ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי הבוס של האינטרנט? 
 
 
עמיחי יעקבי

הגולשים בנו להם כאן יקום אלטרנטיבי, חייכני וידידותי, מלא שימחה, רעיונות והמצאות, שלועג לחדשות, למנהיגים, לכלכלה ולמתח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נעים לי להשתחצן, אבל תנו לי להגיד לכם בכל הצניעות, ואני באמת לא מצפה לגל של מכתבי תודה עכשיו, שזה רק בגללי, שעוד לא התחילה המלחמה במפרץ. בטח שמתם לב שתאריך המתקפה על עיראק נדחה שוב ושוב ושאלתם את עצמכם, בזכות מי זה? מי שומר עליכם פעם אחר פעם? והתשובה היא (ובבקשה בלי מחיאות כפיים, זה מביך) – אני.

אני פשוט כבר כמה שבועות מאזן את האנרגיות באיזור, בכל פעם שהלחץ עולה – אני מרגיע. האמריקאים מזיזים כוחות למפרץ? אני מיד מוריד אלבום חדש של להקה אמריקאית מקאזה. פקחי הנשק מחפשים פצצות עיראקיות אצל סדאם חוסיין? אני כבר מאתר בתגובה פצצות אמריקאיות באתרי סקס. העיקר להרגיע ולדאוג שיהיה כאן שקט.

בזמן האחרון, בגלל האחריות והלחץ, קשה לי יותר מתמיד להתנתק מהאינטרנט. כמה שהמצב בחוץ הולך ונהיה יותר מאיים, ככה אני יותר נצמד למוניטור ולא מוכן לשמוע כלום. למה לחיות בעולם האמיתי עם החדשות, הפחד ותמונות הזוועה, כשאפשר להעביר את הזמן בצחוקים, אמפישלושים ובחורות ערומות?

למה להתמודד עם הטיפשות, השינאה והעצב שמסביב, כשאפשר לבחור בעולם הדמיוני, היצירתי והמצחיק של האינטרנט? הגולשים כבר מזמן בנו להם כאן יקום אלטרנטיבי, חייכני וידידותי, מלא שימחה, רעיונות והמצאות, שלועג לחדשות, למנהיגים, לכלכלה ולמתח, ומציג אותם באור מטופש, קטנוני וחסר היגיון.
 
 
לצורך הארת הדברים שלי אני מבקש להציג בפניכם את דוגמן הבית להיום: ג'ורג' בוש. ג'ורג' הוא האיש החזק בעולם, נשיא ארה"ב, ומנהיג העולם החופשי. הוא ניחן בפני שימפנזה בעלי הבעה סתומה, וביכולת בסיסית של דיבור מסורבל שלא אומר דבר.

עוד לפני שבוש הצליח לנסח משפט אחד רצוף, הגולשים כבר טחנו לו את הצורה בתוכנות הפוטושופ שלהם. פני הקוף שלו נשתלו בגופן של דוגמניות וכוכבות פופ מוכרות, ותוך קליק או שניים היה ברור לכל גולש מי בעל הבית האמיתי פה.
 
 
השלב הבא היה להדביק את דמותו הרצינית להחריד של נשיא ארה"ב בסרטוני פלאש מטופשים. רוצים להרקיד את בוש? או לראות את האיש שאחראי לביטחונכם מתאמן באירובי? והמסר: בעולם החיצוני האיש הזה יכול לעשות הכל, אבל באינטרנט הוא הליצן האידיוט שלנו ויעשה מה שנפקוד עליו בקליק.
 
 
 
ככל שבוש התקדם לעבר המלחמה במפרץ ככה השתלטו הגולשים על עוד ועוד תוכנות יצירתיות שיאפשרו להם למשוך לו במכנסיים ולחשוף את הישבן הנשיאותי שלו. ברשת הופץ נאום שנערך מחדש וכל מילה בו הוצאה מהקשרה ונשתלה במקום אחר - תקשיבו בעצמכם: "…המבצע הצבאי הזה הוא חלק מהמערכה שלנו נגד דיפלומטיה, תבונה, חירות… הקפאת מזון והרבה ריקודים... ", אומר נשיא ארה"ב בכל הרצינות, ובאמת לא ברור אם זאת שטות שהוא המציא בעצמו או שאלו פלאי הטכנולוגיה.

הגולשים הסתערו על תוכנות עריכת הוידאו כדי שיוכלו להפיץ סרטונים ערוכים מחדש של הנאומים של בוש ולהראות אותו מקשקש בפנים מלאי חשיבות עצמית את השטויות הכי אוויליות שאפשר: "בחודשים האחרונים, אומנתי בידי אל-קעידה, אני חלש וחומרני… ", מעביר בוש לכל העולם שיעור מרתק ביצירתיות והומור. נדרש יותר ממבט אחד כדי לגלות שהנאום האידיוטי הזה מזוייף.
 
 
והנה הגענו לשלב המכריע, ממש לימים האחרונים שלפני המלחמה, והגולשים במלאכת מחשבת מוקפדת מציגים את כל מה שהם יודעים במכה אחת. וידאו קליפ שמסנכרן את תנועות השפתיים של בוש ובלייר, על שיר אהבה נוגע ללב, ויוצרים רגע סהרורי וקסום, אל מול העולם המטורף שמשתולל מסביבנו.

(אני סוטה כאן לשנייה מהנושא כדי להצדיע לגולש יוהן סודרברג, שמקדיש את כל זמנו להכנת קליפים כאלה שמשלבים בין פוליטיקאים ודמויות היסטוריות לבין מוזיקה פופולארית – אל תחמיצו את סדאם חוסיין שר את "דמיין" של ג'ון לנון: "דמיינו את כל האנשים חיים יחד בשלום, יו הו" – מפזם המנהיג הכי מפחיד בעולם. ומחיאות הכפיים ליוהן).
 
 
אז אני אומר לכם שאתם יכולים להירגע. לא תהיה כאן מלחמה ולא ניילונים, לא אטרופין ולא מסקינגטייפ. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להבטיח שהמצב ישאר רגוע, זה להפסיק לקרוא חדשות רציניות ומבהילות כדי לחפש סיבות להיבהל, ובמקום זה להתגייס ולהשקיע את הזמן שלכם במעמקי האינטרנט.

תורידו כמה שיותר שירים, מלאו את ההארד דיסקים שלכם בתמונות של ערומות, הפיצו כמה שיותר בדיחות מטופשות לחברים באימייל – ויחד אולי נצליח לשנות כאן את מאזן הטירוף והאימה - ככל שהרשע, האיוולת והרוע מסביב יתגברו, אנחנו נפיץ כאן יותר שימחה וחיוכים.

אם אתם מבינים בגרפיקה, בתוכנות עריכת קול או וידאו, קחו את המציאות ותנו לה את מגע הקסם הכישרוני והיצירתי שלכם – בזמן שכולם מדברים על חששות ופחדים, אתם תתרכזו בהומור ומחאה שנונה, והכל יהיה בסדר.

הגולשים אולי לא שולטים על העולם, אבל אנחנו משפיעים, ולפחות פה באינטרנט – אנחנו הבוסים, היצירתיות היא הנשק הסודי שלנו.

אני חוזר למשמרת השלום שלי בקאזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by