ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שמיקרוסופט יזדיינו בסבלנות 
 
 אנחנו מעתיקים? זה הם התחילו!   
 
מערכת חיים ברשת

לינדוז השיגה בצורה משעשעת דחיית משפט בתביעה שהגישה נגדה מיקרוסופט – החברה דרשה וקיבלה את הזכות לעיין במסמכי התביעה ההיסטורית של אפל נגד מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט ביהמ"ש המחוזי בסיאטל החליט על דחיית מועד המשפט המדובר בין מיקרוסופט ללינדוז, וחייב את מיקרוסופט לחשוף בפני לינדוז אלפי מסמכים הנוגעים לתביעה המשפטית אותה הגישה אפל נגד מיקרוסופט בשנת 1992.

לידנוז ומיקרוסופט לא ייפגשו בביהמ"ש לפחות עד חודש דצמבר. השופט דחה את הדיון – שתוכנן במקור לתחילת אפריל – עד לתחילת דצמבר, וזאת על מנת לאפשר ללינדוז לעבור על מסמכים משנת 1992 הקשורים לתביעה המשפטית שהגישה אפל נגד מיקרוסופט.

בדצמבר 2001 הגישה מיקרוסופט תביעה נגד לינדוז על הפרת זכויות סימן ההיכר המסחרי שלה, ועל כך כי לינדוז מנסה באופן בלתי חוקי "לתפוס טרמפ" על מותג ה"Windows" שלה.

התביעה משנת 1992 התמקדה בטענתה של אפל כי השימוש שעושה מיקרוסופט בחלונות ובחלקים נוספים בתוכנה ובעיקר בעיצוב ממשק המשתמש, מהווים הפרה בוטה של זכויות היוצרים של מערכת ההפעלה של אפל, Mac OS. מיקרוסופט הצליחה להגן על עצמה בטענה כי אלמנטים אלו נמצאו בשימוש על ידי חברות נוספות מלבד אפל.

מיקרוסופט זכתה במשפט ההיסטורי ההוא (שלא זכה לחשיפה גדולה במיוחד, כי לאף אחד לא היה אינטרנט) וקיבלה לגיטימציה משפטית להשתמש בארכיטקטורת החלונות, מה ששינה את עולם המחשבים כפי שאנו מכירים אותו כיום.

לינדוז מסרה בהודעה מיום ב' כי היא מתכוונת להשתמש בחומר המשפטי אותו מחוייבת מיקרוסופט להגיש לה, על מנת לעבות את הגנתה המשפטית של לינדוז, הטוענת כי מיקרוסופט אינה יכולה להשתלט על השימוש במילה האנגלית "windows", כי המדובר במילה גנרית (כללית), שלא ניתן להגדירה כקניין פרטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by