ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מודי יעשה לנו אינטרנט 
 
 תנו לי לדבר עם האחראי על האינטרנט   
 
מערכת חיים ברשת

מודי זנדברג ממפלגת שינוי, יעמוד בראש משרד-ממשלתי חדש המכונה "משרד המדע והטכנולוגיה"; המשרד יפעל להקמת רשות מיוחדת לטיפול בחברות הייטק; זנדברג: נביא שינוי גם לטכנולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם הצטרפותה של שינוי לממשלה תקבל המפלגה תיק חדש-ישן, המוגדר כ"תיק המדע והטכנולוגיה". המשרד, שפירוט הגופים שיהיו באחריותו טרם פורסם, יכלול בין היתר גם את משרד מינהל המדע.

על אף שטרם פורסמו רשמית סמכויות המשרד החדש, סביר להניח שהוא יכלול את הטיפול הבירוקרטי בתעשיית ההיי-טק המקומית וניתוב השקעות הממשלה בחברות טכנולוגיה ישראליות.

בראש המשרד החדש ימונה ח"כ מודי זנדברג, חבר מפלגת שינוי ועו"ד במקצועו, שכיהן עד כה כיו"ר ועדת ההיי-טק של הכנסת. זנדברג, נחשב בעל השקפת-עולם מדינית ימנית ומקורב לגורמים המשפיעים בתחום ההייטק מזה שנים רבות.

בניגוד לפרסומים קודמים, נראה כי זנדברג אינו מתכנן להגיש בקרוב הצעת חוק לכינון רשות לטכנולוגיה מתקדמת, אלא מתכוון לשלב את החקיקה בתחום במסגרת המשרד החדש. החוק המדובר, מבקש הקמת רשות חדשה, הנקראת "הרשות לטכנולוגיה מתקדמת" המיועדת להיות גוף-על שירכז סמכויות של משרדי ממשלה שונים וייעל תהליכים בירוקרטים עבור חברות ההיי-טק ישראליות.

בראיון ראשון לאור מינויו, מספר זנדברג ל"חיים ברשת" על חזונו עבור המשרד החדש, ומעיד על מקצת מדעותיו בתחום: "למשרד המדע והטכנולוגיה נועד תפקיד גדול בהנחלת הבסיס הכלכלי העתידי של מדינת ישראל. מחקר-פיתוח ומדע הם שרשרת שתביא אותנו להישגים, והמשרד החדש ידאג לטפח אותה".

מה דעתך על צנזורה-ברשת?
"אני לא מאמין בצנזורה באינטרנט באופן עקרוני. האינטרנט הוא הפורום הכי קל לפרסום, מאידך צריכים למצוא פתרונות טובים להגבלת-פרסומי דיבה. מדינת ישראל צריכה לעבור לפאזה אחרת בכל מה שקשור לצנזורה; פול מקרטני רואיין פעם ע"י עיתונאי ששאל אותו האם הוא לוקח סמים. מקרטני אמר כן והעיתונאי המזועזע שאל אותו איך הוא אומר דבר כזה, ואיזו דוגמה הוא נותן לצעירים. בתגובה אמר מקרטני 'אני לא מעודד אף אחד לקחת סמים, האחריות היא עליך, אם אתה מחליט לפרסם את זה'. סוג כזה של אחריות, על המפרסם עצמו, הוא הצנזורה הנכונה לדעתי".

מה הסטטוס של דרישת שינוי ל- 2.5 מיליארד דולר מכספי הערבויות להשקעה בהייטק-הישראלי?
"נושא הערבויות לא נידונו, משום שכרגע לא קיימים פיסית 2.5 מיליארד דולר מכספי ערבויות של האמריקאים. אבל הנושא יעלה בהמשך ואני רואה את זה כמטרה"

אתה חושב שהציבור שבחר בך (במפלגת שינוי) הוא בעצם גם הציבור שתשרת?
"אני לא חושב שקיבלנו קולות ממגזר עובדי-ההייטק ספציפית, או מכל מגזר אחר, אבל אני חושב שיש קשר הדוק בין הפתרונות והדרך שבה אנו מבקשים לעצב את פני המדינה לתחום ההייטק. אני חושב שלא נתנו עד כה את המשקל הראוי להשקעות בהייטק. הממשלה משקיעה בתיירות ובתשתיות, בכבישים למשל, ועל אף שאין לי שום דבר נגד כבישים, אני לא מאמין שזה מניע את כלכלת המשק. תעשיית ההייטק היא העתיד, והמדינה תרוויח ממנה בכמה מובנים: מקומות עבודה, מיסים, וזרימה של הון, למשל".

יוצא לך לגלוש באינטרנט?
" אני גולש די הרבה. בעיקר לאתרים שמספקים לי שירותים טכניים דוגמת חשבונות בנק, ויזה וכאלה".

וקניות וירטואליות?
"לא יותר מדי. ברמה הפסיכולוגית אני די חושש מזה. אם אני קונה, ואני קונה לפעמים, אני עושה את זה בחשש מסויים. אני אשמח למשל למצוא את הפתרון לחשש הזה במסגרת התפקיד החדש"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by