ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צלצול סלולרי באיכות של mp3 – ובחינם 
 
 איך אני מתה על השיר הזה. `תקשרי עוד פעם   
 
מערכת חיים ברשת

חברה חדשה פיתחה יכולת להסב קבצי mp3 לצלצולים פוליפוניים. חברות המוזיקה, שתכננו לעשות הרבה כסף מהצלצולים האלה, כבר נכנסות לכוננות תביעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צלצולי הטלפונים הסלולריים, שרק אתמול נשמעו כולם כמו משחק פאק-מן שזמנו חלף מן העולם, ולאיטם מתחילים להישמע יותר ויותר כמו משהו שהיינו מוכנים להקשיב לו גם אם לא היינו חייבים, עומדים לעשות את הקפיצה הגדולה הבאה. כן חברים, אם כל הזמן תהיתם למה אתם לא יכולים לקחת חתיכת mp3 ולדחוף אותה לתוך הסלולרי שלכם - עוד רגע אחד ותוכלו.

הסלולריים החדשים, עם הצלצולים הפוליפוניים שלהם ושיגעון הרינגטונים הנלווה, הקפיצו את חברות המוזיקה. הנה הזדמנות מ-עו-לה לעשות כמה בוחטות, הם חשבו שם, ובצדק. מיד אצו-רצו לסגור חוזים על יצרניות הטלפונים הסלולריים, עם ספקיות השירותים, עם מי לא. הנה, עוד רגע אחד הנייד שלכם ישיר את Yesterday בקולו המאוד אמיתי של פול מקרתני, ו-EMI תעשה מזה כמה גרושים. נכון?

לא נכון. כנראה שבחברות המוזיקה טרם הבינו את מה שכל ילד זב חוטם ובעל מקלדת הבין כבר מזמן - אנחנו יכולים לעשות את זה בלעדיהם, ובחינם. אז הנה, עוד לא יבש הדיו על החוזים האמורים, וכבר יש מי שיכול ומוכן לקבל מכם קובץ mp3, להמיר אותו לקובץ של רינגטון פוליפוני, ולשלוח אותו אליכם חזרה להנאת כל חבריכם לאוטובוס. אז נכון שכרגע לרוב רובנו אין את הטלפון המתאים, אבל זה רק עניין של שדרוג אחד או שניים.

Xingtone, החברה המזערית שהתחילה להפעיל את השירות המשובח הזה, רשמה 3000 נרשמים עוד לפני שהודיעה למישהו על האתר שהשיקה. היום כבר הרימו עליהם כתבה ב-Wired, וסביר להניח שמהר מאוד תתפשט הבשורה.

בחברות המוזיקה כבר התחילו עם השטויות שלהם. "הרבה יותר קל להם (ל-Xingtone - מערכת ח.ב) לחכור את התוכן ולמכור אותו באופן חוקי, מאשר לעודד גניבה", אמר ג'יי סאמיט, נשיא ההפצה הדיגיטלית ב-EMI. כרגיל, החבר'ה עם החליפות מתעלמים מהעובדה ש-Xingtone רק מסבה את המוזיקה שאנחנו כ-ב-ר ק-נ-י-נ-ו מאותן חברות לכדי צלצולים. זו המוזיקה שלנו.

אלא שסאמיט יודע בוודאי משהו שאנחנו לא יודעים (כמו למשל, איפה משיגים עורכים דין ממש ממש טובים). גם זוטאוט יודע שסאמיט יודע. "יש כאן סוגיות של רישוי, אני יודע", אמר ל-Wired, "אבל אם אנשים לוקחים את המוזיקה שלהם ושמים אותה בטלפון, זו לא האחריות שלי".

בסופו של דבר חברות המוזיקה ינסו לעצור את התופעה הזו, שעוקפת אותן בגסות כזו. בסופו של דבר זוטאוט ירצה לגבות מאיתנו על השימוש בטכנולוגיה שלו. אם תקדים נאפסטר יתפוס גם כאן, שני הצדדים יכולים לחפש. בסוף הגולשים יעשו מה בראש שלהם, ואף פעם לא בראש שלהם לשלם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by