ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
גיימינג 
עדכונים מ-QuakeCon – הכנס השנתי של id Software 
 
גיימינג |
 
רפאל בן-ארי, גיימר

ג'ון קארמק מדבר בכנס QuakeCon בטקסס על מלחמת הקונסולות, על Doom הבא ועל מר גורלם של שחקני האקס-בוקס 360

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נצחון ה-Blu-Ray מניב רווחים
 נצחון ה-Blu-Ray מניב רווחים   
המשחק הבא של חברת id מעורר ציפיות אצל מיליוני שחקנים. לא רק שהוא מפותח על ידי אותה חברה ששמה על המפה את סגנון האקשן ממבט ראשון בתעשיית הגיימינג, אלא גם מדובר במשחק פתוח לשם שינוי, המתרחש בעתיד פוסט-אפוקליפטי בו הישרדות היא המפתח לקיום. וכמובן, כל משחק של id קובע שיאים חדשים בתחום הגרפיקה.

עם זאת, ג'ון קארמק הודיע בכנס QuakeCon כי החברה לא תוכל לדחוס את המשחק על פחות משלושה דיסקים של DVD, וזה קצת יקר מדי בשבילם. לכן, הם אומרים, הם עומדים להתפשר על איכות הגרפיקה, על מנת שלא להפסיד כסף משכפול דיסקים רבים מדי. אולם, יש מדיה אחת שדווקא כן יכולה להכיל את המשחק מבלי לפגוע על איכות הגרפיקה: Blu-Ray.

אם כך, הגרסה הקרבה של Rage לפלייסטיישן 3 בפירוש תיראה טוב יותר מאלו של המחשב האישי והאקס-בוקס 360. במה זה מתבטא? "הרגעים החשובים ייראו דומה, אך שחקני האקס-בוקס 360 ימצאו מדי פעם איזה סלע שנראה מטושטש יותר כשהם יחקרו את עולמו של Rage". נקווה שהעניין יסתכם בכמה סלעים מטושטשים, ואם המשחק באמת טוב – כנראה שנוכל לסלוח על כך.
 

מלחמות הקונסולות

 
כולנו שמענו את ההצהרות של אנשי סוני, המבטיחים שהקונסולה שלהם היא מוצר לטווח ארוך, ושחייה לא יסתכמו בפחות מתשע שנים. גורמים שונים בתעשייה לא מחכים לדור הבא של הקונסולות, ומעריכים כי אין על מה לדבר בכלל עד שנת 2012 לפחות בנוגע לקונסולות חדשות. האמת היא, שיש משהו בדבריהם – היות ורק לאחרונה המפתחים באמת התחילו להשתמש בכוחן האמיתי של האקס-בוקס 360 והפלייסטיישן 3, ואף אחד עדיין לא מיצה את הקונסולות הללו.

אולם דעתו של קארמק, כפי שהביע אותה ב-QuakeCon, שונה במקצת: "בכנות, זה יהיה מצוין אם דור הקונסולות הנוכחי יחזיק מעמד פי שניים מהדור הקודם, ואני יודע שיש אנשים שאומרים שזאת התכנית, אבל אני לא חושב שזה מה שיקרה", הוא אומר.

"אני חושב שזה יהיה מפתה מדי לצבור יתרון על המתחרים, שלא חושבים שמישהו באמת יעשה את זה [ישחרר קונסולה חדשה לשוק בתוך כמה שנים], אבל כל חברה תרצה להוציא את הקונסולה שלה מוקדם יותר ולהרוויח את יתרון הראשוניות. אני לא חושב שזה יקרה בעוד הרבה זמן".
 
 

Doom חוזר

פרטים חדשים נחשפו על Doom הבא. המשחק היה אמור לקבל את השם Doom 4, אך ב-id סבורים כי הם יבטלו את הסיומת המספרית ופשוט יתנו למשחק תת-כותרת משלו. טוד הולנשד, מנכ"ל החברה, הצהיר כי "אנחנו עוד לא בטוחים בקשר לזה. יש כאלה שלא רוצים שזה יהיה משחק עם מספר, ויש כאלה שכן". בכל מקרה, בתמונת הכותרת שהוצגה ב-QuakeCon, לא היו תת-כותרת או מספר בכלל.

קארמק הוסיף קצת פלפל לעניינים כשחשף כי Doom הבא ייראה פי 3 טוב יותר מ-Rage, למרות ששניהם ירוצו על אותו מנוע גראפי: id Tech 5. "Doom הבא ייראה כאילו בנו אותו על מנוע אחר, כי הוא ישתמש בכמות משולשת של כוח סוס" אמר קארמק. הסיבה לכך היא, בין היתר, הורדת קצב הרענון של המשחק מ-60 תמונות בשנייה (קצב הרענון של Rage) ל-30 תמונות בשנייה (קצב הרענון בו נשחק את Doom הבא).

לגבי המשחק עצמו אמר קארמק כי "המשחק עדיין ישלב דם, שדים וחלקי גופות (gibs)", מה שבוודאי השרה נחת על מעריצי הסדרה. אולם הידיעה המעניינת ביותר לגבי המשחק נוגעת דווקא לחלק אשר הוזנח לרוב במשחקי Doom, והוא החוויה מרובת המשתתפים: "הרכיב מרובה המשתתפים יציג נוכחות גדולה יותר. הוא לא יהיה טוב כמו Quake Live, אך הוא יהיה טוב יותר ממה שראינו ב-Doom 3 או ב-Quake4. אנחנו נשתמש בהרבה דברים שלמדנו מ-Quake Live".

Quake Live, דרך אגב, הוא שמו של פרויקט שאפתני של id: משחק רשת בסגנון Quake האהוב, חינמי לגמרי (המשחק ייתמך על ידי פרסומות) והחלק המגניב באמת – המשחק ירוץ מתוך הדפדפן שלכם וייתן לכם אפשרויות מתקדמות להכיר חברים חדשים, למצוא שותפים למשחק ברמה שלכם ועוד פינוקים מעניינים. מומלץ לבקר באתר הרשמי, ואם אתם מעוניינים, תוכלו להירשם לבטא כבר עכשיו.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by