ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
דאמניט, ג'נט 
 
 תולעים!    צילום: יח``צ    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

וירוס תולעת בפייסבוק, ויסטה על פלייסטיישן 3, הסוף הקרוב של ווינדוס, באטמוביל בהרכבה עצמית, ולמה גיטר הירו מעצבן בחורות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מיקרוסופ סופי סופני

• חשבתם שויסטה איטית על מחשבי PC? צדקתם (ברוב המקרים), אבל אפשר להתעודד מהעובדה שעל פלייסטיישן 3 היא איטית עוד יותר. מישהו המכנה את עצמו mopx0 התקין ויסטה על הפלייסטיישן שלו באמצעות אמולטור וחיכה. בסופו של דבר עברו 25 דקות עד שהמערכת עלתה, ו-12 דקות עד שפנקס הרשימות נטען. למה זה טוב? לשום דבר, בעצם, אבל זו בטח דרך נהדרת לשרוף זמן.

• מסמך פנימי של מיקרוסופט שנחשף במגזין Software Development Times מציג את Midori, מערכת ההפעלה שעתידה להחליף את Windows 7 לאחר שזו תושק. מידורי תפעל בגישת ה"מחשוב המעונן", לפיה מרבית האפליקציות שאיתן יעבוד המשתמש יהיו אפלקיציות מקוונות שיושבות על שרתים מרוחקים. לפיכך עוצמת המחשוב שתדרש תהיה נמוכה יותר מאשר במערכות הפעלה שלוקחות חלק ניכר מועצמת העיבוד של המחשב לטובת תוכנות נוספות שפועלות עליו.
 

גיבורים (בגיטרה ועל מונית)

כח נשי
 כח נשי 
 צילום: Jacon.Enos, flickr 
 
לאוני קופר מהגרדיאן מתמרדת על כך ש-Guitar Hero: World Tour שעתיד לצאת לשוק באוקטובר, אמנם מכיל יותר שירים ממה שיש בכל המשחקים בסדרה, אך מנגד - כמעט ואין שירים שמובצעים על ידי נשים. וזה לא שחסרות פרפורמיות טובות שאפ/שרל להכניס שירים שלהן. במשחקים הקודמים אפשר היה להתעלם מכך ולעשות את עצמכם מנגנים עד שינשרו האצבעות, אלא שבגרסה שתשווק בסתיו הקרוב תהיה אופציה לשחק עם כלי נגינה נוספים (אופציה שהועתקה מהמשחק המתחרה Rock Band).

אינני מכיר את צות המפתחים, ולא ידוע לי כמה אחוזים ממנו מורכבים מנשים, אם בכלל. לא אומר שההחלטה לשבץ במשחק מספר זעום של שירים בביצועים נשיים נודפת משובניזם, אבל מתקבל הרושם שבעת הרכבת הפלייליסט, המחשבה היתה צרה לחלוטין וממוקדת לעבר קהל שחקנים גברי בלבד. מה שקצת חבל בהתחשב בעובדה שמספר הגיימריות נמצא בעליה.

• ואם כבר גיטר הירו ונגזרותיו, אז משחק חדש בשם JamLegend (שנמצא בנתיים בבטא סגורה) יאפשר לנגני הדמה לשחק דרך הרשת ולהקים להקה עם שחקנים אחרים או להתחרות בהם.

• חברת New Era Interactive Media, מפיצת המשחק GTA בתאילנד, הורידה את המשחק מהמדפים לאחר שפאולט צ'ינו בן ה-18 הודה שרצח נהג מונית בהשראת המשחק. צ'ינו אמר שהתכוון לבדוק אם לשדוד מונית בעולם האמיתי, זה קל כמו במשחק מחשב - ומצא שהתשובה לכך חיובית. עם זאת, הוא שכח שקצת יותר קשה לברוח ונתפס כאשר ניסה להסיע את המונית לאחור, בעוד גופתו של נהג המונית בן ה-54 שדקר היתה מוטלת במושב האחורי.

• ב-2005 נתבעה חברת Rockstar, יצרנית סדרת משחקי GTA, על ידי קרובי משפחה של שלושה שוטרים שנרצחו שנתיים קודם לכן על ידי נער בן 16. גם הוא טען שהרצח בוצע בהשפעת המשחק.
 
עוצרים מונית ב-GTA 4. תרגול הולם
 עוצרים מונית ב-GTA 4. תרגול הולם   צילום: יח"צ 
 

צרות ברשת

חוששים שעוקבים אחריכם? תכסו בגרב
 חוששים שעוקבים אחריכם? תכסו בגרב 
 צילום: gavinandrewstewart, flickr. 
 
• באוקטובר האחרון הואשמה ג'יימי תומאס, אם חד-הורית ממניסוטה, בשיתוף של 24 שירים בתוכנת שיתוף. את התביעה הגישה RIAA (ההתאחדות של חברות התקליטים בארה"ב), כחלר מסדרת תביעות שהוגשו כנגד מעל ל-20,000 משתפי קבצים. מרבית הנתבעים בחרו לפתור את העניין בפשרה מול חברות התקליטים, ואילו תומאס התעקשה לנהל משפט בעניינה, כיוון שטענה שעצם העובדה שאיפשרה הורדת קבצים מהמחשב שלה, לא מוכיחה שמישהו אכן הוריד אותם, ולכן האשמתה בהפרת זכויות יוצרים אינה מוצדקת. ההגנה של תומאס לא היתה חזקה מספיק, והשופט מייקל דייויס פסק שהיא תשלם קנס 222,000$.

מעט באיחור, דייויס שינה את החלטתו, והחליט שעל פי חוק זכויות היוצרים, אכן נדרשת העברה של קבצים על מנת שיהיה ניתן לטעון שבוצעה הפרה של החוק. לפיכך - קיים סיכוי טוב שבספטמבר, כשיתקיים דיון בנוגע לפסילת המשפט, תומאס תחזור להיות חפה מפשע.

• ארבע שנות מאסר נגזרו על טכנאי מחשבים בן 47, לאחר שהורשע בפריצה למחשב של נערה בת 17 והשתלטות על מצלמת הרשת שלה. טכנאי המחשבים, ששמו לא נמסר, השתלט על מצלמת הרשת של הנערה לאחר שפתחה קובץ של סוס טרויאני שהיה מצורף להודעה שקיבלה לתיבת המייל. הנאשם השתמש במצלמת הרשת של הנערה על מנת לצלם תמונות אינטימיות שלה בחדרה, ולאחר מכן ניסה לסחוט אותה ודרש שתתפשט לפניו במצלמת הרשת, אחרת ישלח את התמונות שצילם עד כה לרשימת התפוצה שלה. הנערה פנתה למשטרה, וזו איתרה את הפורץ והצליחה להוכיח את אשמתו.
 
 
 
וירוס תולעת שהפצתו החלה השבוע בפייסבוק ובמייספייס, נשלח אוטומטית לחבריהם של גולשים שמחשביהם נדבקו, ומזמין אותם להכנס לקישור על מנת לצפות בסרטון וידאו סתמי. לאחר הלחיצה על הקישור, הגולשים מתבקשים להתקין עדכון לנגן הפלאש שלהם. הקובץ אינו עדכון לנגן, אלא וירוס שהופך את המחשב שלהם ל"זומבי" שהפורצים יוכלו להשתלט עליו, ועל שאר המחשבים המודבקים, על מנת לשלוח ספאם, או להשתמש בהם על מנת להתקיף אתרים שונים על ידי יצירת עומס עליהם.

אדובי כתבה באחד הבלוגים הרשמיים של החברה שהם מודעים לבעיה, והמליצו לגולשים שלא לפתוח קישורים חשודים, ולבצע עדכונים של הנגן רק דרך אתר החברה.

• אותו וירוס מופץ גם דרך רשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, באמצעות פרופיל מזוייף, שמקשר למה שמתיימר להיות תוכן פורנגרפי, אך מתברר גם הוא, כקובץ עדכון לנגן פלאש מזויף.

• דמות שכינתה את עצמה "Janet" התחזתה בטוויטר לעובדת של חברת הנפט Exxon Mobile. המתחזה טענה באתר שהיא נציגה רשמית של החברה, וענתה לשאלות הגולשים כאילו היתה חלק אמיתי ממערך הדוברות של החברה.

כאשר המגזין The Houston Chronicle פנה לחברה בכדי לברר האם היא מפעילה חשבון טוויטר, החברה מסרה כי מעולם לא שמעה על אותה Janet, ושנכון להיום, פעילות יחסי הציבור שלהם לא נעשית בבלוגים או ברשתות חברתיות. החברה טרם החליטה אם וכיצד תנקוט בנושא הפרופיל הפיקטיבי, כיוון שעד כה, המידע שפורסם בו הוא נכון, ולא נעשה ניסיון לפגוע בחברה באמצעותו.
 

בקטנה

מגן אייפון במראה ייחודי
 מגן אייפון במראה ייחודי 
 צילום: mehrit, flickr 
 
• על פי התכנון של צבא ארה"ב, 30% מכוחותיו יהיו מבוססים על רובוטים.

• ליהנות מאד מ"האביר האפל" ולפטפט עליו במשך שבוע לפחות זה לגיטימי ונורמלי. להרכיב באטמוביל במוסך של עצמך זה כבר קצת חריג - אבל בדיוק מה שבוב דולם עשה. בהתבסס על הסרט עצמו ועוד מספר קטעי בונוס מה-DVD, הוא בנה את הרכב שמשמש את באטמן ב"באטמן מתחיל" וב"האביר האפל". דולם מספר שבנה את הרכב לבדו ובמו ידיו, ושאין בכוונתו להציע אותו למכירה.

• ניק סבר עבר תקרית לא נעימה, כאשר ביום שלישי נחסם החשבון שלו בגוגל. כיוון שכך, לסבר לא היתה גישה לתיבת הג'ימייל שלו, לחשבון ה-google docs, ולאפליקציות נוספות של החברה שהוא השתמש בהן. כל מה שהוא קיבל מגוגל היתה הודעה על כך שהיתה בעיה עם החשבון שלו, ושהנושא בבדיקה. רק בסוף אותו יום החשבון שלו חזר לפעול, ולמחרת הוא קיבל הודעה מגוגל שיידעה אותו על כך שהיה ניסיון פריצה לחשבון שלו, ולכן הוא נחסם באופן זמני.

• אתר טיוואני הציג תמונות של מה שעשוי להיות המוצר הבא של אפל - MacBook זעיר עם גוף אלומיניום, ומסך בגודל 13 אינצ'.

• מאסתם במגני האייפון הסטנדרטיים? קבלו אחד בעיצוב Steampunk.

• חוואים יוכלו להלביש על העדר אוזניות אלחוטיות שמחוברות ל-GPS, לדעת את מיקומו, ולשדר לו הנחיות על מסלול ההליכה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by