ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
אולימפיאדה 
יש לי מדליה במשיכת חבל! 
 
 ג`קי צ`אן אולימפי    צילום: מתוך הפרסומת    
אולימפיאדה |
 
דורון פישלר

ג'קי צ'אן, פייסבוק, ג'ון סטיוארט והמקצועות האולימפיים המוזרים ביותר אי פעם, במדור שיביא לכם מדי יום לאורך האולימפיאדה כולה את הקישורים האולימפיים הכי חמים, מוזרים ומעניינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. מפת המדליות

רגע לפני שפותחים את האולימפיאדה השנה, אפשר לעבור על לוח התוצאות של השנים הקודמות. הניו יורק טיימס מציג מפת-מדליות אולימפית לכל אחת מהאולימפיאדות מ-1896 ועד היום, בה גודלה של כל מדינה מיוצג על פי מספר המדליות שקיבלה. החל מ-1992, גם אנחנו על המפה.
 
מפת המדליות של אתונה 2004 (צילומסך מתוך אתר The New York Times)
 מפת המדליות של אתונה 2004 (צילומסך מתוך אתר The New York Times) 
 

2. המקצועות האולימפיים המוזרים בהיסטוריה

 
פעם בארבע שנים העולם שם לב, לרגע, לקיומם של ענפי ספורט שבימים כתיקונם אנחנו לא ממש שומעים עליהם. בין אלה תמצאו מקצועות מוזרים כמו שחיה צורנית, בדמינגטון, והדבר הזה עם המקלות הגדולים והמסכות. אבל זה עוד כלום לעומת כמה מהמקצועות שבהם נערכו תחרויות באולימפיאדות קודמות. רשימה של המקצועות האולימפיים המוזרים בתולדות התחרות מגלה שבעבר יכולת לקבל מדליה אולימפית במשיכת חבל, יריה ביונים חיות (הומני להפליא), וכמובן, איך אפשר בלי קפיצה לרוחק לסוסים? אז זהו, שמתברר שאפשר.
 
משיכת חבל אולימפית
 משיכת חבל אולימפית   צילום: Asylum/Gettyimages 
 

3. הדיילי שואו והלפיד החטוף

כזכור, השנה נוסף לאולימפיאדה ענף ספורט נוסף – חטיפת לפיד. ארגונים שביקשו למחות על היחס לטיבט הכבושה, ועוד דברים לא כל כך נחמדים שסין המארחת עושה, ארבו בצד מסלולו של הלפיד האולימפי והצליחו כמה פעמים לשבש את מסעו. הדיווח הטוב ביותר על כך הגיע כמובן מג'ון סטיוארט, בתכנית החדשות הטובה בעולם – הדיילי שואו.
 
מתוך The Daily Show (צילומסך)
 מתוך The Daily Show (צילומסך) 
 
 

4. פייסבוק אולימפי

MyPicks Beijing 2008 היא אפליקציה תחרותית לפייסבוק שמאפשרת לכם להמר על הזוכים במדליות בכל אחת מהתחרויות. על כל ניחוש נכון תקבלו נקודות, אבל אתם הרי לא עושים את זה למען עצמכם, אלא למען המדינה! המדינה בעלת הניקוד הגבוה ביותר תזכה לכבוד הכה עצום של מדלית הזהב של המשחק. מי שלא משחק - משתמט!
 

5. ג'קי צ'אן שולת!1

ג'קי צ'אן ממש רוצה להגיע לאולימפיאדה, אבל יש לו בעיה - הוא מדהים מדי בכל מקצוע שבו הוא מנסה להתחרות. פרסומת לויזה בכיכובו של אחד השגרירים המכובדים ביותר של סין.
 

6. משטרת הפוטושופ באולימפיאדה

אם קנית תוצרת סין, סביר להניח שקיבלת מוצר מזויף. זה נכון גם לגבי החדשות, על פי הדיווח של משטרת הפוטושופ מההכנות לאולימפיאדה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by