ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: שותפה חדשה בתעשיית השיתוף 
 
 ``3 מעלות`` – תוכנת השיתוף החדשה של מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט השיקה כלי פיתוח חדש שמטרתו לאפשר למשתמשים לשתף קבצים באופן ישיר. החידוש: אין צורך יותר בשרת מתווך. מצד שני: אולי כדאי לבחור טוב-טוב אצל מי אתם משתפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הציגה השבוע כלי פיתוח חדש לחלונות XP, שמטרתו לסייע למשתמשים לשתף קבצים ביניהם באופן ישיר (P2P – "בין לקוח ללקוח"), ללא צורך בשרת מתווך.

ערכת כלי הפיתוח, הבאה בצמוד ל"עדכון משלים" למשמשי XP, מיועדת למפתחים בסביבת חלונות, ומטרתה להתאים את מערכת ההפעלה לשיתוף-קבצים במודל "לקוח-לקוח", זאת בנוסף לשיטה שעבדה בה עד כה המבוססת על מודל "לקוח-שרת".

מודל "לקוח-שרת", בו חלונות תומכת היטב, הפכה לאחרונה ללא-רלוונטית בכל הנוגע לשיתוף קבצים. הדבר נובע מכניסתן של תוכנות דוגמת נאפסטר בזמנו, איימיש וקאזה, שהוכיחו למעלה מכל ספק כי מודל השיתוף "לקוח-לקוח" זול, חסכוני, חופשי ומהיר יותר מאלטרנטיבה.

משמעות כלי הפיתוח החדשים עבור המתכנתים היא בעיקר הקלה בעבודתם: מתכנת שרצה לפתח עד כה תוכנת-שיתוף דוגמת קאזה נאלץ להתעסק "בענייני שרברבות", לדברי מיקרוסופט, בהתאמה מייגעת וגוזלת זמן של פרוטוקולי ה- P2P לחלונות, שהדבר אינו מובנה בה. העדכון החדש משנה את פני הדברים והופך את חלונות לפשוטה וזמינה יותר לשיתוף מהסוג הישיר.

בנוסף, שיחררה מיקרוסופט לאחרונה גירסא ניסיונית של תוכנה חדשה הנקראת 3Degrees, הכוללת בין היתר גם מערכת שיתוף קבצים דמויית קאזה. 3Degrees, מתפארת בממשק ידידותי במיוחד והשתלבות טובה עם שאר השירותים-הנוספים של מיקרוסופט (דוגמת המסנג'ר). עם התוכנה החדשה נכנסת מיקרוסופט רשמית לשוק שיתוף-הקבצים, בצעד שמהווה כניסה משמעותית ראשונה לתחום.

האם מדובר בהבעת תמיכה בתוכנות דוגמת קאזה? לאו דווקא. מה שכן, מביעה החברה תמיכה בלעשות כסף גם בתחום זה. מיקרוסופט, באיחור אופייני, הגיעה למסקנה הבלתי-נמנעת כי מדובר בתחום "הכי חם היום", והבינה שהיא אינה יכולה להרשות לעצמה שלא להשתתף בחגיגת השיתוף.

מלבד זאת, השתלטות איטית אך עקבית בתחום זה היא בעלת פוטנציאל פיננסי גדול עבורה: מיקרוסופט וגם חברתה הטובה RIAA (התאחדות תעשיית התקליטים האמריקאית) מחפשות כבר זמן רב פתרון לבעיית הפיראטיות ברשת, הפוגעת להן קשות בכיס. אחת מהמקורות לבעיה, הן תוכנות שיתוף הקבצים.

צעד ראשון בחיסול הפיראטיות היא כמובן להשתלט על הגורמים-לה. תסמכו על מיקרוסופט שאם תצליח בכך, היא כבר תמצא דרך לצמצם את הפסדי-הפיראטיות. לגרום לכם לשלם למשל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by