ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למה נפל הג'רוזלם פוסט? תשאלו את בן לאדן 
 
 הידיעה המתוקנת של הג`רוזלם   
 
אורן הוברמן ועידו קינן

אתר הג'רוזלם פוסט פרסם ידיעה שגויה לפיה בוש עומד לדווח על לכידת בן לאדן. אתר הסקופים האמריקאי drudgereport פרסם לינק לחדשה של הג'רוזלם, שבעקבות הפרסום הפתאומי נפל לזמן קצר. אחראי מח' אינטרנט בפוסט: הופצצנו בכניסות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גל שמועות עיקש במיוחד החל להסתובב היום (ה') ברחבי העולם, בעקבות הודעתו של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, כי הוא עומד לכנס הלילה מסיבת עיתונאים. על פי השמועה, תכנן בוש להודיע במסיבת העיתונאים הפתאומית כי "אוסמה בן לאדן נתפס ע"י כוחות ארה"ב".

השמועה הגיעה רחוק במיוחד, ופורסמה בתור "שמועה", גם באתר ה- BBC. בעקבות הפרסום בכלי התקשורת נוספים בארה"ב, גם ערוץ 1 דיווח על התרוצצות השמועה, והוסיף כי בוש אינו נוהג לכנס מסיבות עיתונאים בשעת צפיית השיא בארה"ב, דבר שאולי יכול להסביר את מקורו של גל השמועות.

אתר הג'רוזלם פוסט, פרסם הערב ידיעה המספרת כי "על פי דיווחי רדיו בישראל, בוש מתכוון להודיע בנאומו הערב על לכידתו של בן לאדן". מניסוחה של ההודעה, משתמע כי מדובר בדיווח אמין של כלי התקשורת בישראל על לכידתו של טרוריסט-העל, דבר שהתברר כשגוי.

אתר הסקופים האמריקאי הפופולארי drudgereport, חשב ככל הנראה שמדובר בדיווח ראשון, ופרסם את ההודעה של הג'רוזלם ככותרת ראשית, בצירוף לינק לדיווח המקורי באתר. "הפרסום הזה גרם להמון המון כניסות בבת אחת לאתר, דבר שהאט אותו מאוד", מעיד בראיון ל"חיים ברשת" סגן מנהל מח' האינטרנט של הג'רוזלם, אלן אבי, ומוסיף "עורך הערב שלנו אכן פרסם ידיעה על "הדיווח של בוש על לכידת בן לאדן", שצוטטה מילה במילה מחדשות "קול ישראל". שהתברר שמדובר בשמועה בלבד, פרסמנו עדכון שמסביר זאת".

"אני לא אגיד שמדובר בטעות שלנו, כי הדברים עדיין חמים ולא יצא לי לבדוק את העניין לעומק. אבל כל מה שפרסמנו אלו דברים שנאמרו כבר ברדיו", הוסיף אבי וסיכם במילים "תראה מה קורה שכל העולם רודף אחרי שמועה לוהטת אחת".

בתגובה לפרסומים ברחבי העולם, הכחיש דובר הבית הלבן את השמועה מכל וכל, "אני חושב שזאת רק עוד שמועה", לדבריו. בנוסף מסר הדובר כי "הנשיא גם לא מתכוון להכריז על פתיחת המלחמה בעירק, אלא יעסוק בחשיבות פירוק סדאם מנשקו". על פי ההערכות, בוש אכן מתכוון לשאת נאום מוטיבציה במסגרת המאמצים לחזק את דעת הקהל החיובית לקראת המתקפה בעירק.

רק היום פורסם כי בכיר באל קאעידה שנלכד בסוף השבוע שעבר, הודה בחקירתו כי הוא נפגש באחרונה עם בן לאדן וכי הוא בריא ושלם, ומסתתר בצפון פאקיסטן. ייתכן שבעקבות לכידתו של הבכיר, יברח בן לאדן ממקום מחבואו ובכך יהיה נגיש יותר עבור הכוחות האמריקאים. ידיעה זאת יכולה להיות גם היא סיבה להצלחתה של הפצת השמועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by