ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-Xbox נכנס לאולמות המשחקים 
 
 בארט חובב נינטנדו, דווקא   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט וסגה מכינות גרסת ארקייד ל-Xbox, כדי להשפיע על טעמם של רוכשי המשחקים. סוני וננטנדו לא מחכות בשקט מאחור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט תכניס את ה-Xbox לאולמות משחקי הוידאו, מדווח כתב ה-Mercury News. מזה שנתיים עובדות מיקרוסופט וסגה על פרויקט ששם הקוד שלו הוא "שיהירו", ובקרוב צפויות השתיים להכריז על מכונות המשחק מבוססות ה-Xbox, שיזווגו עם משחקים חדשים ויחודיים.

עובד במחלקת המשחקים של מיקרוסופט אמר כי המטרה העומדת מאחורי הפרויקט היא מכירת עוד משחקים לעוד לקוחות, וכן הרחבת המותג Xbox ומיצובו כחוויית משחק כוללת. מכונות המשחק באולמות משפיעות על סוג המשחקים לקונסולות שנרכשים על ידי חובבי משחקים.

ייתכן שחלק מהמשחקים שיועדו במקור לקונסולת המשחקים המנוחה Dreamcast יוסבו למכונות החדשות, מה שיקנה למותג המכונות החדש כמה משחקים משובחים למדי. חברת Nvidia תספק את שבבי הגרפיקה, שיהיו דומים לאלו של הקונסולה הביתית של ה-Xbox. ועם זאת, סביר להניח שמיקרוסופט תציע שיפור מהותי לעומת הקונסולה הביתית שלה, כדי להצדיק את 4,000-16,000 דולר הנגבים כיום בעבור מכונות המשחק השונות, לעומת 199 דולר, מחירה של קונסולה ביתית.

ככול הנראה גם שתי יריבותיה הגדולות של מיקרוסופט בתחום משחקי הוידאו, סוני ונינטנדו, גם הן עמלות על פיתוח מכונות משחק משלהן. סוני העבירה לאחרונה את הלהיט שלה Tekken 4 למכונות, ונינטנדו הציגה גרסת מכונה (ארקייד) למשחק המטוסים של F-Zero, גרסה המאפשרת לגיימר להתחיל את המשחק בבית ולסיים אותו באולם המשחקים, ולהיפך. כרגע משוחקים המשחקים הללו ביפן בלבד, ושתי החברות טרם החליטו באם להשיק את קווי המשחקים הללו גם בארה"ב.

העניין שמראות שלוש הגדולות עלול (ועלול שלא) להחזיר את הצבע לפניו של ענף הארקייד השוקע. בעשור נפל מספר אולמות המשחקים בארה"ב מ-10,000 ל-3,000 בלבד. אם פק-מן מכר בשעתו 100,000 עותקים לאולמות בלבד, הרי שכיום להיט גדול של אולמות מוכר כ-5,000 עותקים. מצבם של האולמות הלך ונפגע ככל שאיכותן של הקונסולות השתפרה. עכשיו, כשכל קונסולה מחוברת לרשת, מעניין לראות אם שלוש הענקיות יצליחו להוציא את הצעירים מביתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by