ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ברוכים הבאים לביתי הצנוע 

ברוכים הבאים לביתי הצנוע

 
 
יוני שדמי

איש צנוע, ביל גייטס, וכזה גם ביתו. רק 53 מיליון דולר עלתה הבניה, והתוצאה: בית שיכול לנקר עיניים גם לעשירי תבל. מכיוון שהסיכויים שתקפצו לשם לארוחת ערב קלושים, אתם מוזמנים לערוך ביקור וירטואלי בבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית של ביל (צילום: רויטרס, אילוסטרציה: דביר וולק)
 הבית של ביל (צילום: רויטרס, אילוסטרציה: דביר וולק)   
``עושר אינו מורכב מנכסים רבים, אלא מצרכים מעטים`` (אפיקורוס)

ספק אם ביל גייטס, המהר"ן העליון שליט"א של עולם המחשבים, יסכים עם החכם אפיקורוס. ביתו הצנוע של גייטס, שעלות בנייתו הייתה 53 מיליון דולר, מאכלס את עיקר שכיותיו וסטיותיו הפרטיות: אוסף מכוניות ענק (גייטס נעצר בזמנו על ידי משטרת קליפורניה בשל נטייתו לנהוג במהירות מופרזת), ה"קומדקס לייסטר" (מחברת השירבוטים של לאונרדו דה-וינצ`י, מהספרים היקרים ביותר בהיסטוריה), מבחר יאכטות וסירות מירוץ, ו"מערכת בית דיגיטלי", שעלות בנייתה ופיתוחה נמוכה רק במעט מתקציבו השנתי של משרד התיירות.

ואכן, מדובר באכסניה ראויה לכל האוצרות הללו. אין זה סוד שברגע שיש לאדם מספיק כסף הוא יכול לקנות הכל, מאהבה, דרך צדק ועד לחבלי ארץ קטנים. גייטס בחר להשתמש בעושרו בכדי לבנות לו, לאישה הקטנה ולשתי ילדיו מצודת-ענק דיגיטלית. כיאה לאדם שזכה לחינוך נוצרי טוב ואדוק, דאג גייטס לדאוג, לפני הכל, לאורחיו: בכניסה למצודה נמצא בית הארחה מפואר שנועד לאורחים מזדמנים, וגם לגייטס עצמו, כשהוא רוצה להתרחק מהכל: בבית זה נכתב החלק הגדול של ספרו הראשון, The Road Ahead.

 
לאחר בית הארחה נמצאת "הכיפה", חנייה ענקית שנועדה לארח את אוסף המכוניות האקסטראווגנטי של גייטס קשישא.

בכניסה לבית נמצא אולם הקבלה הסגפני, שיכול להכיל בנוחות 200 אורחים, שיתחממו בעזרת אח ברוחב שתי מטר בעודם צופים בטלוויזיה ברוחב 10 מטרים רבועים. לאחר כמה קוקטיילים, יטפסו אורחיו של גייטס בגרם מדרגות העץ והאבן העצום, ויזינו עיניהם בנופה המהמם של סיאטל על רקע האגם המלאכותי שגייטס הינדס.

בסוף המדרגות תצפה לאורחיו הספרייה העשירה של גייטס, יותר מ-4500 מטרים מרובעים גודלה, שכוללת, כאמור, את המחברת של ליאונרדו דה וינצ`י, שנמכרה במכירה פומבית ביותר מ-30 מיליון דולר. לאחר שהקוקטילים יעלו טוב טוב לראש, יקפצו אורחיו של האיש העשיר בעולם לשחייה בבריכת הזכוכית המלוטשת שלו, ישמעו מוסיקה באיכות DVD ממערכת הסאונד התת-מימית, יהנו ממפלים וממשחקי מים, ולבסוף, יצאו אל האגם והאוויר הפתוח, הישר אל חיקו החמים של אוסף היאכטות הפרטי של גייטס.

לאחר חילוץ העצמות, אפשר לקפוץ לקולנוע האישי של גייטס, שכולל מסך באיכות גבוהה, מכונת פופוקורן שמוסיפה אוטומטית גם חמאה עשירה, ועיצוב בסיגנון ארט-דקו. לאחר הסרט אפשר לקפוץ למשחק מהיר באחד מארבעה משטחי הטניס, הכדורסל והפוטובול הקרובים.

לבסוף, לפני החזרה לחדר השינה המפואר שלהם, יוכלו אורחיו של גייטס להוציא את שארית האנרגיה בחדר הכושר (כולל 4 טרמפולינות), ולהרגע סופית בסאונה ובחדר האדים.

מי שרוצה להתפעול מהנתונים המרשימים בעצמו, מוזמן לערוך סיור וירטואלי במעונו הצנוע של ביל.

(הנתונים נלקחו מכתבה בעיתון יו.אס. ניוז)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by