ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
אבטחה 
וירוס תולעת חדש מופץ בפייסבוק 
 
אבטחה |
 
אלכס פולונסקי

חברת אדובי מזהירה מפני וירוס תולעת חדש שמפיץ את עצמו דרך הרשתות החברתיות פייסבוק ומייספייס, והופך את המחשב ל"זומבי" שישמש להתקפות עתידיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש הרחיב את תפוצתו ברשת במהלך השבוע האחרון והגיע גם לרשתות החברתיות. הוירוס מתחזה לקובץ התקנה המעדכן את נגן הפלאש של חברת אדובי. לאחר הפעלת הקובץ, הוירוס הופך את המחשב ל"זומבי", ומאפשר ליוצריו את היכולת להשתלט על המחשב ולהשתמש בו לצורך התקפות עתידיות. כמו כן הוירוס ממשיך להפיץ את עצמו, על מנת להגיע למצב שבו יהיו כמה שיותר מחשבים נגועים.

הוירוס מופץ בפייסבוק ובמייספייס, על ידי שליחת הודעות פרטיות לחברים של המשתמש הנגוע, ובהן מלל המפתה את הקורבן הפוטנציאלי ללחוץ על קישור על מנת לצפות בסרטון וידאו כלשהו. לאחר שהגולש נכנס לקישור, מתקבלת הודעה על כך שהוא צריך לעדכן את הגרסה של נגן הפלאש של אדובי על מנת שיוכל לצפות בסרטון - אך הקובץ שהוא מוריד ומתקין, איננו עדכון לתוכנה המוכרת אלא וירוס.

אדובי פרסמה אזהרה באחד הבלוגים הרשמיים שלה, לפיה היא מודעת למצב, וממליצה שלא לפתוח קישורים חשודים, גם אם הם נשלחים על ידי אנשים שאתם סומכים עליהם. החברה ממליצה לגולשים, במידה שקיבלו הודעה דומה, להכנס לעמוד הנגן באתר החברה, ובמידת הצורך להוריד את העדכון (אם קיים) ישירות משם. אזהרה זו רלוונטית לא רק לנגן הפלאש, אלא לכל תוכנה, גם לא של אדובי.

(וסבתא היתה אומרת: אמרתי לך)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by