ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וידוייה של ספרנית לוהטת 
 
 ספרניות לוהטות מחוץ לבית המשפט   
 
מערכת חיים ברשת

פורנוגרפיה, קטינים, אינטרנט וספרניות – אלה הנושאים שהעסיקו את בית המשפט העליון בארה"ב שדן בחוק הקורא להפעלת צנזורה מינית בספריות הציבוריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון בארה"ב התבקש אמש (ד') לדון בשאלה האם הוצאת חוק המצווה על ספריות ציבוריות לסנן אתרי פורנו מהווה הפרה של חופש הביטוי, או האם מדובר פשוט בהרחבת שליטת העריכה שתמיד הייתה לספרנים בספריות.

בדיוק כשם שספרנים החליטו אילו ספרים יעלו למדי הספריות, הם צריכים לסנן חומר בוטה מינית שיכול להזיק לקטינים, כך טען עו"ד ממשלתי המגן על החוק, אשר הוכה שוק על ירך בערכאה נמוכה יותר של ביהמ"ש בשנה שעברה.

אולם הספרנים צריכים להפעיל את שיקול הדעת הזה בעצמם, במקום שהקונגרס יכפה את דעתו עליהם, טוען משפטן המייצג קבוצה של ספריות המתנגדת לחוק. "לממשלה הפדרלית אין כל עניין בלהוציא את האנרגיה שלה על דחיקת הספרנים מחוץ לשיקול הדעת המקצועי שלהם." אמר פול סמית, המייצג את איגוד הספריות האמריקאי.

השופטים שאלו האם הספריות חייבות להיות תחת סינון של אמצעים טכנולוגיים מסורבלים ולא מדויקים שלעתים קרובות חוסמים גם מידע הנוגע לחינוך מיני ושאר נושאים לגיטימיים, אך גם ציינו כי מבקרים בוגרים בספריה יכולים לבקש להסיר את הסינון.

"מה הנטל הגדול פה על חופש הביטוי?" שאל השופט סטפן ברייר. "אני גדלתי בעולם שבו שמרו דברים מסוימים במקום נפרד בספרייה והיית צריך ללכת ולבקש אותם." לזאת השיב סמית "עדיין יש את הבעיה לגשת לספרנית ולהגיד: את יכולה להוריד לי בבקשה את הפילטר של הפורנו", (אכן נשמע מביך משהו).

הבעיה הגדולה נעוצה בחוק האינטרנט להגנת ילדים, אשר קובע כי ספריות המקבלות סובסידיה טכנולוגית פדרלית, חייבות לסנן חומרים מיניים בוטים. הסובסידיות הללו מהוות 90 אחוז מתקציב הטכנולוגיה של הספריות, ועל כן, ספריות שלא מעונינות להשלים עם הצנזורה המינית, אותה מנסה להשליט ממשל בוש, מוצאות עצמן ללא תקציב המאפשר להן להצטייד באמצעים טכנולוגיים.

לטענה זו השיב פרקליט המדינה כי הוא אינו רואה פגיעה בחופש הביטוי, וכי המבקרים בספריה יכולים לבחור לגלוש ממקומות אחרים (בהפגינו רגישות יוצאת דופן, בהתחשב שמי שבדרך כלל גולש בספרייה, אין באפשרותו לגלוש מהבית).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by