ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם זוכרים את השירים? 
 
 מי ראה את באני שלנו? התשובה באתר   
 
עידו קינן

לא? לא נורא. משרד התרבות מגבש תוכנית להקמת מנוע חיפוש של מוסיקה ישראלית. גם מומה בעסק, ועכשיו רק מחכים שמפעל הפיס ישים את הכסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו כולם לשיר. הגופים המעורבים
 עכשיו כולם לשיר. הגופים המעורבים   
כמה יוסי? איפה הילד? כמה פעמים ספרת עד עשר ושום דבר לא קרה? יכול להיות שלמשרד התרבות יהיו בקרוב תשובות לשאלות הללו. המשרד גיבש לאחרונה תוכנית להקמת מנוע חיפוש לנושאי מוסיקה ישראלית, שירכז מידע מאתר המוסיקה הישראלית המתאושש מומה, אקו"ם, גל"צ, רשות השידור והפונוטקה – ארכיון הצליל הלאומי של המדינה. כעת ממתינים שם להחלטת מפעל הפיס, שאמור לסייע במימון הפרויקט.

"אנחנו פועלים להקים מאגר מידע מרכזי על שירים ישראליים", סיפרה לחיים ברשת אחראית תחום הזמר העברי במשרד התרבות, טלי אשכולי. "במקום להמציא את הגלגל מחדש, מיפינו את השטח, וראינו שחוץ ממומה יש את הפונוטקה. מקוטלגים שם המון חומרים. כנ"ל במאגר של אקו"ם, רשות השידור, גל"צ וגופים נוספים. המלצנו, ומשרד החינוך אימץ את ההמלצה, להקים מנוע חיפוש שיחבר את כל המאגרים."

התוכנית גובשה בוועדת השימור של משרד התרבות, בהמשך למאמציו לאמץ את מומה, שהתחילו בתחילת 2002. בוועדה חברים כל הגופים הנ"ל למעט קשת, מפעילת מומה, אולם אשכולי אמרה שהיא "מקווה שהם יסכימו לזה."

"התוכנית נעשתה מתוך ראייה יותר רחבה – לא רק כדי להציל את מומה", המשיכה אשכולי. "הרעיון היה לקחת את מומה ולעבות אותו, אבל לכל גוף יש אינטרסים משלו. מה שכן הסכמנו היה לשתף פעולה ולפעול להקמת אתר החיפוש. במנוע החיפוש הזה אמורים להיות עוד דברים שיעשו אותו מעניין, כמו לינקים לכל הפורומים של המוסיקה הישראלית וקישורים לכתבות על מוסיקה בארכיונים של העיתונים."
 
 
האתר יכיל מוסיקה ומילים של שירים?
"ביום מן הימים. בהתחלה הוא יכיל מידע. תוכל, נניח, לבקש מידע על אריק איינשטיין, ולא ישנה לך מאיפה קיבלת את זה."

היתה לכם כבר תוכנית להפעיל את מומה, והיתה בעיה של כסף.
"הרעיון היה שמפעל הפיס יתן לקשת את הכסף עבור התכנים של מומה, ושהיא תופעל באיזשהו אופן, על ידי קשת או גוף אחר."

ומה אם שוב ייגמר הכסף, וייסגרו את אתר החיפוש?
"להבדיל ממומה, כל המאגרים האחרים אינם של גופים פרטיים. לכל גוף יש אינטרס להפעיל את המאגר שלו, והעלות של הפעלת המאגר הכולל אינה גבוהה."

מאיפה יגיע הכסף הפעם?
"הלכנו למפעל הפיס, ואנחנו מחכים לראות אם הם מתכוונים לממן את זה. הם הצהירו שיש להם נכונות."

מתי צפויה תשובה סופית?
"אני מקווה שממש בקרוב." לדבריה, העבודה הכוללת על האתר תארך כשנה וחצי, אבל כבר תוך חצי שנה מקבלת ההחלטה ניתן יהיה להשיק אותו בגירסה ראשונית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by