ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
הכל עשר 
 
 פייסבוק נגד Studivz    צילום: GettyImages    
השבוע ברשת |
 
אלכס פולונסקי

העיצוב החדש של טוויטר עלול לעלות לאלכס באצבע כרותה, הטלפון של מיילי סיירוס נפרץ בדרך הכי לואו-טק שיש, המפתח של חלונות 95 עובד עכשיו עבור אפל ועוד • השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתיחות פנים

פייסבוק בגרסה משודרגת
 פייסבוק בגרסה משודרגת 
 צילום: צילומסך 
 
• פייסבוק הכריזו השבוע על עיצוב חדש, שהעבודה עליו נמשכה כחצי שנה. העיצוב טרם הפך לברירת מחדל עבור המשתמשים, ובינתיים הם יכולים לבחור לעבור לסירוגין בינו לבין העיצוב הישן. החידוש בעיצוב שהושק הוא ההתבססות על טאבים, והאפשרות לתת לכל משתמש לקדם ולהבליט תכנים מטעמו שהם יותר איכותיים בעיניו.

• פייסבוק לא הסתפקה בעיצוב חדש. הרשת, שבעצמה הסתבכה לא מעט בבתי המשפט והאושמה בהפרת זכויות יוצרים וגניבת רעיונות, תבעה באמצעות בית המשפט בקליפורניה את האתר הגרמני Studivz, על כך שהעתיק מפייסבוק את העיצוב ואת ממשק המשתמש.

Studivz פועל מגרמניה ויש בו כעשרה מיליון משתמשים רשומים (לעומת 125 מיליון בפייסבוק), רובם מגרמניה, אוסטריה ושוויצריה. מרקוס רייק, מנכ"ל Studivz, טען בתגובה לתביעה באומרו ש"האסטרטגיה של פייסבוק היא לתבוע את מי שאינם יכול להביס", עוד הוסיף כי "ישנן רשתות חברתיות רבות, ופייסבוק איננה הראשונה, ובטוח שלא היחידה". ובכל זאת, קשה להתעלם מכך שהעיצוב של האתר הנתבע כמעט זהה. מנהליו שכחו כנראה שריבוי מתחרים אינו מצדיק העתקה.

• לפי דו"ח של comScore, שפורסם בתחילת השבוע ומתייחס לנתונים שנאספו ביוני, פייסבוק צוברת תאוצה במדד הפופלריות ומתקדמת לעבר מייספייס. עם זאת, מדובר בתהליך שעתיד לקחת זמן כיוון שבינתיים מייספייס מובילה במדד המציג את מספר הגולשים.

• גם טוויטר, שירות המיקרו-בלוגינג האהוב על כותב שורות אלה (אך המקרטע), העלו עיצוב חדש, שירד מן האוויר לאחר זמן קצר. חלק מהמשתמשים הספיקו ללכוד צילומי מסך. למראית עין מדובר בשינוי אסתטי בלבד, לא כזה שישנה את עולמם של המשתמשים. אי לכך אני מודיע שאם העיצוב יעלה לאוויר מבלי שיהיה בו לפחות פיצ'ר חדש ומשמעותי אחד ובכל זאת אכתוב עליו - העורכת שלי מוזמנת לחתוך לי אצבע.
 

הכל עשר

 
• לפני שבוע בדיוק, גם כאן, ב-nana10, התחלף העיצוב. עבור אלה שמתקשים להתרגל אליו, פרסם רן יניב הרטשטיין, מנהל פרויקטים באתר, מספר סקריפטים לתוסף הגריזמאנקי של פיירפוקס. הסקריפטים משנים את צבע הרקע באתר, מעלימים את סרגל NanaMe, או מבטלים את המארקרים הצבעוניים בצמוד לכותרות.

• בנוסף, פרסם הרטשטיין פוסט נוסף שמקשר לפלטת הצבעים של נענע, על מנת שגולשים המעוניינים בכך יוכלו לעצב רקעים ברוח האתר. את הרקעים המוצלחים הוא מבטיח להוסיף לפוסט, וגם נותן אפשרות להוריד כמה שהוא עיצב.

• יואב מאור, כותב הבלוג "לשכב עם יואב", שינה את עיצוב הבלוג בהתאם לזה של nana10. בלוג אחר ששינה באופן פארודי את העיצוב שלו לזמן מוגבל, היה "היתוך קר למפגרים" של יהונתן קלינגר ושרון גפן, וכעת חזר כבר לעיצוב המקורי.
 
יואב10
 יואב10   צילום: צילומסך 
 

האנה מונטנה נחשפת (מילולית)

הפעם לבושה - מיילי סיירוס
 הפעם לבושה - מיילי סיירוס 
 צילום: Mike Shmid 
 
• מיילי סיירוס, כוכבת הילדים הילדים בת ה-15 שידועה גם בכינוי "האנה מונטנה" (על שם הדמות אותה שיחקה בסדרה הנושאת את אותו השם), קיבלה חשיפה נוספת, תרתי משמע, בסוף השבוע האחרון. ברשת הופצו תמונות שנגנבו מהטלפון הנייד של סיירוס, כשבאחת מהן היא מצולמת חושפת בטן חטובה, ובשניה היא מופיעה עומדת בחולצה רטובה במקלחת.

• אגב, אין זו הפעם הראשונה שתמונות של סיירוס מעוררות הדים. באפריל הצטלמה הכוכבת למגזין "ואניטי פייר" בתמונות חושפניות, בהן היא נראית כאשר פלג גופה העליון מכוסה על ידי סדין. מספר ימים לאחר פרסומן היא התנצלה על תמונות אלה, וטענה שכשהצטלמה אליהן חשבה שהן אומנותיות, אך כעת היא היא מובכת מהן. במקרה אחר, הופצו תמונות שלה בביקיני ובתחתונים.
תזכרו שהיא בסך הכל בת 15, אז זה לא מגניב בכלל.

• בכל מקרה, גנב התמונות, המכנה את עצמו "K Dollar", התראיין ליאהו וסיפר ששיטת ה"פריצה" לטלפון היתה קלה ממה שאנשים נוטים לחשוב, ושרובה נעשתה בעזרת הטלפון. K Dollar התקשר לחברת T-Mobile וטען שהוא אחראי משמרת, וביקש את פרטי החשבון של סיירוס. לאחר מכן, התקשר לחברה בשנית וביקש להעביר את החשבון למספר טלפון אחר שהיה בבעלותו. חברת T-mobile מאפשרת ללקוחותיה לשמור על גבי שרתיה פרטים של אנשי קשר, הודעות, ותמונות שצולמו באמצעות הטלפון, על מנת שיוכלו להגיע אליהם גם אם הטלפון נאבד או נגנב. מהרגע ש-K שלט בחשבון של סיירוס, דרכן של התמונות לרשת היתה קצרה והוא פרסם באותן באתר הפורומים digitalgangster.com.

• שיטות דומות ננקטו לפני מספר שנים כשהטלפון של פריס הילטון נפרץ, ורשימת כל אנשי הקשר שלה פורסמה באינטרנט, וכן בעת השתלטות על הטלפון של לינדסי לוהאן, ממנו נשלחו הודעות מטרידות לחבריה.

• בבלוג Geeks are Sexy מציגים חמש סיבות מדוע גיקים מסוימים מתרגשים מהפופלריות של סיירוס במרחב הווירטואלי, ובוחנים את ההתלהבות הקולקטיבית שלהם סביב הנושא. אחת הסיבות המרכזיות שהם מציינים לכך שסיירוס היא מכרה זהב פוטנציאלי לגיקים ולבלוגרים, היא גילה הצעיר והזמן הקצר בו היא נמצאת תחת אור הזרקורים, מה שמשאיר לה עוד כמה שנים של תמונות פרובקטיביות, סקנדלים, ואם הכל יילך כמתוכנן - גם הריון בלתי רצוי וביקורים כפויים במכוני גמילה.
 
 

מסע הקניות של גוגל

דיגג ואייפון - מגה הייפ
 דיגג ואייפון - מגה הייפ 
 צילום: John Pastor, flickr 
 
• ראמבלר מדיה, המחזיקה בבעלות על אחד מאתרי האינטרנט הפופולריים ברוסיה, rambler.ru, הודיעה כי תמכור לגוגל את ZAO Begun, סוכנות הפרסום שלה, בתמורה לסכום של 140 מיליון דולר. לאחר שהרכישה תתבצע בפועל, הפרסומות שיוצגו באתר יהיו מטעם AdSense של גוגל.

• רכישה נוספת שגוגל עתידה לבצע בקרוב, היא של אתר דירוג התכנים Digg.com. הבלוגר מייקל ארינגטון כתב שעל פי מקורותיו בגוגל, מתקיימים מגעים לפיהם דיגג תימכר לגוגל בסכום של כ-200 מיליון דולר.

דיגג, שהוקם ב-2004, היווה את אחד מיסודותיו של טרנד ה-web 2.0. האתר מאפשר למשתמשים להציג קישורים לאתרים, ואלה מקבלים תעדוף בתצוגה באתר על פי דירוג הגולשים.

• הבאזז סביב גוגל השבוע המשיך כשהשיקה את Knol, מאגר מידע המתבסס על תוכן גולשים, ואולי יהיה מתחרה ראוי לוויקיפדיה. בניגוד לוויקיפדיה, ב-Knol השינויים בערכים יכולים להתבצע רק על ידי מי שמורשה לכך או לאחר אישורו של כותב הערך. הבדל נוסף בין שני האתרים הוא שכותבי הערכים ב-Knol יכולים להרוויח כסף על ידי הצגת פרסומות AdSense בצמוד לתוכן שכתבו.

בינתיים, למרות היוזמה המבורכת אבל הלא כל כך חדשנית, Knol רחוק מלהפיל מישהו מהרגליים - התכנים בו הם בעיקר מאמרים ולאו דווקא ערכים אנציקלופדיים, אבל זה מילא; גרועה מכך היא העובדה שבאתר אין אינדקס עבור הערכים, וניתן לגשת אליהם רק דרך ההמלצות בעמוד הראשי או באמצעות מנוע החיפוש.
 

בקטנה

איכס, ספאם
 איכס, ספאם 
 צילום: freezlieght, flickr 
 
• רוברט אלן סולוואי, ספאמר מסיאטל, קיבל השבוע גזר דין של 47 חודשי מאסר בגין משלוח דואר זבל. ספאמר אחר, אדוארד דווידסון מקולורדו, ברח ממתקן המעצר בו שהה.

• קווין מיטניק, אחד ההאקרים המפורסמים בעולם, סיפר בכנס שהתקיים בסוף השבוע האחרון, שחתם על עסקה עם הוצאת הספרים Little, Brown and Company, לפיה יכתוב ספר ביוגרפי שיספר על חייו בשנים האחרונות.

• סטושי נאקאג'ימה, שהיה אחד המפתחים הבכירים של Windows 95, עבר לצד השני של הכביש, ומספר בראיון ל-Cult of Mac על כך שמאז שהחל לעבוד לפני כשנתיים עם מחשב אפל, אין לו שום כוונה לחזור ל-PC. בנוסף, הוא אימץ לעצמו תחביב חדש, שגם הוא, כמובן, קשר לאפל - פיתוח אפליקציות לאייפון.

• נשיא רוסיה, וולדימיר מדבדב, מודע לחשיבות המשרד הממוחשב, ומאיים - עובדי המגזר הציבורי שלא יודעים להשתמש במחשב ולא ימהרו ללמוד זאת, יאלצו לחפש לעצמם מקום עבודה חדש.

• ובזמן שמדבדב איים, מזג האוויר סער, ובשבועות האחרונים נהרגו ברוסיה תריסר אנשים מפגיעות ברק. תגובתו ההזויה של דובר המכון הרוסי לחיזוי מזג האוויר טענה כי הסיבה לפגיעות היא העובדה שחלק מהאנשים נשאו על עצמם מכשירים אלקטרוניים שונים, כמו נגני מוזיקה ניידים או טלפונים סלולריים. ליתר בטחון הוסיף דובר המכון סיבה הגיונית יותר, לפיה ייתכן שהגורם למקרי המוות הרבים היה ריבוי הסופות שפקדו את המדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by