ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אנלפבתיות סלולרית 
 
 
רויטרס

עבודה בחיבור אותה הגישה נערה בריטית למורה שלה, הציתה חששות בממלכה המאוחדת כי החינוך האנגלי המפורסם בדרך לפח האשפה – ובהכל אשמים הטלפונים הסלולרים וה-SMS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבודה בחיבור אותה הגישה נערה בריטית למורה שלה, הציתה חששות בממלכה המאוחדת כי החינוך האנגלי בדרך לפח האשפה – ובהכל אשמים הטלפונים הסלולרים וה-SMS

נערה בריטית בת שלוש עשרה שכתבה חיבור בתעתיק קיצור המשמש להודעות טקסט, כחלק משיעורי השפה האנגלית, הציתה מחדש את החששות בקרב המורים כי התקן לידיעת קרוא וכתוב נמצא בסכנה גדולה.

עיתון הדיילי טלגרף דווח הבוקר (ב') כי המורה כלל לא הצליח לפענח חלק מהדברים אותם כתבה הילדה. "לא יכולתי להאמין למראה עיניי. הדף היה מעוטר במה שנאה כמו הירוגליפים, שרבים מהם פשוט לא ניתן היה לתרגם".

החיבור אותו הגישה הנערה התחיל במשפט הבא:
" My smmr hols wr CWOT. B4, we used 2go2 NY 2C my bro, his GF & thr 3 : kids FTF. ILNY, it's a gr8 plc."

ובתרגום חופשי:
"חופשת הקיץ שלי הייתה בזבוז זמן מושלם. פעם היינו נוסעים לניו יורק לבקר את אחי, חברתו ושלושת ילדיהם הצווחנים פנים אל פנים. אני אוהבת את ניו יורק, זה מקום גדול."

ג'ודית גילספי ממועצת ההורים והמורים הסקוטית מסרה לעיתון כי הנסיגה בדקדוק ובאנגלית הכתובה, קשורה חלקית לשיגעון הודעות הטקסט. "התלמידים חושבים בצורה אוראלית וכותבים בתעתיק פונטי".

מעניין מי מהתלמידים הבריטים ישקוד על תרגום החטא ועונשו למהדורת SMS.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by