ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט 
מיקרוסופט משקמת את תדמית ויסטה 
 
 מיקרוסופט: אתם דווקא כן אוהבים את ויסטה, רק שעוד לא הבנתם את זה (צילומסך)   
מיקרוסופט |
 
דורון פישלר

מיקרוסופט מנסה לשקם את תדמיתה של חלונות ויסטה באמצעות "ניסוי חברתי" המבקש להוכיח שהשם הרע שיצא למערכת ההפעלה אינו מוצדק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בניסיון לשקם את תדמיתה של חלונות ויסטה, מיקרוסופט השיקה קמפיין פרסומי המבוסס על מה שהיא מכנה "ניסוי מוהאבי", והיה למעשה מתיחה בהיקף גדול.

במהלך ה"ניסוי", רואיינו 140 אנשים שלא התנסו בשימוש בויסטה בעצמם, אבל היו בעלי דעה שלילית עליה כתוצאה מדיווחים שקיבלו. מדגם הנסיינים כלל משתמשי XP, מק ואף לינוקס. למשתמשים ניתנה הזדמנות להתנסות במה שהוצג כמערכת ההפעלה הבאה, הניסיונית, של מיקרוסופט, המכונה "חלונות מוהאבי". רק לאחר שהתרשמו ממערכת ההפעלה, התגלה להם שה"מוהאבי" היתה למעשה חלונות ויסטה. כצפוי, הניסוי הצליח: נסיינים שהביעו סקפטיות רבה וגישה שלילית כלפי מערכת ההפעלה (בה מעולם לא התנסו) הביעו סיפוק והתלהבות מה"מוהאבי". הציון הממוצע שנתנו המשתמשים לויסטה לפני ההתנסות הוא 4.5 הציון הממוצע שהעניקו למערכת "מוהאבי" – 8.5 .

המטרה המוצהרת של הניסוי היתה להוכיח שהתדמית הגרועה ממנה סובלת ויסטה אינה מעוגנת במציאות, וש"אם אנשים ינסו אותה – הם יאהבו אותה", על פי הניסוח של מיקרוסופט. סיסמת הפרסום של הקמפיין היא "תראו בעצמכם, תחליטו בעצמכם" – כלומר, הקמפיין מבקש מהמשתמשים להתעלם מכל ביקורת ומכל התנסות של חברים. את עדויות המשתמשים לפני ואחרי השימוש ב"מוהאבי" ניתן לראות באתר שפתחה מיקרוסופט עבור הקמפיין.

יש לציין שבניגוד לתדמית שניסתה מיקרוסופט ליצור, לא מדובר בניסוי בעל ערך מדעי כלשהו. כמו כן, המשתמשים התנסו במערכת בתנאים אידיאליים ועל מחשב חזק ויקר מהממוצע (HP Pavillion dv2000 עם 2GB זכרון), כך שבעיית האיטיות, אחת הבעיות העיקריות ממנה סובלת ויסטה על מחשבים חלשים יחסית, לא היתה מורגשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by