ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אסתמה סלולרית 
 
 שלום הגעתם למענה הקולי של דר` לוי – נא להשתעל אחרי הביפ   
 
מערכת חיים ברשת

מכשיר רפואי חדש שמתחבר לטלפון הסלולרי, מאפשר לחולי אסתמה לשלוח את הבדיקות שלהם ישירות לרופא – תחילתה של מהפכה סלולרית בריאותית לשם שינוי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חולי אסתמה יוכלו בקרוב ליהנות ממערכת שתאפשר להם לבצע בדיקות של מצבם הרפואי באמצעות הטלפון הסלולרי. המערכת מחברת בין אמצעי אלקטרוני למדידת נפח הריאות, לבין הטלפון הסלולרי, אשר יאסוף את הנתונים, יאגור, ינתח וישגר את המידע הרפואי, בזמן אמת, לרופא.

כיום חולי אסטמה צריכים לעקוב ולתעד את נפח הריאות שלהם על בסיס יומי, ומדי שלושה חודשים להגיע לרופא, על מנת שזה יוכל להעריך את מצבם הרפואי. אולם השיטה הזו אינה מדויקת וגם אינה מאפשרת מתן פתרונות מיידים להקלה על המצב.

המערכת, בפיתוחה של חברת הטכנולוגיה הרפואית e-San, תאפשר לרופאים לקבל התרעות מיידיות מחולים שמצבם הורע.

ה-BBC מדווח על כך כי המכשיר נמצא עתה בניסוי. מכשיר ה-O2 XDA ניתן חינם למאה חולים בבריטניה למשך תקופת המבחן. בבריטניה, שיהא אחת המדינות בעלות שיעור האסתמה הגבוה באירופה, ישנם כ-3.5 מיליון אנשים הסובלים מאסתמה.


מהפכת הבריאות הסלולרית

יו"ר e-San, קלייב פגרם, משוכנע כי ניטור ומעקב סלולרי אחר מחלות כגון אסתמה, סכרת ולחץ דם גבוה, יהפכו לחלק מהנורמה בשנים הקרובות. "תוך שנתיים שלוש אנשים ישתמשו בטלפון הסלולרי שלהם בקביעות לשם טיפול במחלות כרוניות".

הוא סבור כי היישומים הללו, כגון ניטור סלולרי לאסתמה, יוכלו להימכר כחלק מחבילת השירותים הסלולרית העתידית.

פרופסור ליונל טראסנקו, אחד ממייסדי החברה ופרופסור להנדסה רפואית מאוניברסיטת אוקספורד, מעריך כי המכשיר יביא תועלת גם לפציינטים וגם לרופאים.

"מחקרים הראו כי טיפול עצמי נאות או מונחה באסתמה, מקטין את חומרת הסימפטומים ואת הסיכון באשפוז. כמו כן, היכולת לחולל מערך הודעות אוטומטי לפציינטים, יוכל לחסוך זמן ומשאבים לרופאים הכלליים, העסוקים מאוד ממילא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by