אדום, אני כבר צופה את ועדת החקירה", אמר ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו לנציגי המשטרה.
 

מצלמים אתכם בשירותים, בסלולרי

 
נראה שכדאי למשטרה לרכז את משאביה במעקב מסוג אחר שמתבצע בעזרת טלפונים הסלולריים. שני מקרי צילום באמצעות טלפונים סלולריים של נערות בשירותים ציבוריים דווחו באחרונה: נער בן 17 מאשדוד צילם משתמשות בשירותי הנשים הציבוריים בקניון סי-מול בעיר. הנער תועד במצלמות האבטחה של הקניון, נעצר על ידי המשטרה, הואשם בפגיעה בפרטיות נשים וילדות ושוחרר בערבות. קצין נוער החרים את הטלפון הנייד שלו ואת מחשבו כדי לוודא שאינם מכילים תצלומים דומים.

מקרה דומה דווח בשבוע החולף על ידי צעירה שהשתמשה בתא שירותים בתחנת דלק בכפר דיר אל-אסד שליד כרמיאל. במהלך השימוש בשירותים הבחינה הצעירה ביד האוחזת בטלפון סלולרי שהונפה אל מעל לתא בו השתמשה. על פי החשד, מחזיק הטלפון תיעד את הצעירה. כשיצאה מהשירותים ראתה את מתדלק התחנה, צעיר תושב הכפר, כשהוא מתרחק מהמקום. הצעירה הזעיקה למקום את המשטרה שעצרה את החשוד.
 

רוצה נייד? תביא המלצות!

אחי, תביא המלצה, בחייך. הודי עם סלולרי
 אחי, תביא המלצה, בחייך. הודי עם סלולרי 
 צילום: GettyImages 
 
שלטונות הודו מצאו דרך מקורית להתמודד עם שימוש בלתי נאות בטלפונים ניידים: יתכן שבקרוב כל הודי שירצה לרכוש מנוי סלולרי, יידרש לספק המלצות של שני בעלי מנויים סלולריים. מדינות רבות דורשות אישור לזהותם של רוכשי כרטיס SIM, אך בקשת המלצות היא בגדר חידוש. שר הפנים של הודו, שירוואי פאטיל, צפוי לבקש מאגף הטכנולוגיה (DoT) ההודי לשנות את תקנות רכישת מנוי סלולרי בארצו, בשל פעילות טרוריסטים שהתנהלה בהודו באחרונה. מפעילות הסלולר ההודיות צפויות להתנגד למגמה, שעלולה לפגוע בצמיחת השוק שלהן, בייחוד באזורים הכפריים שלה הודו, בהם מציאת שני מנויי סלולר עלולה להיות עניין לא פשוט.

בעיה נוספת עמה מנסים להתמודד בהודו באמצעות שימוש בסלולר, היא הטאבו נגד שימוש בקונדומים. ה-BBC השיק בהודו רינגטון "קונדום א-קפלה" שמטרתו לעודד שימוש בקונדומים ולשבור מבוכה חברתית הקיימת סביב הנושא. המהלך ממומן בעזרת קרן של ביל ומלינדה גייטס והווה חלק מהמלחמה בהתפשטות נגיף האיידס בהודו. האם זה עובד? צפו בפרסומת הרינגטון ושפטו בעצמכם.
 
 

טלפון החלומות

השקתו של טלפון סלולרי המבוסס על מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל אנדרואיד, הולכת וקרבה. השבוע אושר ה-Dream של HTC לשימוש בארה"ב על ידי נציבות התקשורת הפדרלית (FCC). המכשיר טרם הושק באופן רשמי אך מפרטים שדלפו נודע שה-Dream הוא מכשיר דור שלישי המצויד ב-Wi-Fi, בבלוטות' 2.0 במסך מגע ובמקלדת QWETRY, רוחבו שלושה אינצ'ים ואורכו חמישה אינצ'ים.

לדברי הניו יורק טיימס ספקית הסלולר האמריקנית T-Mobile מקווה להשיק את המכשיר כבר בספטמבר ולהתחיל למכור אותו באוקטובר. לדברי מקורות העיתון, סרטון זה, שפורסם באחרונה ביוטיוב, אכן חושף את ה-Dream. המידע החדש סותר שמועות שצצו בחודשים האחרונים וטענו שהשקת מכשירים מבוססי אנדרואיד תתעכב עד לסוף 2008.
 
אומרים שככה יראה ה-HTC Dream
 אומרים שככה יראה ה-HTC Dream 
 

נוקיה משיקה יוקרה (ו-LG גם)

8800 Carbon Arte
 8800 Carbon Arte 
 צילום: יח"צ 
 
אם מתחשק לכם ליהנות מהטלפון היוקרתי החדש של נוקיה תאלצו להיפרד "רק" מ-1616 דולרים, לפני מס. השבוע השיקה נוקיה את ה-8800 Carbon Arte, הנייד היוקרתי בליין ה-8800 שלה. המכשיר לא מורכב רק ממתכת, זכוכית ופלסטיק סתמיים - שולבו בו גם סיבי פחמן וטיטניום. למרות המיתוג היוקרתי, הנייד הנוצץ תומך רק ברשתות GSM המספקות הורדת נתונים במהירות דור-2.5 בלבד בארה"ב, וברשתות UMTS המספקות מהירות דור-3 באירופה.

הקרבון ארטה מצויד בבלוטות' 2.0 עם DP2A, בזיכרון מובנה מכובד בגודל 4 GB ובמצלמת 3.2 מגהפיקסל עם מיקוד אוטומטי. בין מאפייניו הייחודיים: אפשרות להקיש על המשטח שתחת המסך כדי לראות שעון, והשתקת שיחה נכנסת באמצעות הפיכתו על פניו. הסוללה שלו תאפשר כ-12.5 ימי המתנה או כשלוש שעות שיחה. משקלו 150 גרם, גודלו 109 מ"מ * 45.6 מ"מ * 14.6 מ"מ. הוא מיועד לצאת לשוק האמריקני עד סוף 2008.

אם אתם רוצים להתהדר במותג יוקרתי יותר, אתם מוזמנים לחכות לטלפון ה-Prada II שתוציא LG כחלק מליין הפראדה שלה. תוכלו להשתמש בטלפון כדי להשתמש בשירות הקניות הסלולרי שהשיקה חברת האפנה ראלף לורן, שמאפשר הזמנת מוצרים דרך הנייד ללא הקלדה.
 

ואיך אפשר בלי אייפון?

לא חשבתם ששכחנו אותו, נכון? השבוע יצאה גרסת 2.0.2 של קושחת האייפון. נסיינים באתרים כמו iphonebuzz.com כבר הספיקו לדווח שהיא מתפקדת טוב יותר מהגרסה הקודמת. לעומת זאת, שירות MobileMe - הפתעה הפתעה - עדיין מלווה בתקלות. כפיצוי העניקה אפל השבוע למנויה 60 ימים של שימוש בשירות בחינם, בנוסף ל-30 יום חינם שכבר הוענקו.
 

רק בישראל

מודו
 מודו 
 צילום: יח"צ 
 
● שר התקשורת אריאל אטיאס אימץ את עיקרי המלצות ועדת גרונאו שהוגשו לפני כחמישה חודשים. בין ההמלצות שהתקבלו: פתיחת השוק למפעילים וירטואליים והקמת רשת WiMAX ● פרטנר מקימה מקבילה ישראלית לאייטיונס – חנות מוסיקה וירטואלית גדולה בהשקעה המוערכת במיליוני דולרים. בחנות ניתן יהיה לרכוש אלבומים, שירים וכנראה גם קליפים. השקת החנות צפויה להתרחש לפני סוף השנה ● TheMarker השיק השבוע פיילוט המאפשר שיחות לטלפונים סלולריים בחינם, בתמורה להאזנה לפרסומות. ניתן להשתתף בפיילוט על ידי חיוג לטלפון 3030* מקווי 077. האזנה לפרסומת בת 10 שניות מאפשרת שש דקות שיחה לכל חברות הסלולר ● ייצור המודו יחל בעוד כחודשיים. הוא יושק כפי הנראה ברבעון הראשון של 2009, ומפעילות הסלולר הראשונות שישיקו אותו יהיו סלקום בישראל, TIM באיטליה ווימפלקום ברוסיה ●
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by