ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא לא זכאי 
 
 שאגת יון (איור: אלכס בנרר)   
 
מערכת חיים ברשת

יון יוהנסן, הילד שפרץ את הצפנת ה-DVD וזוכה על כך, ייאלץ להגן על עצמו שוב בערעור. עורך הדין שלו משוכנע שהצדק ייצא לאור גם בסיבוב השני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יון יוהנסן, הילד שפיצח את ההצפנה המגינה על כל DVD ומונעת את העתקת תוכנו, צפוי לחזור לעמוד מול שופט בקרוב. הנער הנורבגי, שזוכה לפני כחודשיים כשעמד לדין בגין גניבה, קיבל השבוע הודעה מבית המשפט לערעורים באוסלו, לפיה בית המשפט החליט לדון בערעור שהגישה המדינה בעניינו.

חטאו של יוהנסן בן ה-19, שהיה בן 15 בעת האירוע הנתון במחלוקת, היה פריצת קוד ההגנה של הוליווד כדי שיוכל לצפות בסרטים שרכש כחוק על מחשבו. כיוון שבשעתו מנעה ההצפנה צפייה בסרטים במחשבים שמערכת ההפעלה שלהם היא לינוקס, פיצח הגאון הקטין את הקוד, ומיד רץ לספר לחבר'ה. מהר מאוד הגיעה השמועה לאוזניהם של החבר'ה הלא נכונים, שלחצו על ממשלת נורבגיה לפתוח בהליכים. ואלה אכן נפתחו.

עורך דינו של יוהנסן, האלבור מנשאוס, אמר ל-MSNBC כי יוהנסן ידע מראש כי המדינה תערער. "כבר ניצחנו פעם אחת ואנחנו בטוחים למדי ביחד לתוצאה הסופית", אמר. מולו אמר רון פלויסבון, ראש מחלקת המידע ביחידה לפשעים כלכליים במשטרת נורבגיה, כי "התיק הזה עוסק בעקרונות חשובים, ואנחנו שמחים מאוד שהוא יידון שנית".

יש לציין כי על פי חוק זכויות היוצרים המחמיר של ארה"ב, יוהנסן היה בוודאי מורשע. בנורבגיה, הבוחנת בימים אלה הצעת חוק אירופית בנושא, לא נוסח חוק כלשהו האוסר באופן פרטני פריצת הצפנה מסחרית. על כן הדיון נסוב סביב זכותו של יוהנסן לפרוץ את הקוד, שלא התיר לו להשתמש כראוי בסרטים שקנה כחוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by