ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי: האקרים ויפי נפש לכלא! 
 
 
מערכת חיים ברשת

חוק חדש שהוצא באירופה שאמור לשלוח לכלא האקרים ומפיצי וירוסים יכול לשמש ככלי בידי הממסד כדי להשתיק מפגינים וירטואליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי המשפטים של מדינות האיחוד האירופי הסכימו על חוקים שכוונתם להרתיע את ההאקרים ולטפל בבעיית וירוסי המחשבים המופצים ברשת כמעט מדי יום. אולם מומחים משפטיים אומרים כי החוקים החדשים עלולים להוות בעיה שכן הלשון המשפטית בה הם נוסחו, יכולה לאפשר את הוצאתם אל מחוץ לחוק של אנשים המארגנים מחאות והפגנות און-ליין, כמו זו שאירעה לאחרונה, כאשר המוני אנשים הפגינו וירטואלית כנגד התקיפה האמריקאית המתוכננת בעיראק.

ההסכם, שהושג בשבוע שעבר, מחייב את כל 15 המדינות החברות באיחוד לאמץ עבירה פלילית חדשה: חדירה בלתי חוקית, והפרעה בלתי חוקית למערכת מידע. החוק קורא לבתי המשפט במדינות החברות להטיל עונש של לפחות שנתיים מאסר בפועל, במקרה של עבירות חמורות. כך מדווח הניו-יורק טיימס.

גורמים משפטיים באירופה הביעו ביקורת האומרת כי ההסכם לא עורך הבחנה חוקית בין מפגין און-ליין לבין טרוריסטים, האקרים ומפיצי וירוסים, שאותם מיועדים לתפוס החוקים החדשים.

ביום רביעי שעבר, מפגינים מכל רחבי ארה"ב שמחו על התקיפה אותה מתכנן ממשל בוש על עיראק, הפציצו את הבית הלבן ואת משרדי הסנאט עם מאות אלפי הודעות בטלפון, בפקס ובאי-מייל, כחלק של מה שהוגדר כ"מצעד המחאה הוירטואלי הראשון" בעולם.

תחת החוק החדש, אם אזרחים של האיחוד האירופי היו נוקטים במתקפה אלקטרונית דומה כנגד האי-מייל הפקס והטלפון של ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ניתן היה להעמיד אותם למשפט, כך מסר לאון דה קוסטה, יו"ר Judicium, סוכנות לייעוץ משפטי מלונדון. החוק החדש "מפליל התנהגות שעד עתה, ניתן היה לראות אותה כאי-ציות אזרחי לגיטימי וחוקי לחלוטין", אמר דה קוסטה.

אולריך סיבר, פרופסור למשפטים מאוניברסיטת מינכן, מאיץ במחוקקים לתקן את החוק ולהוסיף הפניה מפורשת הנוגעת לזכות חופש הביטוי, כפי שזה הוגדר בכתב הזכויות האדם הבסיסיות של האיחוד האירופי.

מרקו קפוטו, נציג איטלקי לפרלמנט האירופי, אמר כי הוא לא הצליח לשכנע את השרים להכניס ביוטי המבדיל בין המקבילה המקוונת של הסגת גבול לבין פריצה. תפקידו של הפרלמנט האירופי הוא בייעוץ בלבד, כך שאין בכוחו לשנות את החוק.

דיפלומט של האיחוד האירופי אשר היה מעורב בניסוח טיוטת החוק בסכים כי מנגנוני ההגנה של החוק עדיין רכים, מה שאומר שעדיין ניתן להכניס בו שינויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by