ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
משטרת הפוטושופ 
משטרת הפוטושופ בעזרת השם 
 
 ג`ניפר לאב יואיט ואלמוני חסר פנים   
משטרת הפוטושופ |
 
דורון פישלר

בעיתונות החרדית לא קיימות נשים. ואם הן קיימות - הן כבר ייעלמו מהמפה. וגם: מה קרה לבחור שהלך ליד ג'ניפר לאב יואיט? משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם יש הרבה יותר פוטושופ מכפי שנדמה לכם. כשאתם רואים תמונה בעיתון, בפרסומת, במגזין או על שלט חוצות, רוב הסיכויים שהתמונה עברה שיפוץ, שיפור, או תיקון כלשהו בידי אמן פוטושופ. מטרתה של משטרת הפוטושופ היא לגרום לכם לחשוב פעמיים על מה שאתם רואים: תמונה אחת אמנם שווה אלף מילים, אבל רבות מהמילים האלו עשויות להיות שקרים.
 
 
יש מגזרים שבהם למשטרת הפוטושופ אין סמכות. הם כבר מפקחים על עצמם. בשבוע שעבר סיפרה לנו Xslf שדובי קננגיסר סיפר שמישהו אחר סיפר על סיפור שעלה בפורום של האתר "בחדרי חרדים". וככה זה התחיל: אחד בשם "המפקפק" העלה את ההודעה הבאה.

"השבוע מופיעה בעיתון "קול העיר בני ברק" ידיעה על איזה אירוע שלהם והם מצרפים תמונה ענקית (כמעט חצי עמוד) מהאירוע, אבל כל ילד יכול להבחין בחיתוכים של 'פוטושופ' וכמה ילדים שחוזרים על עצמם (חלק מהם עיגלתי באדום) כדי ליצור רושם שהיה פה אירוע גדול - ובעצם יש פה רק זיוף גדול.
שוב קול העיר מוכיחה שלא ניתן להאמין למה שכתוב אצלם, בפרט כשהם משבחים את עצמם.....
 
סריקה של עיתון "קול העיר בני ברק" כפי שהועלתה ל"בחדרי חרדים" על ידי המשתמש "מפקפק".
 סריקה של עיתון "קול העיר בני ברק" כפי שהועלתה ל"בחדרי חרדים" על ידי המשתמש "מפקפק". 
 
אנחנו לא מכירים את "המפקפק" אבל היינו בכיף מזמינים אותו לעבוד אצלנו במשטרה. בטענה שלו בהחלט יש משהו. בתמונה (שמופיעה כאן עם התוספות של "המפקפק") יש הרבה פרצופים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, חלקם בולטים פחות (חיוך זורח שטובע בהמון האדם), חלקם יותר (בקצה הימני של התמונה מרחף באוויר ראש ענק של תינוק ללא גוף).
 
אנא, ילדים, מצאו את הראשים הזהים בתמונה ומתחו בינהם קוים
 אנא, ילדים, מצאו את הראשים הזהים בתמונה ומתחו בינהם קוים   צילום: (עיבוד מחשב: דורון פישלר) 
 
 
אבל האם באמת הכוונה היתה "להגדיל" באופן מלאכותי ארוע קטן? עוד לפני שהספקנו לחקור, המשתתפים באותו פורום כבר סיפקו את התשובה. המרא_דתרא כתב:

ואיך זה שאף גאון לא חשב על האמת הפשוטה: מכיוון שבעיתון חרדי לא נהוג לפרסם תמונות של בנות, מדובר כאן בתמונות של ילדים שהודבקו במקום תמונות של ילדות...
זה הכל !!!


כשמאי שם הגיעה התמונה המקורית, התברר שהוא צדק: בין המוני הילדים נמצאות גם כמה ילדות. הגרפיקאי של העיתון העתיק והדביק את פני הילדים על פני הילדות, כיוון שכידוע, נשים אינן קיימות באמת. לא על פי העיתונות החרדית, לפחות. אחרי שהתבררה האמת, נדמה שהעתון יצא זכאי. "הייתי ממליץ לשנות את הכותרת לאחר שהתבררה כוונתם הטהורה של העיתון", נכתב באחת התגובות. מה זה טהורה? צחה משלג.
 
התמונה המקורית. אזהרה! בתמונה מופיעים בני אנוש ממין נקבה (עיבוד מחשב: דורון פישלר)
 התמונה המקורית. אזהרה! בתמונה מופיעים בני אנוש ממין נקבה (עיבוד מחשב: דורון פישלר) 
 

זהירות, פריצות!

הכיסא הריק באתר "לדעת" (צילומסך)
 הכיסא הריק באתר "לדעת" (צילומסך)   
נודה על האמת, אנחנו לא קוראים "קול העיר בני ברק" באופן קבוע, ואילו היינו קוראים אותו בוודאי היינו מגלים עוד הרבה מקרים כאלה, כיוון שמדובר בנוהל סטנדרטי בעיתונות החרדית. נשים אינן קיימות. לא משנה אם הן לובשות ביקיני או דובון, לא משנה אם הן זקנות, ילדות או תינוקות: תמונות של נשים אינן מתפרסמות, ואם איכשהו הגיע לאתר או לדפוס צילום של ארוע שבו הן כן הופיעו, עורכי העיתונים ישתמשו בכל הכלים העומדים לרשותם, כולל פוטושופ, כדי להעלים אותן מהתמונה.

מקרה ידוע אחר (שפורסם גם ב-Ynet) קרה לפני כמה חודשים, כשועדת וינוגרד הגישה את המלצותיה הידועות. בתמונה באתר החדשות החרדי "לדעת" הופיעו ארבעה מחמשת חברי הועדה, ולצידם כיסא ריק, שבו ישבה חברת הועדה השופטת רות גביזון, שלקתה כנראה בשקיפות זמנית עקב היותה אישה.
 
 אם יצר הרע שלכם כל כך חזק שאתם לא מסוגלים להסתכל על שופטת בת 60 פלוס או על ילדה בת 5 בלי שהוא יתעורר, אז א. אתם אנשים מפחידים מאוד, ו-ב. תדביקו על התמונות שלהן פסים שחורים או משהו 
המטרה הטהורה מקדשת את האמצעים? לא ממש. חוקי ההלכה לא באים על חשבון חוקי האתיקה העיתונאית. אם תשאלו אותנו, העיתונים החרדיים צריכים לזכור: אם יצר הרע שלכם כל כך חזק שאתם לא מסוגלים להסתכל על שופטת בת 60 פלוס או על ילדה בת 5 בלי שהוא יתעורר, אז א. אתם אנשים מפחידים מאוד, ו-ב. תדביקו על התמונות שלהן פסים שחורים או משהו, למען השם. או תטשטשו אותן, ווטאבר. אם לא מתאים לכם לפרסם תמונות של נשים – אל תפרסמו. זכותכם. אבל אם אתם מפרסמים תמונות שבהן מופיעות נשים ומוחקים אותן מהתמונה – אתם לא מדווחים על חצי-אמת, אלא פשוט משקרים. אתרי חדשות אמורים לדווח על מה שקורה בעולם. אם מה שקורה בעולם לא מתאים לכם - זבש"כם. זה לא נותן לכם רשות לשנות את המציאות לצורה שבה, לפי דעתכם, היא היתה אמורה להיות. זה יותר מתאים לאיראנים. או לסינים.
 

המחלקה לפניות הציבור

ראה את ג'ניפר לאב יואיט ואיבד את הראש?
 ראה את ג'ניפר לאב יואיט ואיבד את הראש? 
 צילום: Ynet 
 
ולנושא אחר לחלוטין: האזרחית המודאגת אלינוי דוידוב פנתה למשטרה בזו הלשון.

"שלום שלום,

זאת תמונה שפורסמה היום בYNET בכתבה שדנה בנושא של "רזה זה כבר לא יפה"... וכנראה שהעורך הרגיש אחרת וממש רצה להוריד לבחור כמה קילוגרמים, ולכן הוריד לו את הפרצוף, ובמקום הדביק את העצים של הרקע.
קבלו

יום טוב

אלינוי דוידוב
 
קטע מתוך התמונה המקורית. לראש שלום
 קטע מתוך התמונה המקורית. לראש שלום   
בדיקה מהירה העלתה שאלינוי צודקת. בתמונה שהופיעה ב-Ynet, הבחור שמאחורי ג'ניפר לאב יואיט נראה כאילו בדיוק נתקל בחור שחור באמצע חוף הים, שכבר בלע את הפרצוף ואת היד שלו, ועומד לבלוע את שאר גופו. גיגול קל מאוד (“Jennifer Love Hewitt Fat" בגוגל תמונות) הביא עותקים רבים של התמונה המקורית, שבה לראש וליד שלום (אגב, באופן מוזר נראה כאילו הבחור היה מודע מראש למה שעומד לקרות לו, והוא תפס את הראש כאילו רצה לוודא שהוא יישאר במקום. זה לא עזר לו).
 

אז מה באמת קרה לבחור-שליד-ג'ניפר?

עימוד התמונה ב"פנאי פלוס". אין מקום למרפקים מיותרים
 עימוד התמונה ב"פנאי פלוס". אין מקום למרפקים מיותרים   
זה שהיה כאן פשע-פוטושופ זה ברור, השאלה היא מה המניע. כשפוטושופיסטים רואים תמונה כמו זו של לאב-יואיט בגירסה הלא-ממש רזה שלה (כלומר, היא לא שחיפית כמו דוגמנית), הם בדרך כלל מסתערים עליה מיד עם מספריים ביד אחת ו-smudge tool ביד השניה. במקרה הזה, הבשר על העצמות של ג'ניפר לאב-יואיט היה כל הפואנטה, ולמעצב לא ניתנה רשות לגעת בה - ואולי משום כך הוא נאלץ לכלות את זעמו בעובר אורח תמים.

או שלא. הכתבה שכללה את התמונה הזאת לקוחה מתוך "פנאי פלוס" (גיליון 989), ובהעמדת העמוד במגזין, התמונה היתה צרה הרבה יותר ולא כללה את הגבר שמאחורי ג'ניפר. בתמונה כפי שהיתה במקור, המרפק שלו היה חודר לתוך התמונה ונראה קצת מוזר. כדי למנוע את זה, אנשי "פנאי פלוס" הורידו את היד של הבחור, שלא היה אמור להיות כלול בתמונה – אבל כנראה שכחו להחזיר את האיש לפני ששלחו את התמונה ל-Ynet.
 
נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by