ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ראשון: מומה חוזר 
 
 עוד חוזר הניגון. מומה   
 
עידו קינן

ל"חיים ברשת" נודע כי בימים אלה מתקיימים מגעים מתקדמים להחזרת אתר המוזיקה העברית לאוויר. קשת: אין תגובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר המוסיקה הישראלית מומה, שנסגר לפני חצי שנה לאחר שלא נמצא לו מממן, עשוי לחזור לאוויר בזמן הקרוב. גורם המקורב לאתר מסר לחיים ברשת כי חברת קשת, מפעילת האתר, נמצאת במגעים מתקדמים עם מממן פרטי פוטנציאלי, וכי האתר ישוב לפעול בזמן הקרוב.

אתר מומה נחשב לאחד מאתרי המוסיקה העברית המובילים ברשת, והחזיק באנציקלופדיה בת כחמשת אלפים ערכים על מוסיקה עברית. מומה נבנה כחלק ממאמציה של קשת לזכות ברישיון להפעלת ערוץ המוסיקה בטלוויזיה, אולם לאחר ש"קבוצת המוסיקה הישראלית" זכתה ברישיון, פיטרה קשת את מרבית עובדי האתר. בתחילת 2002, החליט משרד התרבות, אז תחת השר מתן וילנאי, לאמץ את מומה, בעקבות פניה של שנער ואחראית תחום הזמר העברי במשרד, טלי אשכולי, אולם עד כה לא הושג הסכם בין הצדדים על הפעלת האתר, ובתחילת ספטמבר הוא נסגר בתזמון סמלי – יומיים לאחר סגירתה הסופית של נאפסטר.

נשיא קשת, אורי שנער, כתב בעמוד ההספדים של האתר: "במהלך השנה האחרונה, משהסתבר כי 'מומה' אינה מיזם עסקי, עשינו את כל שניתן על מנת למנוע את סגירת מקור המידע היחיד בעברית אודות המוזיקה – האנציקלופדיה של 'מומה' [...] אני תקווה כי סגירת 'מומה' תהווה דווקא מאיץ לקבלת החלטות מיידיות במשרד המדע, התרבות והספורט וכי האתר יפעל מחדש במהרה באמצעות הציבור."

יואב קוטנר, ממקימי האתר ועורך החלק העברי של האנציקלופדיה שלו, כתב בהספד: "אני עדיין מאמין שיש צורך באתר כזה [...] ואני עדיין מקווה שאיכשהו, מהיכנשהו, יגיע המימון הנדרש להציל אותו. בקיצור, אני מחכה לנס." לפני מספר ימים, בתשובה לשאלה על מומה בפורום "מוסיקה עברית" של נענע, כתב קוטנר: "עוד מעט האתר (לפחות האנציקלופדיה) חוזר." פנינו לקוטנר, אולם הוא סירב להרחיב על הנושא מעבר להודעתו.

עם זאת, גורם המקורב לאתר סיפר לחיים ברשת כי שנער נמצא במגעים עם מממנים פוטנציאליים, זוג המעוניין להנציח באמצעות האתר את זכר בתם המנוחה. לדברי הגורם, המגעים מתקדמים, וייתכן מאוד שהאתר יחזור לפעול כבר בזמן הקרוב.

בקשת סירבו להגיב על הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by