ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דגים מתים – עולים פחות 
 
 תקוע כמו עצם בגרון   
 
צבי טלית

מגזין הדוטקום הוותיק "רד הרינג" מצא דרך מקורית לציין את חגיגות העשור להיווסדו – סגירה עקב קשיים כלכליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נגמרו האייטמים? צאו לטיול בפארק
 נגמרו האייטמים? צאו לטיול בפארק   
אחרי צליעה בת כמה חודשים, עומד החודש Red Herring, מגזין תעשיית המחשבים, להיסגר בשל קשיים פיננסיים אליהם נקלעה החברה. מהדורת חודש מרץ עומדת, ככל הנראה, להיות האחרונה שתצא (אלא אם ימצא הכסף להמשיך הלאה).

המגזין, אשר נחשב בעבר כעיתון המוביל של "הכלכלה החדשה" (מעין קונספט שפעם אהבו את הצורה בה הוא מתגלגל על הלשון, ושלא עמד מאחוריו דבר), ראה ימים יפים יותר. במהלך עשר שנות קיומו, סיקר המגזין את כל האירועים החשובים בתעשייה, וליווה את התנפחות בועת ההיי-טק מתחילתה ועד סופה המר.

בשיא תקופת הבועה היה שווה המגזין למעלה ממאה מיליון דולר והעסיק כ-350 אנשים (לעומת 31 מפוטרים-לעתיד שנותרו בו עתה), אולם עם התנפצות הבועה, החלו העניינים להסתבך והמגזין נאלץ לעבור קיצוצים כדי להתאים עצמו למציאות החדשה.

במאמר המערכת (האחרון לעת עתה) של המגזין, ביכה העורך הראשי, טוני פרקינס, את לכתו הצפוי של המגזין, שהוא היה אחד ממייסדיו. אירוני ככל שיהיה הדבר, פרקינס פרסם את הטור לאחר שכבר הספיק לכתוב ולפרסם טור אחר, שאמור היה להתפרסם במקור, שמתאר איזה כיף היו עשר השנים הראשונות, ואיזה כיף עומד להיות בעשר השנים הבאות.
 
 
בעלי המגזין חיפשו מזה זמן מה אחר קונה, אך ללא הצלחה. המגזין נמכר בסוף השנה שעברה למשקיע הגדול ביותר שלו, מה שהוסיף לו מספר חודשי חיים.

רד הרינג היה למעשה אחד השורדים האחרונים מקרב מגזיני תקופת הדוטקום, לאחר שבשנה שעברה נעלמו מהשוק המגזינים Upside, Forbes ASAP, The Industry Standard ו- Yahoo! Internet Life, שלא לדבר על המגזין סלון, שגם הוא עובר ימים קשים לאחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by