ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אז בואו ונדליק ביחד נרו 

אז בואו ונדליק ביחד נרו

 
 
סער קרני

מבט מעמיק על אחת מתוכנות הצריבה הטובות ביותר – Nero, פינוי זיכרון המחשב לעבודה חלקה יותר ומשחק באולינג מוצלח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Nero

 
הקלות והמהירות הרבה שבה ניתן להוריד מהרשת אל המחשב שירים, סרטים ומשחקים (חוקיים בלבד, כמובן) הפכה את הצורב לאביזר כמעט הכרחי. אחרי הכל, גם הדיסק הקשיח הגדול ביותר, דינו להיסתם בסופו של דבר, ומכיוון שרובנו איננו יכולים להרשות לעצמנו קניית דיסק נוסף מדי חודש, הפתרון האידיאלי הוא צריבת החומר על גבי תקליטורים. בעזרת הצורב ניתן גם לבצע גיבויים של קבצים ומסמכים חיוניים, שיישארו עמכם במקרה של קריסת הדיסק.

אחת מתוכנות הצריבה הטובות ביותר היא תוכנת Nero שמאפשרת לצרוב כמעט כל סוג של קובץ, כאשר אשף ידידותי מלווה אתכם לכל אורך התהליך ומסייע ביצירת הדיסק שבו אתם מעונינים. חלק ניכר מהדיסקים שצורב המשתמש הביתי הממוצע הם דיסקים המכילים קבצי מוסיקה, ולפיכך התוכנה שמה על כך דגש מיוחד: קיימת אפשרות מובנית של צריבת שירים בפורמט MP3 כדיסקים רגילים שאותם ניתן לנגן בכל מערכת סטריאו (ולשם כך יש לבחור באפשרות Audio CD באשף) וניתן גם להותיר את השירים בפורמט MP3 ולצרוב אותם בפורמט זה (ובמקרה זה יש לבחור באפשרות Data CD באשף).
 
 
פרט למגוון סוגי הקבצים שניתן לצרוב באמצעותה, Nero מכילה עוד מגוון רחב של אפשרויות וכלים: הכנת גיבויים שונים למערכת ההפעלה, צריבת דיסקים באורכים שונים (80 ו 90 דקות), הותרת הדיסק "פתוח" בסיום הצריבה, כך שניתן יהיה להוסיף אליו קבצים נוספים בעתיד, יצירת דיסקים שהם Bootable (כלומר דיסקים שניתן לאתחל באמצעותם את המחשב), יבוא תגי מידע אודות השירים שאותם צורבים מהרשת, הכנת עטיפות לדיסקים החדשים ועוד.

הממשק של Nero מצטיין בפשטות ובנוחות, והופך את מלאכת הצריבה לאינטואיטיבית, ממש כמו העתקה רגילה של קבצים מספריה לספריה: המשתמש נדרש רק לגרור את הקבצים שברצונו לצרוב אל החלון המתאים, והתוכנה מציגה במקביל כמה מקום נותר בדיסק. רק נציין עוד שמי שנתקל בבעיות עם השפה העברית ורואה שמות עבריים כג'יבריש, יכול לגשת אל תפריט File, לבחור באפשרות Preferences, לשונית Language ושם ללחוץ על הכפתור Choose Font ולבחור בסקריפט עברית.

רשיון: שיתופי
גרסה: 5.5
גודל קובץ להורדה: 13.1mB

הורידו כאן
 

לא למקצוענים בלבד – FreeRAM XP Pro

 
הזיכרון הוא אחד המשאבים החיוניים ביותר, אם לא החיוני מכולם, לעבודה חלקה ויעילה של המחשב. מחסור בזיכרון ראשי (RAM), בד"כ כתוצאה מהפעלה של תוכנות רבות במקביל, הוא הגורם העיקרי לתקלות ולנפילות של המערכת, ולפיכך מומלץ לוודא שיש מי שמשחרר חלקי זיכרון שהתפנו ומחזיר אותם לכלל שימוש, אלא אם התחביב שלכם הוא לבצע אתחול מחדש למערכת מדי מספר דקות.
 
 
אז אם אתם מעונינים להסיר מעליכם את הדאגה למצבו של הזיכרון, FreeRAM XP Pro הוא אופציה לגמרי לא רעה. התוכנה מציגה בעזרת תרשים גראפי את מצב הזיכרון הראשי, והיא יכולה לפנות זיכרון באופן אוטומטי בכל פרק זמן קבוע, או במקרה שכמות הזיכרון הפנוי יורדת אל מתחת לסף מסוים, כאשר המשתמש אינו נדרש להתעמק במושגים הטכניים. מי שמתעניין בכל זאת, יוכל לקבל גם דו"ח מפורט אודות הפעולות שביצעה התוכנה.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.3
גודל קובץ להורדה: 524kB

הורידו כאן
 

זה כדאי – SC-PassUnleash

 
יישומים רבים דורשים הקלדת סיסמה עם הפעלתם, להגנה ולהגברת הפרטיות. במרבית המקרים, הסיסמה נשמרת באופן אוטומטי, ומוחלפת בכוכביות, מה שמקשה מאד על שיחזור שלה במידת הצורך. יישום קטנטן וחופשי בשם SC-PassUnleash נועד לחשוף סיסמאות שנשכחו: כל שיש לעשות הוא לגרור את דמות הבלש המופיעה במרכז החלון של התוכנה אל מעל לכוכביות, והסיסמה תופיע מיד. התוכנה אינה מגלה סיסמאות כניסה לאתרי אינטרנט.
 
רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 66kB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Gutterball 3D

 
חברת Real ידועה בעיקר בזכות נגן המולטימדיה שלה Real One, אולם מסתבר שפרט לכך, יש לה עוד כמה דברים מעניינים להציע. משחקים למשל. Gutterball 3D הוא משחק באולינג משובח, שאותו ניתן לשחק לבד או עם חברים (עד 4 משתתפים). השליטה בכדור מתבצעת בעזרת העכבר בלבד, והשגה של ה"סטרייק" הנכסף אינה פשוטה ודורשת אימון רב, משום שיוצרי המשחק השתדלו לעשותו מציאותי ככל הניתן. המשחק מציע גראפיקה מצוינת וצבעונית ובנוסף - אינו דורש מהשחקנים לנעול נעלי משחק מיוחדות.
 
רשיון: דמו
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 5.27mB

הורידו כאן
 

עדכוני גרסאות:

Panda Platinum – גרסה 7.04 לתוכנת האבטחה, הכוללת אנטי וירוס ו Firewall.

יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו לנו Email או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by